WD CAVIAR 1TB (WD1002FAEX)

Dysk SATA3, o pojemności 1TB. Format 3,5cala, prędkość 7200 obr./min.
4,1

Zobacz inne produkty z kategorii Dyski twarde

pojemność
szybkość

Zobacz jakie opinie mają użytkownicy o produkcie WD CAVIAR 1TB (WD1002FAEX) i jak oceniają go pod kątem jakości wykonania, ceny i wyglądu.

1. e...4

Używam tego dysku przez spory kawał czasu i jestem z niego bardzo zadowolony. Jest szybki, niezbyt głośny i niezawodny.

2. 4...3

Dysk głośny. Western digital to firma, której nie polecam. Po roku od zakupu dysk padł chociaż gwarancja na 5 lat. I cóż zaczynają się schody bo ja go kupowałem za 270 zł, a teraz prawie 200 złotych drożej. Wbrew polskiem prawu serwis nie zamierza wymienić na nowy (nie można naprawić). Awaria nawet najlepszemu sprzętowi może się zdarzyć, ale jak się podchodzi do załatwienia reklamacji świadczy o firmie.

3. 0...5

Dysk szybki, ale kultura pracy to porażka jak na dzisiejsze standardy. Trzeba dodać, że zapis/odczyt ciągły (np. duży plik w jednym miejscu dysku) jest dość cichy, ale random write/read (test programem lub normalna praca Windows) to chwilami przesada - takie dźwięki wydawały dyski w czasach Win95... Miałem cichy Samsung SpinPoint F3, ale pojawiły się bad sectory, więc kupiłem WD Black. Sklonowałem na niego cały stary dysk. Cenię sobie ciszę, więc dobrze, że Samsung na gwarancji - jak tylko dostanę nowy, to sklonuję znów WD -> Samsung, a WD pójdzie na sprzedaż, lub jako kopia zapasowa.

cichy i szybki jak na "starą technologię"

Zalety
    • cichy
    • szybki
    Wady
    • brak

cichy i wydajny jak na "starą technologię"

Zalety

Dysk oceniam na 4 ponieważ mógłby być trochę szybszy i cichszy.
    Osiągam ok 130MB/s przy odczycie i trochę mniej(120MB/s) przy zapisie.

Produkt jak najbardziej polecam, jednak wydaje mi się, że lepiej jest dołożyć 200zł i kupić dysk SSHD.

• pojemność
    Wady
    • głośny
    • szybkość

działał poprawnie przez osiem miesięcy, po tym czasie transfer spadał do 2-3MB/sek (pojawiły się problemy z diagnostyką np. w HD Tune) przez co nie nadawał się do użytkowania. Oddany do serwisu.

Zalety
    • szybki w dniu zakupu
    Wady
    • głośny
    • krótki czas bezawaryjnej pracy

Szybki, wysoki deklarowany czas bezawaryjnej pracy. Jest jednak trochę głośny i wyraźnie słychać "skwierczenie" podczas zapisu/odczytu danych.

9. Thunder

Opinia pochodzi z produktu podobnego: WD Caviar Black 2TB (WD2002FAEX)

WD to według mnie jedne z najlepszych dysków, od lat stosuję je w rejestratorach CCTV, nigdy nie zawiodły, ani jeden dysk nie "padł".

Zalety
    • cichy
    • trwały

Ogólnie dysk jest bardzo szybki jak na talerzowiec, tutaj nie ma się do czego przyczepić. Używam go ponad rok. Ale głośność pracy tego dysku to totalna porażka tej firmy. O ile bardzo głośne chrobotanie mógłbym jeszcze znieść, to wibrację jakie powoduje Caviar Black są nie do przyjęcia ! Przez ten dysk musiałem zmienić obudowę na droższą, niestety to też nie pomogło, więc zakupiłem sanki montażowe-antywibracyjne (dysk jest montowany na gumach) i to też nie pomogło... Tego odgłosu nie da się znieść, jest tak denerwujący, że nie mogę normalnie pracować na komputerze. Żenada. Przy zakupie tego dysku trzeba mieć obudowę z wyższej półki - bardzo dobrze wyciszoną , najlepiej specjalnymi matami. Ogólnie nie polecam.

Zalety
    Wady
    • głośny