Głośniki GENIUS SP-HF1255A

Rodzaj: 2.0 , Moc głośników: 20W , Moc subwoofera: Brak subwoofera , Pilot: Nie posiada

Zobacz inne produkty z kategorii Głośniki multimedialne

moc

Zobacz jakie opinie mają użytkownicy o produkcie GENIUS SP-HF1255A i jak oceniają go pod kątem jakości wykonania, ceny i wyglądu.

1. 0...7

Głośniki mam około 3 miesięcy. Niema żadnych problemów, polecam produkt w 100% bo jest warte swojej ceny.

2. 3...5

Bardzo profesjonalny wygląd i wykonanie i co ważne drewniana obudowa. Bardzo dobra jakość dźwięku. Nie trzeszczą, piszczą jest ok,na maksymalnej głośności. polecam

3. b...0

Kupiłem dla córki, do komputera ze zwykłą zintegrowaną kartą dźwiękową i w końcu z jej pokoju wydobywają się jakieś ludzkie dźwięki a nie rzężenie. Za te pieniądze, rewelka. Wyglądają w rzeczywistości ładniej niż na zdjęciach. Bardzo fajny basik, Ogólnie polecam.

4. f...d

Naprawdę teraz to dopiero odkrywam muzykę z tymi głośnikami. W porównaniu do poprzednich creative'ow to jak dzień do nocy szczególnie pod względem wysokich tonów i czystości basu. Polecam z całych sił. Zestaw lepszy od wielu głośników w systemie 2.1.

5. 2...1

Głośniki są naprawde świetne. Potrafią troche zrobić chałasu jak na takie małe kolumny. Jedynie do czego moge się przyczepić to do osłony głośnika wyskoko/tonowego. Niektórzy narzekają że przełącznik on/off jest z tyłu lecz mi osobiście to nie przeszkadza i pozwala na ładniejszy wygląd panelu na prawym głośniku. Jeśli poszukujecie głośników domowych do 150-200zł to naprawdę polecam, przebijają zestawy 2.1
    Polecam dokupić jakąś dobrą karte muzyczną to troche rozwiną skrzydła.

Dość sceptycznie podchodziłem do zakupu tych głośników. Produkt chiński i cena mało "markowa". Zapewniam, że głośniki zaskoczą każdego. Wygląd zewnętrzny bardzo pozytywny. Są ciężkie, solidne, starannie zrobione. Minusem jest to, że występują tylko w jednym kolorze. Głośniki podłączone do zintegrowanej karty graficznej w laptopie. Kupione z myślą o słuchaniu muzyki. Nadają się do tego idealnie. Krystalicznie czyste tony wysokie i średnie, wyważony i naprawdę zauważalny bas. Z pewnością nie jest to sprzęt dla ludzi dla których liczy się bezsensowne dudnienie suba w podłogę z towarzyszeniem plastikowych piszczałek. Tutaj wszystko jest na swoim miejscu tak jak w starych, dobrych stereofonicznych sprzętach hi-fi.

Zacznę od tego, że te głośniki stoją u mnie na biurku i grają na zintegrowanej karcie dźwiękowej Realtek ALC889.
    Głośniki kupiłem do celów „ogólno komputerowych”, czyli muzyki, filmów i gier. Jako, że przeszkadzał mi subwoofer, który zazwyczaj ląduje pod biurkiem oraz chciałem głośniki, które nie będą pozostawiać wątpliwości, że są głośnikami, a nie jakimiś miniaturkami rozstawionymi na biurku, zdecydowałem się właśnie na zestaw 2.0.
    Jak się sprawują w praktyce? Zacznę może od muzyki.
    Muzyka: Muzyki słucham w MP3 oraz FLAC.Możliwość regulacji tonów sprawia, że możemy optymalnie dostosować dźwięk do własnych upodobań. Muzyka jest czysta dobrze słyszalne wszystkie pasma sprawiają, że słuchanie muzyki staje się prawdziwą przyjemnością. Nic nie meczy i jest takie, jakie być powinno. Według mnie do muzyki nadają się doskonale i sprawdzają się w 100%.
    Film: Właściwie mógłbym napisać to samo, co dotyczy muzyki z jednym wyjątkiem bas. O ile w muzyce (oczywiście w/ mnie) basu jest tyle ile potrzeba i nie zagłusza on innych dźwięków o tyle w filmach przydałoby się go troszkę więcej. Mamy oczywiście możliwość jego regulacji jednak pomimo przekręcenia pokrętła na MAX pozostaje pewien niedosyt. Oczywiście tan bas jest i jest dobrze słyszalny, ale jest on zbyt płytki i pozbawiony głębi. Co do pozostałych dźwięków nie mam zastrzeżeń.
    Gry: Przyznam, że ta kwestia była dla mnie najistotniejsza, bo bardzo dużo gram i miałem poważne obawy jak się te głośniki będą sprawdzać w grach. Musze przyznać, że nie są to głośniki idealnie nadające się do gier właśnie za sprawą basu. Jego niedostatki niestety można odczuć. Wszystko inne słychać świetnie dialogi, świsty pocisków, odgłosy otoczenia z wyjątkiem detonacji. Oczywiście, gdy coś wybucha czy gdy rzucimy granat to nie mamy wątpliwości, że to, co słyszymy jest wybuchem, silna eksplozją niemniej nie uświadczymy tu wrażenia głębi i siły basu, jakie oferują zestawy 2.1. Pamiętajmy jednak, że są to głośniki 2.0 i nie oczekujmy po nich Bóg wie, czego. Przyznam, że podczas gry byłem skupiony na fabule i tym, co dzieje się na monitorze. Oznacza to, że dźwięk był na tyle poprawny, że podczas gry nie skupiałem na nim w ogóle uwagi a jedynie nad akcją. Początkowe braki basu po jakimś czasie znikają i można się oddać rozgrywce.
    Gdybym miał procętowo przyznać ocenę w tych trzech kategoriach wyglądałaby ona mniej więcej tak:
    Muzyka – 100%
    Film – 84%
    Gry – 77%
    Oczywiście ocena ta jest moją subiektywną i ktoś inny wystawiłby inną ocenę niemniej moja wygląda właśnie tak.
    Wygląd /wykonanie: Cóż wygląd rzecz gustu. Jednym się będzie podobał innym nie. Z całą pewnością głośniki wykonane są starannie i solidnie. Co prawda nie są drewniane a z płyty - chyba MDF niemniej są i tak o niebo solidniejsze od plastikowych.
    Wszystkie srebrne wstawki łącznie z pokrętłami są wykonane z plastyku. Wszystko jest ładnie spasowane nic nie trzeszczy czy skrzypi. Pokrętła przy pokręcaniu dają delikatny opór. Głośnik nisko i średnio tonowy zaopatrzony jest w siatkę chroniącą membranę głośnika przed uszkodzeniem. Głośnik wysoko tonowy chroni ten kontrowersyjny kawałek plastyku.
    Plusy:
    - solidna obudowa
    - bardzo dobre wykonanie
    - czystość i jakość dźwięku
    - możliwość regulacji tonów
    - możliwość podłączenia słuchawek (gniazdo na przednim panelu)
    - siatka chroniąca membranę głośnika
    - rozmiar głośników (mieszczą się spokojnie na biurku)
    Minusy:
    - wyłącznik z tyłu głośnika
    Neutralne:
    - początkowe niedostatki basu (kwestia przyzwyczajenia)
    - wygląd (mi się podobają)
    - dioda

