Telewizor Samsung UE40MU6172

Przekątna: 40 cali, Rozdzielczość: 4K UHD, Matryca: LED, Odświeżanie: 1300 Hz, Wi-Fi, Tuner: DVB-C, DVB-T2, Rodzaj ekranu: Prosty
4,5 5 0 192 opinie / 6 pytań
4,5

Zobacz inne produkty z kategorii Telewizory

jakość obrazu

1. J...J

Opinia pochodzi z produktu podobnego: Samsung UE55MU6172

fajny telewizor, przystępna cena jak za 55".
    super prosty w obsłudze pilot.. bałem się że rodzice będą mieli z nim problem, ale i dla nich okazał się banalnie prosty.

2. Michał

Opinia pochodzi z produktu podobnego: Samsung UE50MU6172

Mam go miesiąc, czas na opinię. Jak na telewizor ze średniej półki ma całkiem dobry dźwięk, minus za brak wyjścia słuchawkowego (bluetooth lub optycznie). Włącza się bardzo, bardzo szybko, ok 1-2s (np Sharp potrzebuje ok 30 sekund). Przełączanie pomiędzy programami również całkiem sprawnie. Pilot smart całkiem fajny - mały i szybki, łączność bluetooth czyli nie trzeba celować w telewizor, działa również ze standardowym pilotem samsunga. Ma bardzo czuły odbiornik - nie wymaga silnego sygnału na antenie. Obraz jest niezły ale po wielu opiniach innych liczyłem na "wow" - nic takiego nie można powiedzieć chociaż oczywiście zmieniałem możliwe ustawienia. Jest przede wszystkim stosunkowo ciemny - w skali od 1-10 trzeba go ustawić na 7-8 żeby "świecił" jak inne TV na 5. Widać niewielkie przebarwienia na jednolicie jasnym ekranie (podświetlenie w ramce) ale nie ma szans żeby wpływało to na jakość oglądania. Na Europę środkową i zachodnią są matryce VA czyli dobra czerń ("nieświecąca"), teoretycznie przy VA powinny być kiepskie kąty widzenia (przebarwienia) ale przyznaję że jest dużo lepiej niż się spodziewałem. Wada - obraz z TV naziemnej jest jakby zbliżony czyli obcina po trochę po bokach, z góry i z dołu. W menu można jedynie jeszcze bardziej przybliżyć. Szkoda, tracimy część obrazu. Mógłby też mieć jedno złącze EURO, być może przez 90% ludzi nigdy niewykorzystane ale tyle samo ludzi nigdy nie wykorzysta wszystkich 4 HDMI. No cóż, taki dzisiejszy standard - nie ma. Posiada 2 złącza USB, bez problemu czyta większość formatów filmów (nawet programy nagrane przez inny dekoder DVB-T, pamięta pozycję na której skończyliśmy oglądać), super możliwości przewijania, czyta napisy. Jeśli chodzi o nagrywanie to jest dość kapryśny, najpierw testuje pendrive'a i zdarza się że dzisiaj jest ok a jutro już jest "za wolny" i nagranie jest niemożliwe. Zdarza się że zamiast nagrać 2-godzinny film nagrał 15 minut i koniec (pozostało prawie 7GB miejsca). Nawet chińskie dekodery DVB-T radzą sobie z tym o niebo lepiej - w efekcie używam też zewnętrznego dekodera - wstydź się samsung. Udostępnianie ekranu działa, chociaż najlepiej współpracuje z telefonami samsunga. Nie podoba mi się że wi-fi pozostaje aktywne nawet przy wyłączonym TV chociaż dzięki temu można go uruchomić z telefonu, przecież jak się chce coś obejrzeć na TV to i pilot jest w zasięgu, nie wiem co autor miał na myśli. Wi-fi to chyba bolączka TV samsunga, często pokazuje brak łączności (router 2m od TV) chociaż sieć jest widoczna w jego menu - nie połączy się i już.Trzeba usunąć sieć i wpisać na nowo - bardzo słabo. Generalnie nie jest źle ale drugi raz bym go nie kupił ze względu na powiększony obraz, "ciemniejszy" obraz, niestabilna praca wi-fi, nagrywanie na USB.

3. zahir

Opinia pochodzi z produktu podobnego: Samsung UE55MU6172

Przesiadłem się z "plazmy" LG 42PQ2000. Po 2 tygodniach użytkowania nie wiem czemu zrobiłem to tak późno. Może czekałem na tak atrakcyjna cenę? Jak na razie widzę same plusy. Kolejna prawda: nie ma za dużych telewizorów. Sprzęt zastępuje stary telewizor i odtwarzacz multimedialny. Bardzo szybko reaguje na polecenia. Pozwala na sterowanie jednym pilotem dekodera TOYA. Do pilocika trzeba się trochę przyzwyczaić ale z czasem odpowiada mi coraz bardziej. Bardzo szybko czyta dane z dysku zewnętrznego 2TB. Zauważyłem niewielkie opóźnienie w wyświetlaniu napisów .txt ale przeróbka na .srt pomogła. Duży zakres ustawień. Intuicyjne i proste menu. Mankamentem jest brak analogowego wyjścia audio. Obraz dla mnie super, dźwięk b. dobry.
    Zalety:
    Jakość obrazu (czerń itp) , jakość dźwięku, czas reakcji na polecenia, multimedialny pilot na bt., możliwość sterowania aplikacją z telefonu,
    Wady:
    brak analogowego wyjścia audio, brak gniazda scart,

Zalety
    • jakość dźwięku
    • jakość obrazu
  4. Grzegorz

Opinia pochodzi z produktu podobnego: Samsung UE50MU6172

Warty swojej ceny. TV godny polecenia. Jeden z najładniejszych na rynku. Początkowa konfiguracja TV może sprawiać kłopoty zwłaszcza starszym ludziom (tak jak moim Rodzicom). Dopiero OLED jest lepszy.

