NOKIA BH-108 Biały

3,8

Zobacz inne produkty z kategorii Zestawy słuchawkowe

łatwość obsługi

Zobacz jakie opinie mają użytkownicy o produkcie NOKIA BH-108 Biały i jak oceniają go pod kątem jakości wykonania, ceny i wyglądu.

1. Kuba - szczery do bólu

Mam osobiscie kilka tych sluchawek i powiem szczerze ze dla mnie wlasnie jedyna zaleta tej sluchawki jest miekka gumka do ucha.Przez to ze nie jest sztywna to nie boli ucho nawet po kilku godzinach ciaglego noszenia.(pracuje w pracy gdzie potrzebne mi sa wolne obie rece a czesto mam rozmowy telef). uwazam to za bardzo duza zalete. srednio wytrzymuja okolo 2 -3 lat potem siada tak pojemnosc akumulatora ze po godzinnym ładowaniu, rozmowiac da sie tylko przez 30 minut. Plastikowe nakladki na ucho sa calkowicie zbedne sluchawka trzyma sie doskonale bez jakich kolwiek nakladek na ucho a gumka do uszna wystarcza dluzej niz zywotnosc sluchawki. jesli chodzio czystosc rozmowy to
    bh-108 i bh-609 dokladnie ten sam badziewny odbior. bez porownania do bh-109. mialem wszystkie 3 w uzyciu , osobiscie testowalem i tylko bh-109 sie nadaje do do tego by kogos wyraznie slyszec..

2. e...l

Opinia po roku użytkowania. Czasem samoistnie się rozłącza, co jest dosyć kłopotliwe podczas jazdy samochodem - przełączam na tryb głośnomówiący w telefonie co podczas kierowania nie jest bezpieczne....Akumulatorek chyba dobrej jakości, nie rozładował się nigdy zbyt szybko, nawet jak słuchawka zostawała na mroźną noc w aucie. Za to uchwyt rozsypał się po roku użytkowania, co i tak jest dobrym wynikiem, zważywszy na jego dużą delikatność. Co do ergonomii...nie wiem jak u innych osób, dla mnie nie do końca wygodne urządzenie, często po schyleniu się słuchawka była w innym miejscu niż moje ucho, może jakiś niekształtny jestem, nie wiem...
    Obecnie szukam rozwiązań innych firm.

Zalety
    • czas działania akumulatorka
    Wady
    • ergonomia, a właściwie jej brak
    • samoistne rozłączanie
    • delikatność konstrukcji
  3. uzytkownik_anonimowy

Za słuchawkę wraz z przesyłką zapłaciłem około 50 zł. W tej cenie otrzymałem kompletny zestaw z instrukcją i ładowarką. Jestem zadowolony, sprzęt (jak na słuchawkę bluetooth) jest solidny, a zarazem lekki - wytrzyma upadek nawet z dużej wysokości. Sygnał jest dobry, w obrębie mieszkania i klatki schodowej działa bez zarzutu. Konfiguracja z telefonem Sony Cedar przebiegła bez problemów. Minusem jest twardy przycisk odbierania i kończenia połączenia. Należy się przyzwyczaić. Jest tylko jeden przycisk na słuchawce więc ma kilka funkcji, lektura instrukcji będzie raczej obowiązkowa. Jeżeli chodzi o baterię to wytrzymuje około 4-5h czyli tyle ile podaje Nokia. Czas ładowania to około 1-1,5h więc całkiem szybko ale to standard przy tym typie urządzeń. Urządzenie uważam za godne polecenia.

Zalety
    • czysty sygnał, lekka
  4. e...l

Sprawdzilem kilka podobnych słuchawek, ale tylko ta działała dobrze- nie było słychać szumów, nie przerywało, rozmówca także mnie słyszał b. dobrze. Czego nie można powiedzieć o innych sprawdzonych słuchawkach, których nie mogłem uzywać ze względu na fatalną jakość rozmów. Dodatkowym plusem jest to, że jest b. mała i lekka. Kupiłem słuchawkę bez ładowarki, ponieważ można ją ładować ładowarką od mojego telefonu Nokia X3, co jest tańsze i b. praktyczne. Minus to nie do końca ergonomiczne i wygladające na delikatnie mocowanie, ale do tego już się przyzwyczaiłem. Za tą cenę warto.

