Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek

Elena Favilli,Francesca Cavallo, Seria Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek, rok wydania 2017, wydawnictwo: Sonia Draga
4,8 5 0 72 opinie / Zadaj pytanie

akcja

Zobacz jakie opinie mają użytkownicy o produkcie Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek i jak oceniają go pod kątem jakości wykonania, ceny i wyglądu.

1. kimmmm

Super książka. Świetne ilustracje i piękne cytaty bohaterek. Jest książka nie tylko dla dzieci, ale też dla dorosłych, ponieważ moja babcia i mama też będą ją czytać. Takie książki powinniśmy czytać dzieciom, a nie o księżniczkach, które przeżywają piękne historie z szczęśliwymi zakończeniami, które nie umieją poradzić sobie bez mężczyzn (no oprócz Meridy...), tylko o prawdziwych historiach kobiet, które walczyły, spełniały marzenia pomimo trudności. Ta książka inspiruje do wierzenia i walczenie o swoje marzenia, pomimo trudności. POLECAM:)!!!

Zalety
    • akcja
    • fabuła
    • jakość wydania
  2. Marta

Cieszę się zawsze gdy głos kobiet staje się słyszalny i rozpoznawalny. Ta książka temu służy. Ukazuje przykłady dzielnych, niezłomnych i pracowitych kobiet, które pod wieloma względami mogą być wzorcem dla młodych ludzi. Może się też przyczynić do ich uwrażliwienia (bez podziału na płeć) Jestem z Córeczkami na początku lektury, ale sama przestudiowałam już jej większość i muszę przyznać, że jest w niej sporo wiedzy ale też i dobrej energii, a człowiek zaczyna mieć nadzieję że nam, kobietom, będzie stopniowo tylko lepiej . Polecam też: "Damy, dziewuchy, dziewczyny Historia w spódnicy" - książkę z naszego rodzimego podwórka! -matka-Polka-feministka

3. AgaMar

Książka jest pięknie wydana, ma twardą oprawę, wygląda solidnie. Są w niej bardzo ładne ilustracje. Jedna strona to jedna opowieść o bohaterce. Są również sławne Polski np: Maria Skłodowska-Curie, Irena Sendlerowa. Język narratora jest przyjazny dla małej dziewczynki. Jest pierwsza książka dla młodej feministki :) Polecam na prezent dla dziewczynki.

4. Grzegorz J. K.

Bardzo ciekawa książka. Kupiłem 11 letniej córce na urodziny. Sam przeczytałem większość, ale jednak mimo sporej ilości ciekawych postaci z różnych epok i kręgów kulturowych pozostawia niedosyt. Poświęcenie jednej strony każdej opisanej kobiecie to w większości przypadków za mało, o niektórych wypadałoby napisać chociaż dwie.

5. Monika

Fantastyczna ksiazka dla dziewczynek i nie tylko . W swiecie w ktorym wiecej zaslog przypisuje sie meskiej stronie naszego gatunku . Warto uczyc dzieci , ze rowniez kobiety maja swoje duze osiagniecia , wcale nie mniejsze niz mezczyzni !!

6. anias

Książka super ! Jednak nie wszystkie historie dla najmłodszych czytelniczek :) Mimo to polecam Ksiązka "rośnie" razem z dzieckiem i z pewnością będziemy do niej wracać

Zalety
    • bardzo ładnie wydana
    • budowanie postaw
    • ilustracje
    • jakość wydania
    • napisana przystępnym językiem
  7. WR

Piękna książka nie tylko dla dziewczynki, opowiadania choć krótkie, ciekawe. Każdy powinien mić w biblioteczce te książkę bo tematy w niej poruszane są naprawdę różne. Wart kupić i czytać, czytać z dziećmi!!!! POLECAM

8. O.

Idealna pozycja dla małych i dorastających dziewczynek. Również niezastąpiona pozycja edukacyjna dla chłopców, jeśli chcemy im wychować na wyrozumiałych, dojrzałych i mądrych mężczyzn - prawdziwych partnerów w życiu!

9. Cecylia

Kupiłam na prezent, ale z pewnością nie długo kupię także dla swoich córek. Książka pięknie wydana,wciągająca. Oby więcej takich książek dla młodego pokolenia :)

Zalety
    • budowanie postaw
    • fabuła
    • ilustracje
    • jakość wydania
  10. Rojodziejowa

W książce się zakochałam od pierwszego wejrzenia!! Piękne ilustracje, świetny dobór bohaterek i wspaniałe opowieści. Obowiązkowa lektura dla każdej dziewczynki :)

Zalety
    • akcja
    • fabuła
    • ilustracje
    • jakość wydania