Telewizor Samsung QE65Q9FNA

Przekątna: 65 cali, Rozdzielczość: 4K UHD, Matryca: QLED, Odświeżanie: 3700 Hz, Wi-Fi, Tuner: DVB-S, DVB-T2, DVB-C2, Rodzaj ekranu: Prosty, Dostępne łącza bezprzewodowe: Wi-Fi
4,5 5 0 29 opinii / 7 pytań
4,5
Przekątna ekranu
  • 55 cali
  • 65 cali
  • 75 cali

jakość obrazu

Zobacz jakie opinie mają użytkownicy o produkcie Samsung QE65Q9FNA i jak oceniają go pod kątem jakości wykonania, ceny i wyglądu.

1. Jakub

Opinia pochodzi z produktu podobnego: Samsung QE75Q9FNA

Ten Samsung to nieporozumienie. Zdecydowanie odradzam zakup. Jakość matrycy tragiczna, efekt brudnego ekranu, pionowy banding i nierównomierne podświetlenie matrycy widoczne są w różnych scenach , nie tylko w szarościach. Serwis Samsunga odwraca się od problemu twierdząc, że to specyfika technologii. Moim zdaniem ewidetnie wada produkcyjna i brak kontroli jakosci. Zdecydowanie wybierzcie inny TV. Sprawdzilem wiele sztuk tego modelu w sklepach i wiekszosc posiada wymienione wady matrycy.

Zalety
    • jakość dźwięku
    Wady
    • dse dirty screen efect
    • jakość obrazu
    • nierównomierne podświetlenie matrycy
    • vertical banding
  2. Alekk

Opinia pochodzi z produktu podobnego: Samsung QE55Q9FNA

Jeden z lepszych Led z 2018, ale za 7k można mieć już oleda - każdy go przebije. Gdyby ten tv kosztował Maks 5k to mógłby konkurować na rynku.

Zalety
    • jakość dźwięku
    • jakość obrazu
  3. Jerzy

Opinia pochodzi z produktu podobnego: Samsung QE55Q9FNA

Cena niewspółmiernie wysoka do jakości, ale to i tak pierwsza trójka LCD na 2018 rok.

Zalety
    • nierównomierne podświetlenie matrycy
    Wady
    • brak wyjścia analogowego dźwięku.
    • dse dirty screen efect
    • spodziewałem się lepszej jakości dźwięku
    • vertical banding
  4. Jędrek

Opinia pochodzi z produktu podobnego: Samsung QE55Q9FNA

Trudny system Tizen, no i ta dominanta niebieska, której trudno pozbyć się nawet przy kalibracji.

Wady
    • jakość dźwięku
  5. Jarecki

Jakość obrazu naprawdę super, oczywiście na wprost, ale jak na flagowy model brak Dolby Atmos to jakieś nieporozumienie. Nie sprawdziłem dokładnie opinii i wtopa. Myślałem, że funkcja Dolby Digital plus służy do przesyłania dźwięku szerszego niż zwykłe 5.1 a tu klops. Muszę wydać kolejne minimum 4K na Ampli i np. Xboxa by móc korzystać z innych dobrodziejstw. Rozumiem walkę z Dolby Vision, ale brak kodeków Dolby Atmos to Wielka Żenada. Zwłaszcza, że wystarczy aktualizacja softu, ale po co frajerzy kupili i już. Po prostu ŻENADA.

