Akcesoria dla małych zwierząt

4,6 z 107803 opinii
Ile razy słyszeliśmy od swojego dziecka: „Chcę pieska!!!”. Myślisz wtedy o tej niewielkiej powierzchni mieszkania, która i tak jest już zawalona tysiącem przeróżnych drobiazgów, odkurzanych w pocie czoła zdecydowanie za rzadko, o stertach brudnych rzeczy, nie mieszczących się w zbyt małej pralce, o niepranych od dawna dywanach i podłogach, do których nie wiadomo kiedy przylepiają się resztki jedzenia. Kiedy w tym całym rozgardiaszu wyobrazisz sobie jeszcze szczeniaka szarpiącego i śliniącego wszystko co wpadnie mu w łapy, to najprawdopodobniej na czole poczujesz zimne poty a ręce same zacisną się w pięści. Bo kto będzie sprzątał po tym pupilu? Kto go nakarmi? Kto wyprowadzi na spacer z samego rana zamiast smacznie spać w deszczową pogodę? Usta same krzyczą: „Nie!”, ale może zamiast stanowczego sprzeciwu warto pomyśleć o kompromisie i przechytrzyć pod tym względem własną pociechę? Przecież zwierzątko wpływa kojąco na domowników a dziecko nauczy się przy nim odpowiedzialności. Chomik, królik czy świnka morska nie są tak absorbujące jak duże zwierzęta a sprawiają tyle samo radości i wyzwalają w człowieku dokładnie te same, pozytywne emocje.
Oczywiście nawet najmniejsze zwierzątka trzeba pielęgnować i troszczyć się o nie. Nie wystarczy zapewnić im klatkę, akwarium i karmę. Trzeba zatroszczyć się o to by zwierzę można było bezpieczne przetransportować choćby do weterynarza i umieścić w jego terrarium kilka zabawek, które umilą mu czas, gdy nas nie będzie w pobliżu. W sklepach zoologicznych znaleźć można przeróżne akcesoria dla małych zwierząt a nawet najmniejszy drobiazg może sprawić wiele radości naszemu pupilowi.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Domowe króliki miniaturki i karzełki Poprzednie Następne

Domowe króliki miniaturki i karzełki

Ludzie coraz częściej pragną zostac właścicielami zwierzątka, którym mogliby się zaopiekoować. Alternatywą dla klasycznych domowych zwierzaków może być królik miniaturka. O tym jak ciekawe są to stworzenia opowiada właścicielka królika Milka, Karolina Kowal.

Terrarium — ogrzewanie, oświetlenie, dekoracje Poprzednie Następne

Terrarium — ogrzewanie, oświetlenie, dekoracje

Każdy posiada jakieś hobby. Niektórzy uwielbiają hodować jaszczurki, pająki bądź inne oryginalne zwierzęta. W przypadku egzotycznych stworzeń należy bezwzględnie zwrócić uwagę na kilka rzeczy, dzięki którym będą one mogły żyć długo w stosunkowo komfortowych warunkach.

Jak wybrać klatkę dla gryzoni i małych zwierząt? Poprzednie Następne

Jak wybrać klatkę dla gryzoni i małych zwierząt?

Gryzonie i małe zwierzęta domowe zasługują na naszą szczególną troskę i uwagę. Wybierając dla nich idealne klatki i akcesoria, musimy wziąć pod uwagę m. in. ich wielkość oraz charakterystykę ich zachowania.

Jak dbać o chomika? Wszystko o chomikach Poprzednie Następne

Jak dbać o chomika? Wszystko o chomikach

Szukasz zwierzątka domowego dla swojego dziecka? Może zastanawiasz się nad własną hodowlą. Wejdź i sprawdź co warto wiedzieć zanim kupisz chomika!

Jakie zwierzątko dla dziecka - pierwszy pupil w domu Poprzednie Następne

Jakie zwierzątko dla dziecka - pierwszy pupil w domu

Dziecko wierci ci dziurę w brzuchu, prosząc o zwierzątko? Posiadanie zwierzęcia w domu uczy najmłodszych odpowiedzialności, ale pamiętaj, że to ty jesteś odpowiedzialny za nadzorowanie opieki nad czworonogiem. Sprawdź, jak długo żyją popularne zwierzęta domowe i jakiego nakładu czasu wymaga ich utrzymanie.