Akcesoria do filtrów

4,5 z 17479 opinii
Wydawać by się mogło, że wraz z szybkim rozwojem techniki na rynku fotograficznym i pojawieniem się aparatów cyfrowych filtry odejdą do lamusa. Nic bardziej mylnego. Pomimo popularności Photoshopa i coraz bardziej rozwiniętych programów graficznych popularność różnego rodzaju filtrów od lat nie słabnie. To dzięki nim można eksperymentować z kolorem i światłem na zdjęciach a taka zabawa sprawi dużo więcej satysfakcji niż obróbka cyfrowa gotowej fotki. Poza tym, programy graficzne, choć niewątpliwie otwierają przed nami wiele możliwości, to jednak mają też swoje ograniczenia a zbytnia obróbka cyfrowa może negatywnie wpłynąć na jakość zdjęcia, szczególnie w przypadku większych formatów.
Gdzie najnowsza technologia napotyka przeszkody, tam tradycyjne metody radzą sobie świetnie, dlatego w wielu przypadkach wskazane jest użycie filtrów fotograficznych. Pozwalają one na uzyskanie oczekiwanego efektu już w trakcie wykonywania zdjęcia, bez konieczności wnoszenia cyfrowych zmian na obraz. Dzięki filtrom można zwiększyć kontrast, uzyskać efekt rozmytego światła, czy zwielokrotnionego obiektu na zdjęciu.
Dodatkowo, aby zwiększyć możliwości naszego sprzętu i robić jeszcze lepsze zdjęcia można zaopatrzyć się w zazwyczaj niedrogie akcesoria do filtrów, dostępne w szerokiej ofercie firm ze sprzętem fotograficznym. Kilka złotych wydane na ciekawe dodatki podniosą jakość naszych fotek i zadziwią swoimi możliwościami.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Rodzaj

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Jaki statyw do aparatu wybrać? Poprzednie Następne

Jaki statyw do aparatu wybrać?

Twoje zdjęcia nie są wystarczająco ostre? Twój sprzęt nie posiada wbudowanej stabilizacji aparatu? Animacja poklatkowa, słabe warunki oświetleniowe czy malowanie światłem. Do tego i wielu innych czynności przyda Ci się statyw fotograficzny. Podpowiadamy jaki wybrać i na co zwrócić największą uwagę.

Prezenty dla gadżeciarza Poprzednie Następne

Prezenty dla gadżeciarza

Wybór prezentu dla mężczyzny do łatwych zadań nie należy, szczególnie jeśli w gronie jego zainteresowań są wszelkiej maści gadżety. Postaramy się wam podpowiedzieć jaki prezent za niewielkie pieniądze będzie odpowiedni.

Najlepsze lustrzanki cyfrowe - Ranking top 10 Poprzednie Następne

Najlepsze lustrzanki cyfrowe - Ranking top 10

Lustrzanki swoją nazwę zawdzięczają zespołowi luster, który jest podstawą mechanizmu działania i to on wpływa na niezwykłe możliwości tego aparatu. Jeżeli jesteś pasjonatem fotografii i rozglądasz się za sprzętem, koniecznie zajrzyj na ranking najpopularniejszych lustrzanek na ceneo.pl

Trzy nowe aparaty Canona Poprzednie Następne

Trzy nowe aparaty Canona

Do oferty Canona wprowadzone zostaną aż trzy nowe aparaty: Canon EOS 77D, 800D oraz nowy bezlusterkowiec M6. Urządzenia zaprojektowane są dla początkujących jak i ambitnych amatorów. Szybki autofocus i ulepszony procesor obrazu to nie jedyne aspekty, które mogą przyciągać

10 oryginalnych prezentów dla miłośników fotografii do 200 złotych Poprzednie Następne

10 oryginalnych prezentów dla miłośników fotografii do 200 złotych

Chciałbyś kupić oryginalny prezent dla fotografa, ale nie masz pojęcia, co może mu się przydać? Prezentujemy 10 propozycji, które powinny ucieszyć każdego miłośnika robienia zdjęć.