Akcesoria do papierosów

4,6 z 107803 opinii
Papierosy są głęboko zakorzenione w wielu kulturach całego świata. Filmowa postać w westernie bądź gentleman zapalający papierosa damie na wielkim ekranie nabiera swoistego charakteru. Dla przeciętnego palacza przerwa „na dymka” pozwala na chwilę relaksu z tytoniem i kawą. Cała kultura palenia tytoniu jest procesem wbrew pozorom bardzo złożony. Jeśli więc chcemy nadal klasy swojemu paleniu, bądź spróbować własnej produkcji papierosów na swój użytek zwróćmy uwagę na akcesoria do papierosów.

Bibułki

Są to cienkie i najczęściej białe arkusiki wykonane z włókien roślinnych. Jeden koniec bibułek jest pokryty warstwą gumy arabskiej, aby lepiej sklejać gotowego papierosa. Te podstawowe nie nadają smaku czy zapachu tytoniowi. Są także dostępne bibułki o różnych zapachach, jak na przykład winogronowe czy wiśniowe. Za niewielką dopłatą możemy wybierać również bibułki smakowe. Długość bibułki to około 75mm, a szerokość około 44mm. Są oczywiście różne rozmiary, w zależności od potrzeb palących.

Filtry

Filtry do własnoręcznie skręcanych papierosów przydają się, gdy chcemy uniknąć po pierwsze – drobnych cząstek tytoniu w ustach, a do drugie – ograniczyć ilość substancji smolistych, jakie wprowadzamy do płuc. Tradycyjne filtry dostępne są w dwóch rozmiarach: średnicy 8mm i 6mm. Jeśli jednak wolimy czuć pełnie aromatu tytoniu to warto zaopatrzyć się w fifkę.

Gilzy

Są to gotowe połączenia filtrów i bibułek, do których wystarczy włożyć dowolnie wybrany tytoń. Te akcesoria do papierosów to idealna propozycja dla osób, które nie czują się pewnie przy własnoręcznym skręcaniu papierosów. Dostępne są w różnych kolorach, a także takie o zawartości mentolu w filtrze, który nadaje orzeźwiający posmak w czasie palenia. W jednym pudełku kupujemy 100 sztuk gilz.

Nabijarki ręczne i elektryczne

Jeśli zdecydujemy się na produkcję papierosów na własny użytek i zaopatrzyliśmy się w gilzy – przyda nam się z pewnością nabijarka tytoniu. Standardowe, czyli ręczne działają w taki sposób, że umieszczony w nabijarce tytoń, przy przesunięciu ręką zostaje umieszczony w gilzie. Czasem zdarza się, że przy zbyt dużym napełnieniu tytoniem gilza się porwie, więc trzeba robić to delikatnie. Drugim rodzajem nabijarek w kategoriiakcesoria do papierosów są nabijarki elektryczne, które posiadają system regulacji gęstości napełnienia. Jak działa taka nabijarka? Poniżej krótka instrukcja:
- Wsunąć glizę papierosa naciskając uchwyt pod prowadnicą
- Wsypać tytoń do pojemnika
- Ustawić gęstość napełnienia
- Nacisnąć przycisk
W tak prosty sposób mamy szybko i skutecznie przygotowany papieros do palenia.

Etui i papierośnice

Jeśli kupujemy papierosy w paczkach, ale ich wygląd nas nie zachwyca możemy kupić do nich specjalne etui. Są dostępne w wielu różnych kolorach i ciekawymi nadrukami. Te kartonowe są mniej trwałe i trzeba je wymieniać zdecydowanie częściej niż te z silikonu. Natomiast na własnoręcznie przygotowanie papierosy warto zaopatrzyć się w papierośnicę. Bardzo dostojnie wyglądają klasyczne papierośnice z metalu.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Rodzaj

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje