Sharp KC-D50EUW

Oczyszczacz powietrza, który posiada filtr Węglowy, HEPA, Wstępny. O poziomie głośności: 23 dB. Wydajność: 308 m3/h . O mocy: 20 W. Tryby pracy: Nawilżanie, Wielostopniowe oczyszczanie, Jonizacja
4,7 5 0 134 opinie / 2 pytania
1799,00 Kup teraz Program Ochrony Kupujących Darmowa wysyłka

1. Agnieszka

Super sprzet. Wylapuje mniejsze i wieksze "smrodki". W nocy spalo sie duzo lepiej, w ciagu dnia szybko oczyscil powietrze z zapachu smazenia

Zalety
    • cicha praca
    • kontrola rodzicielska
    • stabilnosc
    Wady
    • brak możliwości obrotu 360 st.
    • zbiornik na wodę mógłby być większy
  2. Artur

Długo szukałem właściwego oczyszczacza i po końcowej analizie kosztów i możliwości urządzenia wybór padł na ten model. Producent zakłada wymianę zestawu filtrów co 10 lat- patrząc na nasze warunki i na to co zbiera się już na wstępnym filtrze myślę, że po 5 lat będzie max. Zobaczymy. Działa sprzęt rewelacyjnie, dość szybko czuć poprawę jakości powietrza w domu,tryb automatyczny sprawdza się dobrze- wystarczy przewietrzyć mieszkanie i za chwilę na panelu czerwono i większe obroty :) Spokojnie daje radę w mieszaniu o powierzchni ok 50m2. Super sprawa wstać rano z nie zatkanym nosem:) Jedna drobnostka do poprawy- brak pilota. Przydatny jak leżysz w łóżku i np chcesz włączyć tryb nocny i wyłączyć podświetlenie. Podsumowując - polecam !

Zalety
    • cicha praca
    • energooszczędny
    • kontrola rodzicielska
    • tryb automatyczny
    Wady
    • brak pilota
  3. Sebas

sprzęt bez zarzutu, cichy, intuicyjny, wydajny

4. Stanisław

Sharp KC-D50EUW - (zakup listopad 2017) - urządzenie bardzo skutecznie działa - można powiedzieć, że błyskawicznie wyłapuje nieczystości w powietrzu. Przed snem otworzyliśmy okno w celu przewietrzenia, a tu czujemy smog - Sharp błyskawicznie to wychwycił i po stosunkowo krótkim okresie zasygnalizował oczyszczenie. Polecam również ze względu na możliwość nawilżania, co w okresie załączonego ogrzewania skutecznie chroni nasze błony śluzowe i rano nie wstaje się z wysuszonym gardłem.

Zalety
    • brak pilota
    • brakuje pilota
    • cicha praca
    • drogie filtry (h)449+(za)189+(naw)278 zł
    • głośność pracy
    • kontrola rodzicielska
    • spasowanie(może to tylko mój egzemplarz)
  5. Maja

U nas chodzi od 2 tygodni w sypialni.... rano budzę się bez szczypania w gardle i nie muszę w nocy tyle pic wcześniej budziło mnie suche gardło. Dziecko tez lepiej spi. Za oknem szaleje SMOG fajnie mieć poczucie że może chociaż spiac człowiek się nie truje.

Zalety
    • cicha praca
    • energooszczędny
    • głośność pracy
    • kontrola rodzicielska
    • tryb automatyczny
    Wady
    • brak pilota
    • brakuje pilota
    • drogie filtry (h)449+(za)189+(naw)278 zł
    • zbiornik na wodę mógłby być większy
  6. gofer76

Super oczyszczacz. Cichutki. Bardzo wydajny (po 20 minutach w pokoju inne powietrze). Dzieciaki ciągle chorujące i z ogromnymi alergiami w końcu przestały kaszleć! Wystarczyły 2 dni pracy oczyszczacza - może to zbieg okoliczności ale z kaszlem o tej porze roku walczymy od 3 lat. Zwykle zaczynał się w październiku i trwał do marca-kwietnia. Teraz dzieci NIE kaszlą od 2 tygodni. Wystarczy by synek przyszedł do nas w nocy (w naszej sypialni oczyszczacza nie ma) i kaszel znów się pojawia. Jesteśmy mega zadowoleni.

Zalety
    • cicha praca
    • energooszczędny
    • estetyczny wygląd
    • głośność pracy
    • jony plasmacluster
    • kontrola rodzicielska
    • niezależne od siebie funkcje
    • poza wadami rewelacja
    • tryb automatyczny
    Wady
    • brak możliwości obrotu 360 st.
    • wymiana raz na 10 lat to kpina
  7. Aga

Tego oczyszczacza używam od miesiąca w pokoju ok. 30m2 i na ten czas spełnił moje oczekiwania. Aby sprawdzić jego zdolność oczyszczania zakupiłam mobilny czujnik zapylenia firmy Oregon i podaję dla porównania: wartości PM 2,5 i PM 10 były bardzo niskie na poziomie 1-3 jednostek w pokoju w którym stał Sharp, w pozostałych nieoczyszczonych pokojach ok. 50-80, natomiast pomiar na zewnątrz wynosił wtedy ok. 120-180.
    Jestem astmatykiem i od kiedy go używam zmniejszył mi się chroniczny kaszel - odczuwam ulgę kiedy przebywam w pokoju, w którym działa oczyszczacz, gdyż nie drapie mnie tak w gardle. Ogólnie na najmniejszym trybie oczyszczacz jest cichy, można zasnąć, jedyny mankament jaki zauważyłam, to dźwięk nawilżacza podczas tego najcichszego trybu - oprócz sporadycznego dźwięku pobierania wody jest jeszcze dźwięk kapiącej wody (jak z kranu). Nie słychać tego przy dziennym użytkowaniu, ale w trybie nocnym, gdy jest bardzo cicho już tak.
    Podsumowując: z funkcji oczyszczania jestem jak najbardziej zadowolona, filtry spełniają swoją rolę (nawilżania i jonizacji praktycznie nie używam), dobry ogląd daje mi też dokupiony czujnik zapylenia, gdyż nieraz sama przełączam na mocniejszy tryb oczyszczania (mimo zielonego koloru na oczyszczaczu), aby uzyskać wartości PM 2,5 i PM 10 na poziomie 1-9. Obecnie rozważam zakup następnej sztuki tego nawilżacza do drugiego pokoju.

8. Monika

dobry zakup, jestem zadowolona, polecam.

9. Greg

Oczyszczacz Cichy i skuteczny. Nie bylem pewien czy wskaznik jakosci dziala - przez pare dni wszystko bylo na "zielono", do momentu kiedy pewnego dnia zrobilo sie chlodniej i sasiedzi wkrecili swoje piece na wyzsze obroty.. wiec tak, wskaznik zdecydowanie dziala.
    Z urzadzenia jestem bardzo zadowolony, w trybie pracy nocnej (minimalne obroty) spokojnie mozna spac - a na nocne halasy jestem BARDZO wyczulony. Jedyne co slychac to raz na godzine, poltorej, dzwiek bąbla powietrza w zbiorniku na wode - w momencie kiedy urzadzenie uzupelnia poziom wody do nawilzania.

Zalety
    • cicha praca
    • głośność pracy
  10. mpyl

polecam, skutecznie oczyszcza i nawilża powietrze (sprawdzone niezależnym miernikiem)

Zalety
    • cicha praca
    • głośność pracy
    • kontrola rodzicielska