6. Mariusz

Planując zakup telewizora bardzo długo zastanawiałam się, który model wybrać. Zawsze staram się dobierać sprzęty nowej generacji, które rokują na wieloletnie użytkowanie. Połączenie tych dwóch elementów zawsze wiąże się z wysoką ceną, którą brałem pod uwagę. Chciałem zainwestować w taki telewizor, który będzie spełniał moje oczekiwania pod kątem: rozmiaru, funkcjonalności, jakości obrazu. Dokonując rozeznania na rynku przede wszystkim skupiałem się na modelach Samsunga, ponieważ oceniałem tą markę jako jedną z najlepszych. W związku z powyższym zdecydowałem się na najnowszy model Samsunga QE65Q9FNATXXH, który jak się okazało po zakupie nie spełnia wszystkich moich oczekiwań. Najpierw Samsung wycofał się ze wsparcia 3D, a w 2018 roku ze wsparcia kodeków DivX i DTS co dla mnie było kompletną klęską. Dowiedziałem się o tym oczywiście po przeczytaniu instrukcji obsługi. Wcześnie nie było o tym mowy. Chciałem błysnąć przed żoną jaki to fajny mamy TV, włączyłem film przerobiony kodekiem DivX, a tu d..a. Film się nie uruchamia. Dobrze, że do rozwodu nie doszło. Tym samym TV QE65Q9FNATXXH dużo stracił w mojej ocenie i uważam że nie jest wart zawracania sobie nim głowy. Oczywiście obraz tego TV jest rewelacyjny, no ale to najwyższa półka wiec nie mogło być inaczej. W tej cenie na pewno znajdziecie telewizor w pełni funkcjonalny z bardzo dobrą jakością obrazu, może bez obsługi 3D lecz z obsługą filmów DivX i DTS, co jest przydatne i nie naraża Was na kolejne koszty poprzez zakup kolejnych zewnętrznych urządzeń. Jestem zawiedziony polityką Samsunga i to posunięcie nie jest dla mnie zrozumiałe jako klienta. Proszę Samsunga, aby w TV QE65Q9FNATXXH powrócił do wspierania kodeków DivX i DTS. Wydaje mi się, że nie chcecie przez taki drobiazg tracić klientów. TV w tej cenie powinno mieć wszystkie dostępne funkcje. Dajcie mi szansę zmiany opinii na pozytywną tak jak miałem do tej pory o sprzęcie Samsunga.

7. Marek

Kupiłem ten TV, ale po testach ostatecznie zrezygnowałem (zakup na odległość przez internet). Generalnie jest to bardzo dobry TV z drobnymi mankamentami, których trzeba być świadomym przed jego kupnem.

Najpierw to co jest fajne w tym TV:
    - czerń, bliska OLEDowej
    - fenomenalny kontrast
    - super efekt HDR
    - fajny tryb ambient, pozwalający ukryć powieszony telewizor
    - super integracja z telefonami Samsung
    - ciekawe ulepszacze i upłynniacze dla graczy, obsługa FreeSync
    - mały blooming
    - OneConnect box pozwala ukryć kable, idealna sprawa przy wieszaniu TV na ścianie

Minusy:
    - ginące detale w ciemnych elementach, nadal niewyeliminowane w najnowszych wersjach oprogramowania (stan na styczeń 2019, np. słynny zlewający się żakiet Pochanke, ginące jasne obiekty na ciemnym tle i inne detale w filmach i grach, szczególnie widać to porównując bezpośrednio obraz z innym TV)
    - przejaskrawione i nienaturalne kolory (kalibracja konieczna)
    - sztucznie podbijany HDR
    - momentami problemy z ogarnięciem ruchu (widać poświate za ruszającymi się elementami)
    - jasność całego ekranu zwiększa się w ciemnych scenach przy wyświetlaniu napisów
    - słabe kąty widzenia (delikatny odchył powoduje już znaczny spadek barw i kontrastu)
    - widoczne działanie systemu lokalnego wygaszania i zmiany stref (szczególnie w grach, przy wyświetaniu napisów końcowych)
    - większość egzemplarzy posiada DSE i banding widoczny podzas oglądania np. meczów czy skoków narciarskich
    - brak obsługi Dolby Vision, niektóre seriale Netflix wyglądają bardzo słabo/ciemno (np. drugi sezon Ozark, nie da się tego oglądać)
    - problemy z odtwarzaniem wielu plików wideo z zewnętrznych źródeł (brak codec'ów ???)
    - pulsowanie jasności ekranu w losowych momentach bez zmian w wyświetlanej scenie (algorytm wygaszania głupieje ?)
    - OneConnect box jest dość duży i w niektórych przypadkach problematyczne może być jego schowanie
    - niektóre gry wideo mają wyprawne kolory, nie ma efektu wow, szczególnie dotknięty wydaje się być Xbox (na PS4 jest lepiej), ciężko stwierdzić z czego to wynika, ale dość dużo osób na to narzeka

Zalety
    • jakość obrazu
    Wady
    • jakość dźwięku
  8. Grzegorz

Dobry produkt do ceny.

9. Stanisław

Opinia pochodzi z produktu podobnego: Samsung QE55Q9FNA

Telewizor rewelacja - drugi dzień oglądania i cały czas odkrywam jego nowe możliwości, może za tydzień lub dwa poznam większość jego zalet- nie mam jeszcze pełnej instrukcji ale intuicyjnie odkrywam jego nowe cechy.
    Jedyną wadą jest jego cena, ale żona trochę dołożyła - Polecam.

10. MisiekKrak1

Telewizor zgodny z opisem.
    Wcześniejsze testy w necie zgodne z produktem. Obraz bajka

Zalety
    • brak wyjścia analogowego dźwięku.
    • jakość obrazu