Telewizor Philips 55PUS6561

Telewizor Philips Przekątna: 55 cali, Rozdzielczość: 4K UHD, Matryca: LED, Odświeżanie: 1800 Hz, Wi-Fi, Tuner: DVB-C, DVB-S, DVB-T, DVB-T2, DVB-S2, Rodzaj ekranu: Prosty
4,1

Zobacz inne produkty z kategorii Telewizory

jakość obrazu

+ 3 CeneoPunkty Za wystawienie opinii otrzymasz 3 CeneoPunkty. Zebrane CeneoPunkty możesz wymieniać na nagrody rzeczowe.

1. Darek

Spełnia moje oczekiwania.

2. Marek

Ambilight - super sprawa! Problem jest kiedy nieopatrznie wyłączysz telewizor z kontaktu, potrafi się zawiesić i trzeba czekać 5 min przed ponownym uruchomieniem, bo inaczej pozostaje w stanie zawieszenia. Największym jednak problemem jest to, ze tvn player i ipla na nim nie działają ... na szczęście youtube i netflix działa. Dzwoniłem już do serwisu, zobaczymy czy uda się ten problem rozwiązać. Sam telewizor fajny, polecam, ale ... funkcje smart wymagają dopracowania, szczególnie aplikacje player i ipla!

Oprogramowanie działa super - to nie jest Philips sprzed 4 lat, który faktycznie miał z tym ogromne problemy i dlatego sięgnąłem ówcześnie po inny telewizor. Tutaj w sofcie wszystko się spina i działa idealnie. A obraz jak, podkreślić chcę, zawsze u Philips także i w tym telewizorze godny jest niejednej nagrody. Również takie drobnostki jak współpraca z innymi urządzeniami nie stanowi przeszkody w przyjemnym użytkowaniu telewizora. Ja mam o nim bardzo dobre zdanie.

Zalety
    • kodi
  4. Bezel

Telewizor posiadam od miesiąca, spokojnie mogę go polecić. Kupiłem w bardzo dobrej cenie (promocja w sklepie Saturn). Jeśli ktoś nie miał z nim do czynienia to będzie pisał o braku czerni i innych tego typu wymysłach. Jednak normalny użytkownik, przy normalnym korzystaniu z telewizora sprawuje się on wyśmienicie. Android to po prostu poezja. Mnogość aplikacji i to co można z nimi robić powala na nogi. POLECAM wszystkim którzy się zastanawiają nad zakupem!

Zalety
    • ambilight
    • brak środkowej stopki
    • dobry detal przy hd
    • jakość dźwięku
    • jakość obrazu
    • mnogość aplikacji
    • odwzorowanie kolorów
    • poziom czerni
    • szybkość działania
    Wady
    • badziewny pilot
    • brak mikrofonu w pilocie
    • brak mozliwości odbioru kanałow 4k z sat
    • czasem lubi się zawiesić
  5. Karolina

Z telewizora jestem bardzo zadowolona, kupiłam go ze względu 100 hz matrycy i nie żałuje. Android w porównaniu z innymi smatrami jest świetny, często korzystam z aplikacji Kodi i gier . Owszem czasem się przycina, ale to jak każde urządzenie nie jest to uciążliwe. Trzy stronne podświetlenie na ścianie wyglada bajecznie, szczególnie spodobała mi się funkcja ambiligta muzycznego przy wyłączeniu ekranu. Minusem są stopki, chodź ich wygląd jest bardzo ładny.

Zalety
    • android daje dużo możliwości
    • dobra współpraca z ps4
    • działa 4k z youtuba
    • kodi
    Wady
    • brak środkowej stopki

Obraz wypróbowałem na wszystkie sposoby - testowałem HDRem i bez, z dopalaczami i bez i jednak wróciłem bez żalu do ustawień domyślnych - wtedy telewizor sprawuje się najlepiej. :) Ekran wtedy po prostu daje sobie radę ze wszystkim - dobrze wyglądają filmy jak i programy telewizyjne. Dla mnie cudo. Pozostałe funkcje - można ten TV pochwalić, niektóre opcje wymagają poprawy, niemniej Android śmiga, pobiera to co chcę, a działa jak powinno. Ja polecam fanom oglądania telewizji.

7. Tomek(poznań)

Kupilem tv rok temu tylko dla ambilight i jestem bardzo zadowolony wisi teraz na scianie wszystko pieknie gra android
    mysli chwile i trzeba sie przyzwyczaic ale bez przesady idzie z tym zyc. fajny pilot z klawiatura pomaga w pisaniu.
    4k super sprawa ogladalem caly mundial i jest super obraz. Mam w domu 32 cale samsunga bez 4k no to jak epoka kamienia lupanego...
    Nastpeny tez bedzie philips
    POLECAM

Zalety
    • jakość dźwięku
    • jakość obrazu
  8. sławek

Kupiłbym go wcześniej, natomiast przestraszyłem się opinii o zawieszaniu się tego TV, a cała sprawa rozeszła się po kościach. Trzy tygodnie temu jednak doczytałem o jakichś magicznych aktualizacjach oprogramowania, które niwelują wszystkie problemy. Kupiłem w necie z możliwością zwrotu i sprawdziłem. No i faktycznie TV chodzi jak marzenie. A powody dla których chciałem go kupić to całkiem niezła jakość obrazu, android, ambiight i niezbyt wygórowana cena.

