Akwaria

4,6 z 126733 opinii

Posiadanie kolorowych okazów rybek w akwarium to świetny rodzaj hobby. Wiążą się z nim także obowiązek, o których należy pamiętać. Regularne karmienie, wymiana wody, zmienianie filtrów oraz oświetlenia to czynności, które pozwolą jeszcze więcej przyjemności czerpać z własnej hodowli.

Akwaria na jakie się zdecydować?

Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego akwarium, warto rozważyć różne parametry, rozmiary, materiały, z których jest wykonane, dla jakich zwierząt jest przeznaczone, jakie urządzenia planujemy zamieścić w środku oraz w jaką roślinność wyposażyć akwarium. Na rynku znajdziemy wiele modeli w różnych przedziałach cenowych, dzięki czemu każdy ma szansę znaleźć produkt odpowiadający jego wymaganiom i zasobności portfela. Jeśli chodzi o dobór parametrów, warto na początku wypróbować akwarium średniej wielkości oraz spróbować hodowli mało wymagających okazów rybek. Dzięki temu będziemy mogli sprawdzić czy tego rodzaju hobby jest satysfakcjonujące. Wśród opinii pasjonatów panuje przekonanie, że dopiero z czasem warto kompletować coraz bardziej okazalsze akwaria oraz rybki. Akwaria różnią się między sobą także kształtem. Wielu konsumentów decyduje się na klasyczne – prostokątne, które także są jednymi z najtańszych na rynku. Poza tym część konsumentów kupuje akwaria narożne, kuliste lub specjalnie profilowane. Wybierając akwarium należy przede wszystkim zwrócić uwagę na grubość szkła. Od tego będzie zależeć ilość wody, jaką można umieścić w środku. Kiedy już zakupimy sprzęt warto także pomyśleć o szafce na jakiej stanie akwarium.

Akwaria - Parametry

Tylko oferty

Cena

Producent

Kształt

Rodzaj szkła

Pojemność

Wymiary

Materiał

Długość

Szerokość

Wysokość

Grubość szkła (mm)

  • 1 (1)
  • 4 (60)
  • 5 (17)
  • 6 (73)
  • 8 (54)
  • 10 (31)

Skład zestawu

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Czyszczenie akwarium krok po kroku Poprzednie Następne

Czyszczenie akwarium krok po kroku

Nawet najlepsze filtry do akwarium nie zapobiegną temu, że po pewnym czasie akwarium staje się brudne. Jak każda nowa czynność, czyszczenie akwarium może na początku wydawać się skomplikowane, wystarczy jednak nabrać trochę wprawy, by cieszyć się nie tylko miłym dla oka widokiem, lecz także zdrowymi rybkami i roślinkami, którym niezbyt sprzyjają glony w akwarium. Jak się do tego zabrać i jak nie popełnić częstych błędów początkującego akwarysty?

Najpiękniejsze rośliny i dekoracje do akwarium Poprzednie Następne

Najpiękniejsze rośliny i dekoracje do akwarium

Akwarium rybne to nie tylko kolorowe rybki, a akwarium holenderskie to nie tylko rośliny. Aby były prawdziwą ozdobą salonu czy biura, powinniśmy zadbać o odpowiednie dodatki, które nie tylko przyciągną oko, lecz także będą kryjówką dla ryb, uregulują właściwości wody i zneutralizują szkodliwe związki chemiczne. Zaczynając od podłoża do akwarium, a kończąc na fantazyjnych ozdobach, poznajmy różne dekoracje do akwarium.

Hodowla krewetek w akwarium Poprzednie Następne

Hodowla krewetek w akwarium

Krewetki akwariowe podbijają serca entuzjastów akwarystyki. Zanim jednak zdecydujesz się na rozpoczęcie swojej przygody z hodowlą krewetek w domu, zobacz, co musisz kupić, by mogły się prawidłowo rozwijać i rozmnażać.

Inspiracje: kwiaty w domu Poprzednie Następne

Inspiracje: kwiaty w domu

Nie od dzisiaj wiadomo, że kwiaty wprowadzają we wnętrzach wyjątkowy klimat. Jak żadna inna dekoracja potrafią ozdobić przestrzeń. Zarówno rośliny zielone, jak ...

Jak urządzić akwarium? Poprzednie Następne

Jak urządzić akwarium?

Przymierzając się do zakupu rybek, pamietaj o konieczności odpowiedniego przygotowania akwarium. Zobacz, jak urządzić akwarium.

Akwaria i zestawy akwarystyczne - opinie