Akwarystyka

4,6 z 107803 opinii
Akwarystyka to hobby, które pochłania bez względu na wiek, płeć czy styl życia. Samodzielna hodowla rybek daje mnóstwo satysfakcji. Mamy przecież realny wpływ na to, jak rozwinie się nasza gromadka rybek i roślin. Dla osób początkujących akwarystyka związana jest zawsze z zakup niezbędnego sprzętu. Warto zdecydować się na gotowe zestawy, które oprócz akwarium zawierają wszelkie potrzebne akcesoria takie jak grzałki czy filtry. Każdy, kto interesuje się akwarystyką wie, że bez odpowiednio dobranych preparatów chemicznych ani rusz. Azotan potasu dodany w odpowiednich ilościach sprawi, że liście roślin będą utrzymane w dobrej kondycji. Natomiast testery pH umożliwią w szybki i prosty sposób zmierzenie odczynu wody. Posiadacze naprawdę dużych akwariów, którzy akwarystyką zajmują się już profesjonalnie mogą zwrócić uwagę na specjalne regały na akwaria, które gwarantują stabilność zbiornika a przy tym umożliwiają właściwą ekspozycję rybek i roślin. Wśród produktów dostępnych w tej kategorii znaleźć można również pokarm dla rybek. Najczęściej ma on postać płatków lub granulatu i dostarcza rybom wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Czyszczenie akwarium krok po kroku Poprzednie Następne

Czyszczenie akwarium krok po kroku

Nawet najlepsze filtry do akwarium nie zapobiegną temu, że po pewnym czasie akwarium staje się brudne. Jak każda nowa czynność, czyszczenie akwarium może na początku wydawać się skomplikowane, wystarczy jednak nabrać trochę wprawy, by cieszyć się nie tylko miłym dla oka widokiem, lecz także zdrowymi rybkami i roślinkami, którym niezbyt sprzyjają glony w akwarium. Jak się do tego zabrać i jak nie popełnić częstych błędów początkującego akwarysty?

Najpiękniejsze rośliny i dekoracje do akwarium Poprzednie Następne

Najpiękniejsze rośliny i dekoracje do akwarium

Akwarium rybne to nie tylko kolorowe rybki, a akwarium holenderskie to nie tylko rośliny. Aby były prawdziwą ozdobą salonu czy biura, powinniśmy zadbać o odpowiednie dodatki, które nie tylko przyciągną oko, lecz także będą kryjówką dla ryb, uregulują właściwości wody i zneutralizują szkodliwe związki chemiczne. Zaczynając od podłoża do akwarium, a kończąc na fantazyjnych ozdobach, poznajmy różne dekoracje do akwarium.

Najładniejsze ryby akwariowe Poprzednie Następne

Najładniejsze ryby akwariowe

Prowadzenie akwarium to tylko pozornie prosta sprawa, doświadczeni w tej dziedzinie wiedzą, że dbanie o czystość zbiornika nie jest takie łatwe, a do tego trzeba jeszcze zagwarantować odpowiednie warunki mieszkającym w nim rybkom. Niestety bardzo często okazuje się, że im rybka ładniejsza, tym trudniej jest ją hodować. Można jednak znaleźć kilka równie pięknych gatunków łatwych w hodowli.

Jak założyć akwarium? Czy można przenosić rybki do kuli? Poprzednie Następne

Jak założyć akwarium? Czy można przenosić rybki do kuli?

Zakładanie akwarium to zajęcie, które wymaga odpowiedniej wiedzy i cierpliwości. Znajomość podstawowych warunków do stworzenia domu dla rybek akwariowych, jest niezbędna. Przestrzeganie pewnych zasad, pomoże wam stworzyć miły dom dla uroczych rybek. Przygotowani i pewni swojego działania, z pewnością nie wyrządzicie im krzywdy. Dowiedzcie się jak założyć akwarium i czy wkładanie rybki do kuli to dobry pomysł.

Hodowla krewetek w akwarium Poprzednie Następne

Hodowla krewetek w akwarium

Krewetki akwariowe podbijają serca entuzjastów akwarystyki. Zanim jednak zdecydujesz się na rozpoczęcie swojej przygody z hodowlą krewetek w domu, zobacz, co musisz kupić, by mogły się prawidłowo rozwijać i rozmnażać.

Akwarystyka - opinie

z 486