Logitech G703 Lightspeed Czarna (910-005093)

Mysz optyczna Bezprzewodowa wyposażona w 6 przycisków. Interfejs USB
4,4

Logitech G703 Lightspeed Czarna (910-005093) - Opinie

Zobacz jakie opinie mają użytkownicy o produkcie Logitech G703 Lightspeed Czarna (910-005093) i jak oceniają go pod kątem jakości wykonania, ceny i wyglądu.
4,4
umiejscowienie dodatkowych przycisków mo
Ocena: 4,5/5
Dobry
Dla mnie cudo. Wielkość, ergonomia, czułość i możliwość jej zmiany jednym kliknięciem. Super że można używać podczas ładowania. Dołączony kabel jest dla mnie komfortowo długi i elastyczny. Działanie, jak dla mnie cudownie miękko i przyjemnie płynnie. Nie spotkałem podczas rozgrywek żadnych niepożądanych przypadłości. Zaznaczam że jestem amatorem cyfrowej rozgrywki. Polecam gorąco.
Mysz lekka, idealna do FPSów, bateria bezproblemowo trzyma kilka dlugich dni wg opisu producenta, zero problemow z lagiem czy rozlaczaniem sie/przerywaniem, nie ma roznicy miedzy nia a ta na kablu, jak narazie idealna.
Zalety
ergonomia
precyzja
Myszka świetna. Jest to moja pierwsza bezprzewodowa mysz do gier więc byłem początkowo sceptycznie nastawiony, ale już po pierwszych 2h gry wszystkie moje obawy zostały rozwiane. Nie odczuwam zupełnie żadnej różnicy w opóźnieniu w stosunku do myszki na kablu, a do tego jaka wygoda :) Gorąco polecam!
Zalety
ergonomia
precyzja
Mysz kupiłem we wrześniu, wstrzymałem się 2.5 miesiąca z wystawieniem opinii ze względu na informacje o problemach z rolką. Jeśli wystąpią u mnie to umieszczę pod opinią stosowny komentarz wraz z informacją o przebiegu gwarancji. Kupiłem w pewnym źródle na promocji (Amazon.de, 245 zł) skuszony właśnie dobrą ceną oraz potencjalnie dobrą opieką gwarancyjną.

Przesiadłem się z Logitecha G602 na mysz tutaj omawianą. Myślałem, że jak na pracę bezprzewodową G602 daje radę, ale G703 zaskoczył mnie tym, że może być jeszcze dokładniej. Używanie tej myszy bez przewodu to sama przyjemność, sensor jest świetny.

Na minus głośna rolka, co jest standardem w Logitechach. Przyciski umiarkowanie głośne. Podświetlenie działa bez zarzutu, dowolność ustawień w programie. Może świecić się rolka oraz logo lub tylko jedno z nich wedle preferencji.

Podświetlenie skraca czas pracy baterii z tych 28h deklarowanych przez Logitecha do 21-22h w przypadku podświetlania logo+rolka (zależy od intensywności podświetlenia). Co 3-4 dni na noc po prostu zamiast wyłączać komputer całkiem, to włączam tryb uśpienia, a mysz podłączam na kablu do ładowania. Nie jest to szczególnie upierdliwe. Oprogramowanie domyślenia wysyła powiadomienie gdy bateria spada do 30%.

Mysz świetnie sprawuje się również w grach. Żeby jednak ktoś nie pomyślał, że myszy bezprzewodowe tak ewoluowały, to nie do końca prawda - Jest bardzo mało dobrych modeli bezprzewodowych, te tańsze poniżej 100 zł to w ogóle bywają mega problematyczne. Logitech tutaj króluje. Część graczy MMO używa G403 bez kabla (to praktycznie ta sama mysz, G703 ma tylko lepszą deklarowaną wytrzymałość przełączników), jest też na YT film porównujący G403 bez kabla i z kablem, warto sobie sprawdzić żeby nie zrażać się dla zasady do myszki bezprzewodowej.
Myszka jest świetna, ale skala problemów z rolką jest dołująca. Co gorsze, Logitech nie uczy się na błędach - problem powielił się z G603.
Mój egzemplarz po 2 tyg. zaczął manifestować problemy ze scrollowaniem; update firmware przedłużył żywot o ok. 3 miesiące. Potem już tylko gwarancja.
2/5
ODRADZAM KUPNA TEJ MYSZY

Witam,

Myszkę kupiłem miesiąc temu i używałem jej codziennie, jest solidnie wykonana, precyzyjna w grach oraz nie zauważyłem jakiegokolwiek laga podczas grania w związku z jej bezprzewodowością.

Problemem jest że po tygodniu używania myszki kółko zaczęło szwankować, mianowicie podczas scrollowania na stronach internetowych w górę lub w dół kółko rejestrowało scroll w stronę przeciwną.

Przed kupnem myszki poczytałem trochę o g703 i podobno WIĘKSZOŚĆ myszek z tej serii ma ten problem, mimo to kupiłem mysz mając nadzieje że problem został już naprawiony przez producenta.

Jeśli chcecie zobaczyć jak wygląda problem możecie wpisać w youtube "mouse wheel issue", jest sporo filmików.

Logitech wydał firmware do myszki który miał naprawić problem, ale zamiast tego teraz kółko wariuje nawet jak scrolluje powolutku.

Mysze niestety będę zwracał i szukał czegoś innego..

Pozdrawiam
2 komentarze Zgłoś