Akcesoria do samoobrony Rzeszów

4,6 z 107416 opinii
Chociaż większość ludzi nie dopuszcza do siebie takiej myśli, to jednak każdy z nas może stać się ofiarą przemocy. Kradzieże, gwałty, zabójstwa - media nade często informują nas o takich przestępstwach.
By chronić swoje zdrowie, życie, i czuć się bezpiecznie na co dzień, warto zaopatrzyć się w profesjonalne akcesoria do samoobrony.
Najbardziej popularne i stosunkowo niedrogie są gazy pieprzowe - mocno drażniące substancje, w których składnikiem aktywnym jest kapsaicyna. Gaz wywołuje uczucie silnego pieczenia i łzawienia oczu oraz podrażnia górne drogi oddechowe, co powoduje chwilowe problemy z oddychaniem. Może być w formie strumienia (żelu) lub aerozolu. Żel jest bardziej precyzyjny w użyciu, odporniejszy na wiatr oraz ma większy zasięg. Natomiast gaz w aerozolu ma większą powierzchnię krycia, co sprawdza się przy dynamicznym napastniku.
Gaz pieprzowy jest w szczególności polecany kobietom - nie wymaga użycia siły, jest poręczny i skuteczny.

Bardziej bezprecedensowymi środkami do samoobrony są pałki teleskopowe.
Możemy ich użyć wyłącznie w przypadku obrony koniecznej - w innym razie może nam grozić odpowiedzialność karna.
Prawidłowe posługiwanie się pałką wymaga minimum podstawowych ćwiczeń. Należy nauczyć się szybko wyciągać i rozkładać pałkę, przećwiczyć wymachy oraz celne trafienia (np. na worku treningowym). Filmiki z instruktażem możemy znaleźć w internecie.

W ramach obrony koniecznej, dozwolone jest także użycie paralizatora. Wytworzone przez niego napięcie elektryczne poraża układ nerwowy napastnika, chwilowo go paraliżując.
Na rynku są dostępne także takie akcesoria do samoobrony jak: kubotany (podłużne narzędzie służące do uderzeń w czułe miejsca napastnika), kajdanki, różnego rodzaju odstraszacze (także zwierząt), broń hukowa i alarmowa, miotacze kul gumowych.
Wszystkie akcesoria do samoobrony kupimy bez zezwolenia.
W celu zakupu tego typu urządzeń, najlepiej wybrać się do specjalistycznego sklepu stacjonarnego, gdzie obsługa pomoże wybrać najlepszy dla nas środek.
Akcesoria do samoobrony warto mieć pod ręką - w torebce czy kieszeni, aby w razie niebezpieczeństwa mieć możliwość szybkiej reakcji obronnej. Obezwładniając i dezorientując przeciwnika, zyskujemy cenne sekundy, aby uciec czy wezwać pomoc.

Akcesoria do Samoobrony

Tylko oferty

Cena

Producent

Lokalizacja sklepu

$$_Usuń filtr

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Militarna nutka w kobiecej szafie Poprzednie Następne

Militarna nutka w kobiecej szafie

Wojskowy ubiór jest wzorem funkcjonalności oraz wytrzymałości. Na szczęście, najpopularniejsze sklepy proponują rzeczy w stylu militarnym, które odznaczają się bardziej estetyczną formą. Najlepszy przykład stanowią parki i kurtki, które wykorzystasz podczas chłodniejszych, deszczowych dni. Buty w stylu militarnym to również świetna inwestycja. Nie dość, że pasują do wszystkiego to są niesamowicie wygodne.

Ubiór w stylu militarnym Poprzednie Następne

Ubiór w stylu militarnym

Styl militarny wdarł się w ostatnich latach na salony. W sklepach bez problemu odnajdziemy przeróżne kobiece ubrania moro. Panie coraz chętniej sięgają po wojskowy wzór, który pojawia się m. in. na kurtkach, spodniach, czy nawet szpilkach.

Najskuteczniejsze akcesoria do samoobrony Poprzednie Następne

Najskuteczniejsze akcesoria do samoobrony

Niekiedy jesteśmy zmuszeni do zastosowania samoobrony. Nie są to przyjemne sytuacje, ale niestety się zdarzają. W niniejszym poradniku przedstawaimy najskuteczniejsze akcesoria, które pozwolą nam obronić się przed napastnikiem.

Sprawdź w swojej lokalizacji:
Akcesoria do samoobrony > Rzeszów
Lokalizacja sklepu: Rzeszów Usuń wybrane filtry