Akcesoria do filtrów

4,5 z 16979 opinii
Wydawać by się mogło, że wraz z szybkim rozwojem techniki na rynku fotograficznym i pojawieniem się aparatów cyfrowych filtry odejdą do lamusa. Nic bardziej mylnego. Pomimo popularności Photoshopa i coraz bardziej rozwiniętych programów graficznych popularność różnego rodzaju filtrów od lat nie słabnie. To dzięki nim można eksperymentować z kolorem i światłem na zdjęciach a taka zabawa sprawi dużo więcej satysfakcji niż obróbka cyfrowa gotowej fotki. Poza tym, programy graficzne, choć niewątpliwie otwierają przed nami wiele możliwości, to jednak mają też swoje ograniczenia a zbytnia obróbka cyfrowa może negatywnie wpłynąć na jakość zdjęcia, szczególnie w przypadku większych formatów.
Gdzie najnowsza technologia napotyka przeszkody, tam tradycyjne metody radzą sobie świetnie, dlatego w wielu przypadkach wskazane jest użycie filtrów fotograficznych. Pozwalają one na uzyskanie oczekiwanego efektu już w trakcie wykonywania zdjęcia, bez konieczności wnoszenia cyfrowych zmian na obraz. Dzięki filtrom można zwiększyć kontrast, uzyskać efekt rozmytego światła, czy zwielokrotnionego obiektu na zdjęciu.
Dodatkowo, aby zwiększyć możliwości naszego sprzętu i robić jeszcze lepsze zdjęcia można zaopatrzyć się w zazwyczaj niedrogie akcesoria do filtrów, dostępne w szerokiej ofercie firm ze sprzętem fotograficznym. Kilka złotych wydane na ciekawe dodatki podniosą jakość naszych fotek i zadziwią swoimi możliwościami.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Rodzaj

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Pierwsze na świecie okulary do korzystania ze Snapchata Poprzednie Następne

Pierwsze na świecie okulary do korzystania ze Snapchata

10 sekundowe filmiki wymyślone przez Snapchata podbiły serca milionów użytkowników na całym świecie. Firma poszła o krok dalej i wymyśliła swoje okulary, którymi można „Snapować", ale nie tylko.

Oppo stworzyło prawdopodobnie najlepszy aparat na świecie Poprzednie Następne

Oppo stworzyło prawdopodobnie najlepszy aparat na świecie

Chiński producent telefonów na targach MWC w Barcelonie zaprezentował projekt podwójnego aparatu, który posiada 5 krotny zoom optyczny. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że przybliżenie nie pogarsza jakości obrazu. Jakim cudem Oppo stworzyło bardziej zaawansowany aparat od Apple czy Samsunga?

Niezbędnik łowcy burz – czego potrzebujemy do obserwacji? Poprzednie Następne

Niezbędnik łowcy burz – czego potrzebujemy do obserwacji?

Jeżeli kiedykolwiek chciałeś zostać łowcą burz to mamy dla ciebie mały poradnik. Lato to najlepszy okres na obserwacje tych, niekiedy ekstremalnych zjawisk pogodowych, a budzą one w nas zarówno grozę jak i podziw. Nic więc dziwnego, że tak wielu ludzi marzy o życiu łowcy burz. Podpowiadamy!

Wspomnienia w wyjątkowej oprawie - ramki i albumy na zdjęcia DIY Poprzednie Następne

Wspomnienia w wyjątkowej oprawie - ramki i albumy na zdjęcia DIY

Jak wykonać piękne i nietypowe ramki na zdjęcia, aby dodawały uroku naszemu salonowi? Pomysłów jest wiele, trzeba je tylko wykorzystać.

Zobacz, jak zgrać zdjęcia z aparatu na komputer w kilku prostych krokach Poprzednie Następne

Zobacz, jak zgrać zdjęcia z aparatu na komputer w kilku prostych krokach

Przenoszenie zdjęć bezpośrednio z aparatu na dysk komputera może wydawać się prostym zadaniem. Jednak nie zawsze tak jest, dlatego w tym poradniku znajdziecie sprawdzone sposoby na przesyłanie swoich plików.