Laboratorium Pod Napięciem Niki I Tesla

Steve Hockensmith, rok wydania 2010, wydawnictwo: RM
3,3

akcja

Zobacz jakie opinie mają użytkownicy o produkcie Laboratorium Pod Napięciem Niki I Tesla i jak oceniają go pod kątem jakości wykonania, ceny i wyglądu.

1. Konfabula.pl

Choć Niki i Tesla trochę w głębi duszy dziwią się, że rodzice wyjechali badać jakieś nasionka do dalekiego azjatyckiego kraju, to na osłodę mają na szczęście do dyspozycji całe laboratorium swojego wujka. Oczywiście za jego zgodą i ze szczerą aprobatą. Dzieciaki nie czekają długo i budują rakietę… która po średnio udanym starcie ląduje na sąsiedniej posiadłości. Takiej z gatunku tych opuszczonych, nawiedzanych przez duchy itd. Pech chciał, że lecąca rakieta porwała prezent Tesli – medalik, który nosiła na szyi. Nie ma rady, trzeba niczym Wałęsa skoczyć przez płot i… wrócić w podskokach, bo terenu pilnują nie tylko groźne psy, ale i ludzie. Wraz z lokalnymi kolegami rodzeństwo stara się przechytrzyć wszystkich, by tylko znaleźć swoje zgubione fanty. Jednak nie tylko to znajdą – w posiadłości jest jeszcze ktoś…
    Więcej na

Zalety
    • fabuła
  2. r...a

Książka przeznaczona dla dzieci i młodzieży, dużo tajemnic i sekretów do rozwiązania.

3. Jolanta

Znakomita letura dla nastoletnich fizyków i chemików. Oprócz przygód bohaterów są tu opisy doświadczeń, które można wykonać samemu. Kiepska oprawa - miękka okładka, klejona. Jeśli rzeczywiście czytelnik będzie chciał wykorzystać eksperymenty, książka szybko się rozleci.

4. Makaray

Książka w formie opowiadania o przygodach rodzeństwa. "Eksperymentów" jest raptem 5 i są dość wymagające (konieczna obecność osoby dorosłej). Książka nie zawiera żadnych gadżetów (co może sugerować opis: "KSIĄŻKA ZAWIERA TAJEMNICE, PRZYGODY I BOMBOWE GADŻETY"). Znajdują się w niej tylko instrukcje przeprowadzenia eksperymentów, a same eksperymenty wymagają materiałów dostępnych w markecie budowlanym tj. rurki pcv, przewody, gwoździe itp.

5. 2R

Nie polecam tej książki. Zamówiłem ją dla syna, ale po zajrzeniu do książki, zdecydowałem, że mu jej nie dam.
    Książka jest napisana prostackim językiem, ocierającym się o wylgaryzmy. Jest to co prawda język, który słyszy się w szkołach i ulicach, ale myślę, że książka nie powinna tego języka wzmacniać.