LARK Freebird 50.3 LarkMap Polska

4,0

Zobacz inne produkty z kategorii Nawigacja samochodowa

ekran
łatwość obsługi

Zobacz jakie opinie mają użytkownicy o produkcie LARK Freebird 50.3 LarkMap Polska i jak oceniają go pod kątem jakości wykonania, ceny i wyglądu.

1. b...3

Larka 50.3 mam od miesiąca (długo zastanawiałem się także nad Mantą i GoClever, ostatecznie skusiła mnie cena) i jak na razie sprawuje się bez zarzutu. Ekran jest duży i czytelny, w pełnym słońcu co prawda trzeba dobrze wytężyć wzrok ale w końcu jest to gps z dolnej półki cenowej. Bateria wdł. moich obliczeń wytrzymuje jakieś max 3 godziny (zależy od ustawień jasności ekranu). Z mapy wbudowanej w moduł raczej nie korzystałem bo z wgraniem i korzystaniem z innej nie ma najmniejszego problemu. Do jakości dźwięku także nie mam uwag, informacje o drodze słychać wyraźnie. Uchwyt na szybę solidny i dobrze trzyma :) Polecam ten produkt!!

2. 4...9

Na ww Larku zrobiłem trasę 1000km. Przy wyborze decydowała cena i fakt ze nawigacja jest odblokowana. Zastanawiałem się pomiędzy Larkiem i Mantą. Nawigacja szybko łapie sygnał GPS, używam jej z AM wiec map nie mogę ocenić, z AM współpracuje na 4+. w jasny dzień słabo widać zawartość na wyświetlaczu. Formaty filmów i dźwięku które odtwarza Lark to formaty na godzien nie używane " w domu", wiec jesli ktoś będzie chciał korzystać z transmitera to będzie musiał przerobić mp3ki na format wma :(. Bateria 3ma bardzo krótko nawet poniżej 1 godziny. Sprzęt godny polecenia za cenę 250-300PLN.

3. 5...3

Witam,
    chciałbym przestrzec wszystkich przed nawigacją tej marki. Po pół godzinie użytkowania wysiadł moduł GPS. Najpierw przeszedłem przez infolinię która twierdziła, że nie ma takiego produktu który kupiłem !!! Później jazda z wysyłką i odbiorem. Wysłałem do naprawy do firmowego serwisu, zgodnie z instrukcją z infolinii. Po dwóch tygodniach napisąłem maila z prośbą o podanie statusu naprawy - odpowiedź: sprzęt do nas nie dotarł. Po sprawdzeniu na poczcie i wysłaniu potwierdzenia odbioru sprzęt się cudownie odnalazł. Mija trzeci tydzień a jedyna informacja z serwisu to: "reklamacja w trakcie rozpatrzenia". Przeczytałem warunki gwarancji i tutaj uwaga !!! Producent zobowiązuje się do naprawy w ciągu 21 dni, ale jeśli zajdzie potrzeba sprowadzenia części, czas naprawy może się wydłużyć. Krótko mówiąc, czas naprawy jest bezterminowy !!! Jakbyś człowieku chciał użyć nawigacji na wyjazd urlopowy to raczej nie Larka. Bo jak się zepsuje, to jest możliwość że użyjesz jej ..... może w przyszłym roku. Zwracajmy uwagę nie tylko na opinie pozytywne o sprzęcie ale również na to jak rozpatrywane są reklamacje. Każdego z nas to może spotkać.

4. 9...b

To sprzęt na pewno dla tych, którzy potrzebują jego funkcji podstawowej czyli nawigacji! Z czystym sumieniem stwierdzam, że wgrana "fabrycznie"mapa polski, której twórcą jest copernicus, do celu prowadzi bez problemu, zarówno w samych miastach jaki po za. Co najważniejsze nawet po celowym zjechaniu z trasy lektor nie zanudza nas tekstem "zjechałeś z trasy - zawróć", tylko przelicza na nowo trasę i dalej prowadzi do celu, czego brak jest u "liderów" map do nawigacji.

