Akcesoria do hydrauliki Zaślepki do rur

4,5 z 60697 opinii
Wykonując wszelkie prace hydrauliczne, niezbędne są przeznaczone do tego specjalne akcesoria do hydrauliki. Przy budowie instalacji, konieczne są zgrzewarki do rur oraz końcówki do nich oraz wszelkiego rodzaju uszczelnienia. Podstawą jest dobry klucz hydrauliczny, który zapewni odpowiedni chwyt i bezpieczne, solidne wykonanie pracy.
Planując instalację hydrauliczną, mamy do wyboru różnego rodzaju przewody:
  • Rury z tworzywa sztucznego - są proste w montażu oraz stosunkowo tanie, tym samym najczęściej wybierane. Ich dużym plusem jest brak korozji.
  • Rury miedziane - Najdroższe z dostępnych, jednak nie znaczy to, że najlepsze. Niestety są bardzo podatne na korozję oraz dosyć kłopotliwe w montażu - wymagają lutowania.
  • Rury wielowarstwowe - odporne na korozję, montuje się je przy pomocy złączek. Projektowanie instalacji przy użyciu tego typu rur, wymaga uwzględnienia faktu, iż pod wpływem wysokiej temperatury zmienia się długość przewodów, w związku z czym potrzeba jest kompensacja, aby nie doszło do uszkodzenia.
Wężyki również różnią się między sobą długością oraz materiałem, z którego są wykonane. Najbardziej popularne są te elastyczne, ponieważ są odporne na długotrwałą eksploatację i stykanie się z wilgocią. W miejscach, w których istnieje ryzyko uszkodzenia wężyka, polecane są te bardziej odporne, czyli ze stali nierdzewnej.
Jeśli instalację wykonujemy samodzielnie, to w sprawie wyboru przewodów dobrze jest skontaktować się z doświadczonym hydraulikiem, lub sięgnąć po poradę fachowców w sklepach budowlanych. Prawidłowe przeprowadzenie instalacji wodnych oraz kanalizacyjnych jest niezbędne w domach, mieszkaniach, zakładach pracy, galeriach handlowych i innych pomieszczeniach użytku publicznego; jednym słowem wszędzie, gdzie mamy dostęp do wody.

Dostępność i wybór części narzędzi

Wszelkie akcesoria do hydrauliki dostępne są w każdym sklepie i markecie budowlanym a także w sklepach internetowych. Wśród różnorodności ofert łatwo się pogubić i wybrać niekoniecznie najlepsze akcesoria. Mamy do wyboru szeroki wachlarz filtrów i uzdatniaczy wody, wężyków, zaworów, złączek oraz wiele innych części. Jak widać na przykładzie rur - nie zawsze droższe znaczy lepsze.
Przed przystąpieniem do jakichkolwiek zakupów i czynności, wskazane jest rozeznanie się w temacie, na przykład czytając specjalistyczne artykuły na ten temat.

Akcesoria do Hydrauliki

Tylko oferty

Cena

Producent

Kolor

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Deante Zaślepka Do Otworu (ZZZ_000S) 4,0 / 5 Napisz opinię / 2 pytania

Zaślepka otworu ZZZ 000S jest dedykowana do baterii sztorcowej. Dzięki wykonaniu ze stali chromowanej, zaślepka będzie pasować zarówno do zlewozmywaków ze stali szlachetnej oraz zlewozmywaków granitowych.

Viega kapa (zaślepka) miedziana fi18 530118 » 4,0 / 5 Napisz opinię / Zadaj pytanie

Viega kapa (zaślepka) miedziana fi18 530118 Opakowanie 10szt.

Geberit Zaślepka otworu rewizyjnego Sigma uniwersalna 115.698.00.1 5,0 / 5 Napisz opinię / Zadaj pytanie

Geberit - Płytka przykrywająca Geberit Sigma, zlicowana z powierzchnią ściany, nr kat 115.698.00.1Zastosowanie:Do zakrycia otworu rewizyjnego spłuczek podtynkowych Geberit SigmaDo indywidualnej aranżacji łazienkiDo okładzin wielkopowierzchniowychDo okładzin i tynku o grubości ≥ 18 ...

Trans Quadro Zaślepka Elektrooporowa 110mm Sdr 11 Tq 02E.TQ.ZE110.11 » Napisz opinię / Zadaj pytanie

W kształtkach elektrooporowych typu mufowego (mufy, zaślepki, redukcje, kolana, trójniki) średnica wewnętrzna jest niewiele większa od średnicy nominalnej rury, co umożliwia wsunięcie jej do kształtki na określoną głębokość. Kształtki te posiadają dwie strefy grzania ze zwojami drutu ...

Wavin Hep2O zaślepka 22 (3243874406) » 4,0 / 5 Napisz opinię / Zadaj pytanie

zaślepka służy do zamknięcia nie wykorzystywanego króćca kształtki, złączki (wolnego wylotu) np. zaślepionego do dalszej rozbudowy instalacji. zaślepkę montujemy po wyjęciu pierścienia utrzymującego, wciskając ją w oring i zakręcając nakrętkę.

Trans Quadro Zaślepka Elektrooporowa 25mm Sdr 11 Tq 02E.TQ.ZE25.11 » Napisz opinię / Zadaj pytanie

W kształtkach elektrooporowych typu mufowego (mufy, zaślepki, redukcje, kolana, trójniki) średnica wewnętrzna jest niewiele większa od średnicy nominalnej rury, co umożliwia wsunięcie jej do kształtki na określoną głębokość. Kształtki te posiadają dwie strefy grzania ze zwojami drutu ...

Geberit Zaślepka otworu rewizyjnego Sigma stal nierdz. 115.764.FW.1 Napisz opinię / Zadaj pytanie

Geberit - Płytka przykrywająca Geberit Sigma, z zabezpieczeniem, nr kat 115.764.FW.1Zastosowanie:Do zakrycia otworu rewizyjnego spłuczek podtynkowych Geberit SigmaOpakowanie zawiera:Ramka montażowa2 bolce dystansoweZestaw śrub

Geberit Silent-db20 - zaślepki 56 (305.005.14.1 ) » 4,0 / 5 Napisz opinię / Zadaj pytanie

Do budynków o podwyższonych wymaganiach akustycznych Do łączenia przez zgrzewanie i opaskami łączącymi Do wykonania otworów rewizyjnych Do wykonania prowizorycznych zamknięć połączeń, rurowych O zwiększonej izolacyjności akustycznej Odporne na działanie promieni UV Odporne ...