gazy pieprzowe - Akcesoria do samoobrony

4,7 z 170319 opinii
Chociaż większość ludzi nie dopuszcza do siebie takiej myśli, to jednak każdy z nas może stać się ofiarą przemocy. Kradzieże, gwałty, zabójstwa - media nade często informują nas o takich przestępstwach.
By chronić swoje zdrowie, życie, i czuć się bezpiecznie na co dzień, warto zaopatrzyć się w profesjonalne akcesoria do samoobrony.
Najbardziej popularne i stosunkowo niedrogie są gazy pieprzowe - mocno drażniące substancje, w których składnikiem aktywnym jest kapsaicyna. Gaz wywołuje uczucie silnego pieczenia i łzawienia oczu oraz podrażnia górne drogi oddechowe, co powoduje chwilowe problemy z oddychaniem. Może być w formie strumienia (żelu) lub aerozolu. Żel jest bardziej precyzyjny w użyciu, odporniejszy na wiatr oraz ma większy zasięg. Natomiast gaz w aerozolu ma większą powierzchnię krycia, co sprawdza się przy dynamicznym napastniku.
Gaz pieprzowy jest w szczególności polecany kobietom - nie wymaga użycia siły, jest poręczny i skuteczny.

Bardziej bezprecedensowymi środkami do samoobrony są pałki teleskopowe.
Możemy ich użyć wyłącznie w przypadku obrony koniecznej - w innym razie może nam grozić odpowiedzialność karna.
Prawidłowe posługiwanie się pałką wymaga minimum podstawowych ćwiczeń. Należy nauczyć się szybko wyciągać i rozkładać pałkę, przećwiczyć wymachy oraz celne trafienia (np. na worku treningowym). Filmiki z instruktażem możemy znaleźć w internecie.

W ramach obrony koniecznej, dozwolone jest także użycie paralizatora. Wytworzone przez niego napięcie elektryczne poraża układ nerwowy napastnika, chwilowo go paraliżując.
Na rynku są dostępne także takie akcesoria do samoobrony jak: kubotany (podłużne narzędzie służące do uderzeń w czułe miejsca napastnika), kajdanki, różnego rodzaju odstraszacze (także zwierząt), broń hukowa i alarmowa, miotacze kul gumowych.
Wszystkie akcesoria do samoobrony kupimy bez zezwolenia.
W celu zakupu tego typu urządzeń, najlepiej wybrać się do specjalistycznego sklepu stacjonarnego, gdzie obsługa pomoże wybrać najlepszy dla nas środek.
Akcesoria do samoobrony warto mieć pod ręką - w torebce czy kieszeni, aby w razie niebezpieczeństwa mieć możliwość szybkiej reakcji obronnej. Obezwładniając i dezorientując przeciwnika, zyskujemy cenne sekundy, aby uciec czy wezwać pomoc.
Akcesoria do samoobrony
240
Tylko oferty
Cena
Producent
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Samoobrona – jaki gaz pieprzowy wybrać, by bezpiecznie wrócić do domu? Poprzednie Następne
Przekonaj się jaki gaz pieprzowy warto kupić i jak postępować w razie konfrontacji z agresywnym napastnikiem.

Akcesoria do samoobrony - opinie