Akcesoria dla małych zwierząt Kule i kołowrotki

4,6 z 163380 opinii
Ile razy słyszeliśmy od swojego dziecka: „Chcę pieska!!!”. Myślisz wtedy o tej niewielkiej powierzchni mieszkania, która i tak jest już zawalona tysiącem przeróżnych drobiazgów, odkurzanych w pocie czoła zdecydowanie za rzadko, o stertach brudnych rzeczy, nie mieszczących się w zbyt małej pralce, o niepranych od dawna dywanach i podłogach, do których nie wiadomo kiedy przylepiają się resztki jedzenia. Kiedy w tym całym rozgardiaszu wyobrazisz sobie jeszcze szczeniaka szarpiącego i śliniącego wszystko co wpadnie mu w łapy, to najprawdopodobniej na czole poczujesz zimne poty a ręce same zacisną się w pięści. Bo kto będzie sprzątał po tym pupilu? Kto go nakarmi? Kto wyprowadzi na spacer z samego rana zamiast smacznie spać w deszczową pogodę? Usta same krzyczą: „Nie!”, ale może zamiast stanowczego sprzeciwu warto pomyśleć o kompromisie i przechytrzyć pod tym względem własną pociechę? Przecież zwierzątko wpływa kojąco na domowników a dziecko nauczy się przy nim odpowiedzialności. Chomik, królik czy świnka morska nie są tak absorbujące jak duże zwierzęta a sprawiają tyle samo radości i wyzwalają w człowieku dokładnie te same, pozytywne emocje.
Oczywiście nawet najmniejsze zwierzątka trzeba pielęgnować i troszczyć się o nie. Nie wystarczy zapewnić im klatkę, akwarium i karmę. Trzeba zatroszczyć się o to by zwierzę można było bezpieczne przetransportować choćby do weterynarza i umieścić w jego terrarium kilka zabawek, które umilą mu czas, gdy nas nie będzie w pobliżu. W sklepach zoologicznych znaleźć można przeróżne akcesoria dla małych zwierząt a nawet najmniejszy drobiazg może sprawić wiele radości naszemu pupilowi.
Małe zwierzęta
Tylko oferty
Cena
Producent
Rodzaj
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Domowe króliki miniaturki i karzełki Poprzednie Następne
Ludzie coraz częściej pragną zostac właścicielami zwierzątka, którym mogliby się zaopiekoować. Alternatywą dla klasycznych domowych zwierzaków może być królik miniaturka. O tym jak ciekawe są to stworzenia opowiada właścicielka królika Milka, Karolina Kowal.
Terrarium — ogrzewanie, oświetlenie, dekoracje Poprzednie Następne
Każdy posiada jakieś hobby. Niektórzy uwielbiają hodować jaszczurki, pająki bądź inne oryginalne zwierzęta. W przypadku egzotycznych stworzeń należy bezwzględnie zwrócić uwagę na kilka rzeczy, dzięki którym będą one mogły żyć długo w stosunkowo komfortowych warunkach.
Jak wybrać klatkę dla gryzoni i małych zwierząt? Poprzednie Następne
Gryzonie i małe zwierzęta domowe zasługują na naszą szczególną troskę i uwagę. Wybierając dla nich idealne klatki i akcesoria, musimy wziąć pod uwagę m. in. ich wielkość oraz charakterystykę ich zachowania.
Jak dbać o chomika? Wszystko o chomikach Poprzednie Następne
Właściwa opieka nad chomikiem sprawia, że zwierzątko jest zdrowe i pełne energii. Jak opiekować się chomikiem? Czym karmić gryzonia? Jakie lokum będzie najlepsze? Sprawdź, co musisz wiedzieć przed zakupem chomika.
Królik miniaturka- cena, warunki hodowli, rasy Poprzednie Następne
Królik miniaturka to popularne od lat, domowe zwierzątko, które jest marzeniem wielu dzieci. Te słodkie stworzenia potrafią spowodować uśmiech na twarzy niejednego twardziela. To niezwykle miłe, futerkowe zwierzątka, które mogą stać się doskonałym kompanem życia i zabaw każdego dziecka. Jeśli chcecie przygarnąć takiego pupila, nasz poradnik- Królik miniaturka- cena, warunki hodowli, rasy- z pewnością pomoże wam podjąć dobrą decyzję.
Jakie zwierzątko dla dziecka - pierwszy pupil w domu Poprzednie Następne
Dziecko wierci ci dziurę w brzuchu, prosząc o zwierzątko? Posiadanie zwierzęcia w domu uczy najmłodszych odpowiedzialności, ale pamiętaj, że to ty jesteś odpowiedzialny za nadzorowanie opieki nad czworonogiem. Sprawdź, jak długo żyją popularne zwierzęta domowe i jakiego nakładu czasu wymaga ich utrzymanie.
Jak wybrać klatkę dla chomika? Poprzednie Następne
Twoje dziecko marzy o chomiku? Chcecie zapewnić gryzoniowi jak najlepsze warunki? Sprawdź, jak wybrać klatkę dla chomika.

Akcesoria dla małych zwierząt - opinie