Invictus - Marcin Ciszewski

?
Marcin Ciszewski, rok wydania 2019, wydawnictwo: Warbook
4,9
5 opinii
28,27
Program Ochrony Kupujących

Invictus - Marcin Ciszewski - Opinie

Zobacz jakie opinie mają użytkownicy o produkcie Invictus - Marcin Ciszewski i jak oceniają go pod kątem jakości wykonania, ceny i wyglądu.
4,9
5 opinii
+3 CeneoPunkty Za wystawienie opinii otrzymasz 3 CeneoPunkty. Zebrane CeneoPunkty możesz wymieniać na nagrody rzeczowe.
/
100%
akcja
/
100%
fabuła
/
100%
jakość wydania
Liczba głosów: 6 Liczba opinii: 5
Ocena: 5/5
Pan Ciszewski nie potrzebuje reklamy. Po prostu trzeba czytać.
Zalety
akcja
fabuła
jakość wydania
skomentuj tę opinię Zgłoś
Ocena: 5/5
Super
Zalety
fabuła
jakość wydania
skomentuj tę opinię Zgłoś
Ocena: 5/5
Świetna powieść,najlepsza Ciszewskiego.Rozmach,wiedza,celne analizy,także odnoszące się do teraźniejszości(gorzkie) i swietne postci,w tym Polaków.Wydaje mi,że będzie kontynuacja...
Zalety
fabuła
jakość wydania
skomentuj tę opinię Zgłoś
Ocena: 4,5/5
Invictus to dzieło, które w głównej mierze zalicza się do grona powieści historical/political fiction. Najważniejszym elementem każdej powieści z tego gatunku, jest umiejętność stworzenia racjonalnej i spójnej alternatywnej historii świata, w której fikcja literacka zaprezentowana jest w taki sposób, jakby mogła wydarzyć się naprawdę. Brzmi to dość prosto, ale wcale takie nie jest i nie zawsze się to autorom udaje. Tutaj na szczęście pan Marcin Ciszewski pokazał cały swój kunszt i doświadczenie, tworząc świetnie dopracowane dzieło.

Jego autorska wizja nie ograniczała się sztywno tylko do powieści militarnej z alternatywną historią. Pokusił się on umieszczenie w swojej książce również elementów technothrillera, wartkiej sensacji oraz kryminału ze szczyptą psychoanalitycznych treści. Mieszanka z pozoru dość specyficzna, jednak tutaj doskonale spełniająca swoją rolę i tworząca spójną i bardzo dobrze czytającą się całość. Każdy z wymienionych elementów gatunkowych, został przez autora potraktowany dość profesjonalnie i na tyle dobrze rozbudowany i opisany, że ich miłośnicy w pewnym stopniu powinni być ukontentowani lekturą powieści.

Kolejnym dopracowanym i wizytowym elementem tytułu, są jego bohaterowie. Głównodowodzący flotą Frank Bratten to Amerykanin po przejściach, który odrobinę szczęścia stara się odkryć na dnie butelki. W momencie, kiedy jego ojczyzna go potrzebuje, potrafi on zebrać się w sobie i pokazać swój patriotyzm. Pewne jego cechy mieszkańca USA są przez autora dość mocno przerysowane, ale jego zachowanie i sposób dowodzenia jest na tyle intrygujący i nietuzinkowy, że trudno nie lubić tej postaci. Spore słowa uznania należą się również postaciom bardziej drugoplanowym, które ogrywają tutaj również dość ważne role. Sporą część z nich stanowią nasi rodacy, którzy przedstawieni są tutaj jako nad wyraz pewni siebie cwaniacy, którzy jednak mają w sobie to coś, co sprawia, że wszyscy ich lubią. Niejednostronnie udowadniają oni również swoją niezwykła wartość bojową, pokazując, że nie boją się śmierci i będą walczyć do samego końca. Część czytelników możne uznać, że autor specjalnie wplótł tutaj sporą dawkę patosu i nadmiernego bohaterstwa, aby przypodobać się rodzimemu czytelnikowi, ale jest to na tyle dobrze wkomponowane w całość historii, że nie można uznać tego za wadę.

Nieodzowną częścią składową dobrze napisanych bohaterów są również prowadzone przez nich dialogi. Każdy z nich jest tutaj przemyślany i prowadzony w takim tempie, aby cały czas utrzymywać czytelnika w ciekawości, co będzie działo się dalej. Nie są one przesadnie długie i na pewno nie pełnią tutaj roli zbędnego wypełniacza kolejnych stron.

Cała recenzja na PopKulturowy Kociołek
skomentuj tę opinię Zgłoś
Ocena: 5/5
Polecam, ciekawa. Firma Ciszewski zawsze na poziomie. Książka ciekawa, opisuje wojną secesyjną, dla kogoś, kto lubi takie tematy!
Zalety
akcja
fabuła
jakość wydania
skomentuj tę opinię Zgłoś