5. ANDRZEJ

Opinia pochodzi z produktu podobnego: Samsung UE55MU6172

REWELACYJNA JAKOŚĆ OBRAZU, INTUICYJNA OBSŁUGA, BARDZO DOBRA WSPÓŁPRACA Z Samsung HW-M550 I OCZYWIŚCIE NADAJE SIĘ DO MAŁYCH POMIESZCZEŃ I OGLĄDANIA Z BLISKA.

6. Alex

Opinia pochodzi z produktu podobnego: Samsung UE55MU6172

Super jakość za taką cenę. Jakość obrazu oceniam na piątkę, dźwięk, jak na wbudowane głośniki, też nie jest zły. Smart. Łatwa obsługa. Polecam.

Zalety
    • jakość dźwięku
    • jakość obrazu
    • obraz
  7. Artur

Opinia pochodzi z produktu podobnego: Samsung UE50MU6172

Telewizorek OK ma podstawowe funkcje których na co dzień używam. nigdy wcześniej nie miałem LG i musiałem się przyzwyczaić do nowego oprogramowania które śmiga płynnie ogólnie polecam

8. Kinga

Opinia pochodzi z produktu podobnego: Samsung UE55MU6172

Na pewno telewizor godny polecenia. Wielkość robi wrażenie, kolory bardzo żywe, cena super, funkcja smart tv super sprawa. POLECAM!

Zalety
    • jakość dźwięku
    • jakość obrazu
    • obraz
  9. kaefir

Opinia pochodzi z produktu podobnego: Samsung UE43MU6172

Po pierwsze dzięki za opinie poprzednikom, przekonały mnie do zakupu tego telewizora i po około tygodniu użytkowania nie żałuję. Do tej pory korzystałem z dość leciwego już Sony Trinitrona Full HD 37", który w zasadzie spełniał zadanie odtwarzania TV i filmów z Blue Raya, ale brakowało mu funkcji sieciowych, odtwarzania filmów z pendrive'a (tylko zdjęcia), więc przyszła pora na zmianę. Miałem pewne obawy czy na większym ekranie w niezbyt dużym pomieszczeniu obraz Full HD nie będzie generował pixelozy, ale jak się okazało niepotrzebnie. Na tym wyświetlaczu obraz jest czysty nawet z bliska, chociaż ma się wrażenie, że mógłby być jeszcze ostrzejszy, i oczywiście po obejrzeniu filmów z You Tube'a w 4K jest o niebo lepiej, ale to tylko próbka możliwości - materiałów w 4K jest na razie niewiele, więc trzeba cieszyć się tym co jest i poczekać na kablówkę z kanałami UHD. Głębia czerni wręcz powala, chociaż trzeba wiedzieć, że jasność i podświetlenie musiałem ustawić na maksa, bo niektóre sceny w filmach były za ciemne (i to nie wina scen :) ). Kolory piękne, nasycone i ten parametr musiałem trochę zredukować, bo aż biły po oczach nienaturalnością. W każdym razie obraz jest piękny i czysty.
    Do dźwięku nie mam większych zastrzeżeń - ot telewizorowe głośniki, nie inwestowałem w soundbar, właściwy dźwięk mam jak odpalam koncerty z blue raya i puszczam je przez stereo, więc wtedy z głośników w Samsungu nie korzystam. Na pewno obejrzeć newsy, film, czy sport da się bez zgrzytania zębami na jakość dźwięku, wszystko jest czytelne i zrozumiałe, więcej od nich nie oczekuję.
    Telewizor fajnie rozpoznaje podłączane urządzenia i można nawet niektóre ich funkcje obsługiwać z jego pomocą (w przypadku dekodera Horizon z UPC nawet całkiem sporo i nie ma w większości przypadków konieczności używania pilota do dekodera (wyjątkiem jest zmiana kanału przy użyciu cyferek, znaczy da się to zrobić, ale kilka razy pod rząd jest to niewygodne)). Jedyne minusy, które jednak, mam nadzieję Samsung poprawi w update'ach oprogramowania, to rozpoznawanie polskiego języka w sterowaniu głosowym i w sumie apka na iPhone'a jest mało intuicyjna. Poza tym niby WiFi jest w standardzie n, ale przy korzystaniu z serwera DLNA parę razy zerwało mi połączenie z moim routerem (tylko on stoi w drugim końcu mieszkania, chociaż urządzenia 'widzą' fizycznie przez drzwi, a odległość, to ok. 10 metrów), więc warto zastanowić się nad przeciągnięciem kabla, wtedy wszystko powinno śmigać. Ogólna ocena z uwzględnieniem ceny to 10/10.

Zalety
    • jakość dźwięku
    • jakość obrazu
  10. Karol

Samsung nagrywa na USB jeśli ma ochotę. Jeśli nie to nie nagrywa. Albo nagra coś czego potem nie potrafi odtworzyć. Wszelkie konsultacje z serwisem dały efekt w postaci porad aby zaktualizować oprogramowanie. Jak się łatwo domyślić nic to nie dało. Z Sony stojącym w drugim pokoju nie mam tego typu problemów. Jak dla mnie telewizor nie wart zakupu dla kogoś komu zależy na nagrywaniu.