8. 6...7

Posiadam już kilka miesięcy. Przesiadłem się z Creative'ów P380 (2.1 bez gwizdków). Przepaść. Trudno porównywać w ogóle. Nie jest to miejsce, by pastwić się nad Inspire'ami, ale uważam je w tej chwili za bezużyteczne i bezwartościowe...

Myślę, że te Geniusy to najtańsze głośniki na rynku grające naprawdę w miarę porządnie. MDF użyty chyba nie bez powodu, zamiast plastiku. Tony wysokie mocno nakreślone, wyraźne. Bardzo mi tego brakowało w głośnikach bez tweeterów. Średnica dość szczegółowa, nie słychać jednostajnego jazgotu, tylko instrumenty, wokal - porządnie, nie zlewają się. Basu nie ma za wiele - jest tam i tyle, gdzie potrzeba. Przy ustawieniu potencjometru tak na 3/4 (czyli lekkim podbiciu jakby nie było) jego ilość wzrasta do poziomu, do którego przyzwyczajają głośniki 2.1. Ale dźwięk całościowo wtedy chyba trochę traci...

Całościowo grają zgrabnie, detalicznie, jeśli lubimy posłuchać szarpania strun, zamiast jazgotu - polecam. Do techniawki raczej odradzam, tam 2.1 z mocnym subwofeerem zapewne nadadzą się lepiej.

Moc zestawu jest umiarkowana - do głośniejszego posłuchania muzy starczą, ale domówki to się z nimi nie zrobi. Przy znacznym przekroczeniu połowy ustawienia głośności zaczynają grać zauważalnie gorzej. Brakuje watów, a może nawet bardziej - centymetrów. W końcu to nie są wielkie monitory. Jednak przy tych trochę ponad 50% w niezbyt dużym pokoju - już własnych myśli za bardzo nie słychać :)

Do dobrego zagrania potrzebują odpowiedniej karty dźwiękowej. Z miejsca skreśliłbym 99% laptopów (ALC268 to naprawdę kiepski układ) i niestety część "budżetowych" płyt głównych (ALC883 to takie samo dno, ALC662 specjalnie lepszy też nie jest). Dobra integra jednak wystarczy (ALC650, 888, 889, 892, Via VT17xx). A jeśli nie - jakaś dodatkowa karta dźwiękowa nawet z tych "podstawowoch". Poza tym to uwaga do wszystkich głośników pomijając jedynie najtańsze "pierdziawki".

Największa dla mnie wada głośników - mocno szumią w trybie "standby". Jeśli zapomnimy wyłączyć na noc (dioda o tym mocno przypomina, zakleiłem ją czarną taśmą izolacyjną...) - nieraz zwleczemy się z łóżka by pozbyć się irytującego szumu. Wada konstrukcyjna? Może i tak. Aczkolwiek do wyłączania głośników można się przyzwyczaić.

Parę słów odn. wyglądu - dla mnie to drugorzędna sprawa, głośniki mają grać - ale wizualnie również mogą się podobać. Wyglądają do bólu klasycznie, jednemu to odpowiada drugiemu nie. Dla mnie in plus.

Ogólnie jestem zadowolony z głośników. Ich moc jakkolwiek niezbyt porażająca, jest dla mnie zupełnie wystarczająca. Jakość dźwięku dla amatora - melomana zadowalająca w pełni. Bardzo dobra opcja dla kogoś, kto i tak zakłada, że po jakimś czasie przesiądzie się na coś "iks razy droższego" z wyższej półki (aczkolwiek 3x droższe Creative'y/Logitechy mogą go srogo zawieść). Duża zaletą jest cena - przy odrobinie zainteresowania tematem za 200zł jesteśmy w stanie kupić te kolumienki i przyzwoitą kartę dźwiękową. Jest to rozsądne wyjście. Minus za buczenie, ale mimo tego szczerze polecam.