LARK Freebird 50.3 LarkMap Polska

4,0

Zobacz inne produkty z kategorii Nawigacja samochodowa

ekran
łatwość obsługi

Myslałem nad konkurencją (GoClever, Manta, etc.) i bardziej markowymi produktami (Garmin), ale doszedłem do wniosku, że zostanę przy marce, która mnie jak do tej pory nie zawodziła - jest to moja 4ta nwigacja Larka - i nie będę przepłacał za markowe produkty, które mają te same bebechy a kosztują 5 razy więcej.

Mam dobre doświadczenia z Larkiem. Ich serwis też daje radę.

Co do nawigacji to jest i działa jak należy: długi czas pracy na bateriach, całkiem niezły wyświetlacz, szybko się ładuje, dobry uchwyt na szybę, odblokowana. Czego chciaeć więcej.

Wad w tej cenie nie ma co szukać :)

Polecam!

Posiadam od niedawna. Prosta obsługa i wygodna, nawet bez instrukcji można łatwo zorientować się w działaniu urządzenia. Praktycznienie ma potrzeby używać rysika - dotykowy ekran działa przyzwoicie i nawet w czasie jazdy nie ma większego probemu z poruszaniem się po menu. Przyjemne głosy znanych lektorów (głos męski i żeński).

Bateria ma ponoć wytrzymać kilka godzin - mnie chodzi tylko ok 1,5 -2h od pełnego naładowania. Jest kabel zasilający do ładowarki samochodowej, ale w niektórych przypadkach może być za krótki - w mojej Fabii ledwie starcza. Ekran duży, ale mały kontrast przy jeździe w słoneczny dzień. Coś tam jednak na nim widać nawet w "najgorszą" pogodę. Przyssawka uchwytu dobrze trzyma, ale samo mocowanie nawigacji i uchwytu niestabilne i "klekocze" jak się "puka" w ekran w czasie jazdy. Można to samemu poprawić (podkleić coś np taśmę. Sama LarkMapa raczej przeciętna, tak jak w automapach w tanich nawigacjach pozostawia wiele do życzenia (zwłaszcza pokrycie drogowe w małych miejscowościach). Odzwierciedlenie lokalnych dróg takie jak "Google mapa". Ogólnie nie jest źle, zwłaszcza jak się używa okazjonalnie, a sama nawigacja jest upominkiem. :)

Jednak jak na cenę ok 200 zł to myślę, że to dobry wybór.

Nie ma żadnych problemów technicznych w użytkowaniu tego sprzętu. Na razie działa niezawodnie. Polecam.

3. aquarius78

Duży wyświetlacz. Łatwa obsługa. Bardzo wygodna. Bardzo dobry produkt za niewygórowaną cenę

4. 9...3

Co wy tam wiecie ta nawigacja to jest zajebista mialem grmina za 800zeta i w porownaniu z tym larkiem to sie chowa... mnustwo funkcji.. windowsCE... to jest zajebiste masz kompa w samochodzie XD! co do jasnosci to nie prawda jest ukryta opcja wzmocnienia jasnosci ale przedtem trzeba uruchomic windowsa albo comandera i znalesc plik z programem cmd i tam sie reguluje jasnosc bo orginalna jest ograniczona.... chyba ze wzgledu na baterie.. dalem 199zl i za ch...uja nie zaluje! po wgranieu odpoiednich playerow i mp3 poleci tak samo z wideo wgrywsz mediaplyera i avi tez poleci.... zbadalem te nawigacje dogłebnie i wiem co mówie ze za ta cene to ipada nie kupisz a ona tak jak by nim byla ! wgrywasz OPERE i po necie dajesz! oczywiszcie tylko wtedy jak masz połaczenie kablem bo przeciesz wifi to to nie ma a SZKODA !!!!!!! SORY Z BŁĘDY ALE SZYBKO PISALEM A CHCIALEM POWIEDZIEC COS OD SIEBIE BO CO NIEKTOZY TO SIE MYLA CO DO TEGO LARKA 50.3 poprostu nie poznali go blizej :D POZDRAWIAM wszelkie pytanka prosze na sektor0004@wp.pl - odpowiem

Larka mam od pół roku. Generalnie to jestem zadowolony. Bez problemu można zainstalować Automapę. Z 3 razy zawiesił mi się na trasie (trzeba go wyłączyć i włączyć, nie trzeba na nowo wprowadzać trasy). Mógłby trochę szybciej łapać fixa, ale nie jest źle. Bateria kiepska (trochę ponad godzinę działa), ale w samochodzie i tak zawsze podłączam do ładowarki. Wyświetlacz całkiem dobry. Nawet w słońcu widać, a jeszcze nie zdjąłem folii. W zimie gdy mam zmrożoną szybę uchwyt się odkleja. Po kilku minutach ogrzewania jest już ok.

• czytelny wyświetlacz
    • łatwość instalacji automapy
    Wady
    • mógłby szybciej łapać satelity
    • potrafi się zawiesić na trasie
    • słaba bateria
  6. Kruc

spełnił moje oczekiwania. Dodałem Automapę na karcie i działa bez zarzutu.

7. Marcin

Włożyłem kartę z Automapa EU działa bez zarzutu.Wyszukiwanie satelit ok

Jest w porządku.

9. andrew-07

za takie pieniądze ,godny polecenia

Instalacja obcej mapy bezproblemowa. Brak blokady czyni ją otwartą na np Automapę. Testowałem na AM 6.16 EU. Niestety test wypadł blado. Pomimo wyłączenia animacji szybkość działania tragiczna. Reakcja na przycisk od 1 do kilku sekund. Poszukiwanie sygnału na otwartym terenie ok 3 minut. Uruchomienie wybranej trasy ok 1 minuty. Wjeżdżając w obcy teren niezbędne jest zaparkowanie samochodu w celu wyszukania dojazdu gdyż całość zajmuje ok 5 minut. Wyświetlacz czytelny przy zachmurzonym niebie. Przy ostrym słońcu za wiele nie widać. Za tą cenę niewiele można wymagać. Polecam komuś o bardzo małych wymaganiach, przeciętnemu, niecierpliwemu kierowcy jednak nie.

Zalety
    • łatwość instalacji automapy
    Wady
    • szybkość działania