Akcesoria do filtrów

4,5 z 17349 opinii
Wydawać by się mogło, że wraz z szybkim rozwojem techniki na rynku fotograficznym i pojawieniem się aparatów cyfrowych filtry odejdą do lamusa. Nic bardziej mylnego. Pomimo popularności Photoshopa i coraz bardziej rozwiniętych programów graficznych popularność różnego rodzaju filtrów od lat nie słabnie. To dzięki nim można eksperymentować z kolorem i światłem na zdjęciach a taka zabawa sprawi dużo więcej satysfakcji niż obróbka cyfrowa gotowej fotki. Poza tym, programy graficzne, choć niewątpliwie otwierają przed nami wiele możliwości, to jednak mają też swoje ograniczenia a zbytnia obróbka cyfrowa może negatywnie wpłynąć na jakość zdjęcia, szczególnie w przypadku większych formatów.
Gdzie najnowsza technologia napotyka przeszkody, tam tradycyjne metody radzą sobie świetnie, dlatego w wielu przypadkach wskazane jest użycie filtrów fotograficznych. Pozwalają one na uzyskanie oczekiwanego efektu już w trakcie wykonywania zdjęcia, bez konieczności wnoszenia cyfrowych zmian na obraz. Dzięki filtrom można zwiększyć kontrast, uzyskać efekt rozmytego światła, czy zwielokrotnionego obiektu na zdjęciu.
Dodatkowo, aby zwiększyć możliwości naszego sprzętu i robić jeszcze lepsze zdjęcia można zaopatrzyć się w zazwyczaj niedrogie akcesoria do filtrów, dostępne w szerokiej ofercie firm ze sprzętem fotograficznym. Kilka złotych wydane na ciekawe dodatki podniosą jakość naszych fotek i zadziwią swoimi możliwościami.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Rodzaj

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Jaki aparat fotograficzny dla dziecka? Poprzednie Następne

Jaki aparat fotograficzny dla dziecka?

Fotografia uczy kreatywności i pobudza wyobraźnię, dlatego aparat jest świetnym prezentem dla dzieci. W poradniku doradzamy, jaki aparat wybrać dla najmłodszych.

Jak wybrać pierwszą lustrzankę Poprzednie Następne

Jak wybrać pierwszą lustrzankę

Chcecie rozpocząć swoją przygodę z fotografią, ale nie wiecie od czego zacząć i jaki sprzęt kupić? Dobrze trafiliście! Nasze zestawienie uwzględnia najpopularniejsze lustrzanki dostępne obecnie w sklepach. Zobaczcie sami!

Niezwykłe zdjęcia z nowej lustrzanki Pentaxa Poprzednie Następne

Niezwykłe zdjęcia z nowej lustrzanki Pentaxa

Nowo zaprezentowana kompaktowa lustrzanka - Pentax KP, oferuje sporo możliwości jak na swoje rozmiary. Jedną z nowości jest możliwość ustawienia maksymalnej czułości ISO na poziomie 819 200! To wynik absolutnie rewelacyjny, który może zmienić oblicze nowoczesnych lustrzanek. Więcej na temat aparatu możecie przeczytać w naszym artykule. Jeszcze nie tak dawno firma Ricoh poinformowała o wprowadzeniu do oferty nowego pełnoklatkowego aparatu. Teraz dowiedzieliśmy się, że niebawem do sprzedaży wejdzie Pentax KP - lustrzanka z matryca APSC zadziwia swoimi gabarytami, ale przede wszystkimi nowymi funkcjami!

Wspomnienia w wyjątkowej oprawie - ramki i albumy na zdjęcia DIY Poprzednie Następne

Wspomnienia w wyjątkowej oprawie - ramki i albumy na zdjęcia DIY

Jak wykonać piękne i nietypowe ramki na zdjęcia, aby dodawały uroku naszemu salonowi? Pomysłów jest wiele, trzeba je tylko wykorzystać.

Fujifilm X-T100 - test stylowego aparatu w rozsądnej cenie Poprzednie Następne

Fujifilm X-T100 - test stylowego aparatu w rozsądnej cenie

Nowy bezlusterkowiec Fujifilm X-T100 nie tylko wspaniale wygląda, ale ma też całkiem sporo do zaoferowania.