Zalety
    • dobra jakość rozmów, mała i lekka, opcja bez ładowarki
    Wady
    • mocowanie
  5. e...l

Jest to moja 5 lub 6 słuchawka.Nie wiem jak długo trzyma bateria ja ładowałem codziennie(sporo gadam)
    Jeśli chodzi o jakość połączeń to jest mizerna,moi rozmówcy często mówili że słabo mnie słychać(szum i cicho) ja też nie słyszałem najlepiej.Pałąk wytrzymał ze 2 miesiące,gumowa nakładka pare razy mi spadła aż w końcu ją zgubiłem.
    Aby odebrać połączenie czasem musiałem nacisnąć przycisk 2,3 razy(mocno)
    Nie twierdzę że nokia robi słabe słuchawki bo miałem już inny model za około 120 zeta który był ok,opisywany kosztował 40pare zł.
    Nie polecam.

Wady
    • jak wyżej
  6. e...l

Kupiłem w sieci Biedronka za 39,99. Noszę tą słuchawkę trzeci dzień. Jest bardzo lekka i nie przeszkadza mi przez cały dzień, jedynie co 4 godziny zmieniam na drugie ucho. Kupiłem ją bo w pracy mam wielki hałas i mam ciągle zajęte ręce. Rozmowy do 7 metrów z aparatem ,,Nokia 3120 Classic " są bez zniekształceń i bez szumów. Pomimo pracy wśród masy pracujących elektrycznych silników przez 3 dni nie ładowałem jej a rozmów przeprowadziłem około 3 godz i nigdy nie przerwała połączenia. Jak dotąd jestem zadowolony. Polecam

Zalety
    • Mała cena, bardzo lekka, długi czas pracy, dobry zasięg.
    Wady
    • Mogłaby być mniejsza i mniej rzucająca się w oczy bo wszyscy przyglądają się co mam na uchu.
  7. uzytkownik_anonimowy

Stosunek cena/jakość - perfekcja. Lekka, wygodna intuicyjna w obsłudze i parowaniu z urządzeniem nadawczym bluetooth, a po wymianie gumki na zwykłą słuchawkową dokanałową można używać jej bez pałąka (co przy okazji przyczynia się do znacznej poprawy, i tak dobrej, jakości dźwięku(ja tak używam)). Można ją nawet włączać podczas prowadzonej już rozmowy, ale to chyba wszystkie Nokie tak mają. Jedyny minus jaki zauważyłem podczas użytkowania, to brak oczka w obudowie do zawieszenia słuchawki na smyczy.

Zalety
    • czysty sygnał, świetny dźwięk, lekka
  8. uzytkownik_anonimowy

Witam wszystkich zainteresowanych. Bluetootha Noki BH-108 kupiłem z wielką nadzieją na poprawę jakości korzystania z tego typu urządzenia (wcześniej przez 3 lata korzystałem z Motoroli H350). Pierwsze wrażenie po otwarciu pudełka nawet całkiem pozytywne, niestety po trzech tygodniach korzystania okazuje się że to totalny szmelc:

Po pierwsze, mimo iż włączam blootutha przeważnie tylko przed planowanymi dłuższymi rozmowami, trzyma zaskakująco krótko. Ładować to badziewie trzeba częściej niż telefon (który zresztą też trzeba ładować prawie codziennie).

Druga sprawa to gubienie się. Nie wiem czy wszystkie tak mają, ale mój egzemplarz potrafi sam się wyłączyć.

Trzecia sprawa to jakość wykonania uchwytu za ucho. Jest tak delikatny, że mimo uważania po trzech tygodniach rozsypał się (po prostu się połamał).

Podsumowanie: badziewie jakich mało, po niecałym miesiącu ląduje do śmietnika, 60 złotych wyrzucone w błoto.

Pozdrawiam rozczarowany użytkownik

Wady
    • zanikający sygnał
  9. e...l

Pozdrawiam rozczarowany użytkownik

10. e...l

Sama słuchawka standard - jest ok. Ale UWAGA - po kilku miesiącach użytkowania (u mnie po 2 miesiącach) pęka ucho/pałąk. Niby nic wielkiego - wystarczy kupić nowy i już . Niestety NIE MA TAKIEJ OPCJI. Nokia nie sprzedaje tej drobnej części, nie uznaje gwarancji jeśli uchwyt pęknie, żaden serwis nie ma takiego uchwytu w sprzedaży. Sprawę podjęli dziennikarze Gazety - wystarczy poszukać artykułu na ten temat. Nikt nie sprzedaje uchwytu więc słuchawka jest do wyrzucenia. ODRADZAM!

Wady
    • pękający chwyt który powoduje, że po kilku miesiącach używania produkt można wyrzucić.