Miałem Latrka 35.3, larka 40.1 i teraz porażka 50.3 żaden z poprzedników mnie nie zawiódł jak ten. Ekran dotykowy do kitu nie można w nic wcelować, kalibracja nie pomaga. Bateria za krótko trzyma. Był w serwisie już dwa razy, za pierwszym wymienili baterie ale po ładowaniu juz się nie włączył, teraz poszedł juz drugi raz do serwisu i czekam miesiąc. Zawiodłem się na Larku i już więcej go nie kupie!! Kolega też kupił i ma ten sam problem co ja czyli bateria krótko trzyma i chusteczkowy ekran. Nie polecam. Skusiłem się marką i opiniami ale nie warto. Bardzo wolno łączy się z satelitami.

6. 3...2

Zakupiona nawigacja Lark Freebird 50.3 okazała się Wielkim Bublem . Moje użytkowanie tej właśnie nawigacji polegało na odsyłaniu jej do serwisu .W końcu zwrotu tego urządzenia do sprzedawcy .

Tani i zgrabny sprzęt do nawigacji, bardzo fajnie wykonana obudowa i ekran antyrefleksowy, wgrałem mu najnowszą AM i radzi sobie z nią bez najmniejszego problemu, przed nim miałem dwa inne Larki i też dawały radę. Jedyny minus to krótko trzymająca bateria, max wytrzymała mi 2h 24 min w trasie, trochę krótko- no ale mnie można mieć wszystkiego za taką cenę

8. 9...3

Za tę cenę nie można oczekiwać cudów... Niestety wyświetlacz jest straszny podczas jazdy gdy pada na niego słońce. Trasę widać ale kiepsko... W moim egzemplarzu trafiła się wadliwa ładowarka. grzeje się strasznie i nie ładuje, a gdy jej coś odbije działą poprawnie. Niestety będę musiał reklamować:/ No i jeszcze wyłącznik. Zrobiony debilnie. trzeba 2 razy naciskać, żeby się wyłączyła...

Po zakupie miałem Navi nie wyszukiwało satelitów nie mogło się połączyć, następnego dnia wymieniłem na n ową w sklepie i wszystko było już ok. Użytkuję ją od 2010.10 i jestem bardzo zadowolony, uchwyt od początku trzyma extara, intuicyjna, transmiter FM to fajna sprawa, (mam seryjne wbudowane radio kasetowe w samochodzie, wgrałem 2gb mp3 i gra całkiem nieźle, brakuje jedynie pilota :D).

Posiadam od niedawna. Prosta obsługa i wygodna, nawet bez instrukcji można łatwo zorientować się w działaniu urządzenia. Praktycznienie ma potrzeby używać rysika - dotykowy ekran działa przyzwoicie i nawet w czasie jazdy nie ma większego probemu z poruszaniem się po menu. Przyjemne głosy znanych lektorów (głos męski i żeński).

Bateria ma ponoć wytrzymać kilka godzin - mnie chodzi tylko ok 1,5 -2h od pełnego naładowania. Jest kabel zasilający do ładowarki samochodowej, ale w niektórych przypadkach może być za krótki - w mojej Fabii ledwie starcza. Ekran duży, ale mały kontrast przy jeździe w słoneczny dzień. Przyssawka uchwytu dobrze trzyma, ale samo mocowanie nawigacji i uchwytu niestabilne i "klekocze" jak się "puka" w ekran w czasie jazdy. Sama LarkMapa raczej przeciętna, tak jak w automapach w tanich nawigacjach pozostawia wiele do życzenia (zwłaszcza pokrycie drogowe w małych miejscowościach) być może załatwi sprawę aktualizacja mapy lub wgranie bogatszej wersji. Ogólnie nie jest źle, zwłaszcza jak się używa okazjonalnie, a sama nawigacja jest upominkiem. :)