Akcesoria do filtrów

4,5 z 18801 opinii
Wydawać by się mogło, że wraz z szybkim rozwojem techniki na rynku fotograficznym i pojawieniem się aparatów cyfrowych filtry odejdą do lamusa. Nic bardziej mylnego. Pomimo popularności Photoshopa i coraz bardziej rozwiniętych programów graficznych popularność różnego rodzaju filtrów od lat nie słabnie. To dzięki nim można eksperymentować z kolorem i światłem na zdjęciach a taka zabawa sprawi dużo więcej satysfakcji niż obróbka cyfrowa gotowej fotki. Poza tym, programy graficzne, choć niewątpliwie otwierają przed nami wiele możliwości, to jednak mają też swoje ograniczenia a zbytnia obróbka cyfrowa może negatywnie wpłynąć na jakość zdjęcia, szczególnie w przypadku większych formatów.
Gdzie najnowsza technologia napotyka przeszkody, tam tradycyjne metody radzą sobie świetnie, dlatego w wielu przypadkach wskazane jest użycie filtrów fotograficznych. Pozwalają one na uzyskanie oczekiwanego efektu już w trakcie wykonywania zdjęcia, bez konieczności wnoszenia cyfrowych zmian na obraz. Dzięki filtrom można zwiększyć kontrast, uzyskać efekt rozmytego światła, czy zwielokrotnionego obiektu na zdjęciu.
Dodatkowo, aby zwiększyć możliwości naszego sprzętu i robić jeszcze lepsze zdjęcia można zaopatrzyć się w zazwyczaj niedrogie akcesoria do filtrów, dostępne w szerokiej ofercie firm ze sprzętem fotograficznym. Kilka złotych wydane na ciekawe dodatki podniosą jakość naszych fotek i zadziwią swoimi możliwościami.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Rodzaj

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Plecak, czy torba fotograficzna Poprzednie Następne

Plecak, czy torba fotograficzna

Co wygodniejsze – plecak czy torba? W czym nasz sprzęt będzie bezpieczniejszy? Gdzie zapakujemy więcej akcesoriów? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym poradniku. Jeśli masz problem ze spakowaniem wszystkich dodatków do jednego plecaka lub torby. Przeczytaj artykuł.

Lampy błyskowe i akcesoria Poprzednie Następne

Lampy błyskowe i akcesoria

Poradnik po świecie lamp błyskowych. Jak wybrać idealny model? Co to jest liczba przewodnia? I w jakie akcesoria warto zainwestować by nasze zdjęcia wyszły idealnie?

Nowe obiektywy Sigmy mogą namieszać na rynku fotograficznym Poprzednie Następne

Nowe obiektywy Sigmy mogą namieszać na rynku fotograficznym

Sigma na targach Photo Imaging Show w Tokyo, zaprezentowała aż cztery nowe obiektywy. Produkty mogą mocno zamieszać na rynku obiektywów, ponieważ charakteryzują się znakomitym światłem jak na ogniskowe, które oferują. Przykładem może być Sigma 14 mm posiadająca światło F 1.8. Sigma 135 F/1.8 DG HSM Sigma 24-70 F/2.8 DG OS HSM Sigma 100-400 F/5-6.3 DG OS HSM

Jak fotografować dzieci? Porady, triki i niezbędny sprzęt Poprzednie Następne

Jak fotografować dzieci? Porady, triki i niezbędny sprzęt

Dzieci rosną zdecydowanie za szybko. Ani się obejrzysz, a z rezolutnego przedszkolaka wyrośnie dziecko w wieku szkolnym. I o ile czasu nie da się zatrzymać, o tyle możesz utrwalić wasze wspomnienia. Jeśli więc chcesz wykonać piękne zdjęcia swoich dzieci, poniżej znajdziesz garść wskazówek przydatnych w fotografii dziecięcej.