9. Fallen93

Opinia pochodzi z produktu podobnego: Philips 49PUS6561

Telewizor w swojej klasie cenowej jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Posiada jednak mankamenty, o których recenzje nieco milczą, a które powinny być potencjalnemu kupującemu znane.

Po pierwsze, nie żałuję zakupu i cieszę się z użytkowania tego telewizora (zakup 1.5 miesiąca temu za 3199 zł), obecnie telewizor na różnych promocjach jest nawet tańszy (wersja 49" 3-stronny Ambilight w Saturnie do wczoraj była za 2650 zł w ramach rabatu technologicznego.

W cenie ~3000 zł niestety każdy telewizor ma pewny wady, a spora część nie oferuje nawet 4K. Tutaj mamy faktycznie 4K, które działa świetnie oraz nieco 'podrabiany' ale zawsze HDR. Skąd słowo podrabiany? W teorii telewizor oferuje zbyt słabą/niską jasność (300cd/m2) aby mówić o HDR na miarę telewizorów droższych. Różnica jednak jest widoczna chociażby w Forza Horizon 3. HDR jak i 4K bez problemu są również wykrywane zarówno przez XONE jak i PS4 Pro (warto tylko wspomnieć, że HDR i 4K nie działają prawidłowo przy 4:2:0, należy ustawić w HDMI Ultra HD opcję 4:4:4/4:2:2, wówczas wszystko jest w 100% OK).

Na ten moment niestety telewizory Philipsa nie działają prawidłowo w HDR na Netflixie, tj. filmy (seriale), które są już w HDR na Netflixie przez Philipsa mogą być odtwarzane jedynie w 4K, bez HDRa. Ma wyjść wkrótce aktualizacja, co potwierdza support Nerflixa, ale nie wiadomo czy chodzi o oczekiwanie typu 1 tydzień, 1 miesiąc czy 4 miesiące.

Co dalej..Jest to IPS, więc pod kątem ogląda się bardzo fajnie (polecam telewizor do wszelakich salonów gdzie ogląda się nie tylko z frontu ale również po bokach np. z fotela), natomiast czerń jest bardzo słaba, żeby nie powiedzieć, że jej nie ma. 'Czerń' nie jest również równomierna, są lekkie lub większe prześwity (zależy od konkretnej sztuki; na HDTV widziałem zdjęcie, które miało po prostu cały lewy dolny róg biały, co wyglądało mega słabo, u mnie jest tylko trochę prześwitów).

Mankament największy to tzw. banding (można wygooglować), w tym wypadku właśnie pasy ukryte za matrycą, które przy szybkim ruchu kamery, zwłaszcza w meczach piłki nożnej potrafią przeszkadzać, w filmach akcji osobiście tego nie widzę. Jedynie na szarym/białym/zielonym tle, więc zwłaszcza w przypadku wspomnianego sportu - piłki nożnej lub na tzw. banding testach na szarym tle. Warto zwrócić na to uwagę i przyjść z fragmentem meczu na pendrivie żeby nie być później rozczarowanym. W związku z powyższym też NIE polecam telewizora osobom, które regularnie oglądają mecze piłki nożnej, dla całej reszty to tylko ciekawostka i nie powinna psuć efektu oglądania filmów, seriali, gier itd.

Plusy:
    Niski input lag, również całkiem niezły input lag w 4K oraz w 4K HDR. Wartości:
    1080p 'Gra' - 35 ms
    4K 'Gra' - 62 ms
    4K 'Komputer' - 67 ms
    4K + HDR 'Gra' - 62 ms
    Źródło: HDTVPolska

Są to wartości przyzwoite, zwłaszcza do Single Player. Do gry w CS: GO pewnie niewystarczające, ale do takiego Multiplayer na poważnie to są monitory.

W moim odczuciu gra się bardzo przyjemnie, miałem wcześniej Sony z 20ms w 1080p i szczerze nie odczuwam różnicy w grze.

Dalej:
    Ambilight - bardzo miły dodatek, aczkolwiek nie powinien determinować zakupu. Tutaj jednak sprawdza się oczywiście wyśmienicie i bardzo polecam, nie tylko jako 'gadżet', ale przede wszystkim jako ulgę dla oczu oraz brak konieczności dodatkowego oświetlenia przy oglądaniu telewizji i graniu.

Fabryczny tryb 'Film' wypada bardzo dobrze jeśli chodzi o odwzorowanie kolorów, jednocześnie wyłącza też wszystkie te zbędne dodatki typu 'colour enhancement' i bardzo dobrze. Jedyne co warto mieć włączone to oczywiście Clear LCD, a PNM jeśli już to minimum albo wcale.

Kanały przełączają się bardzo szybko, można dodać też wybrane kanały do 'Favourites' i oglądać osobno, aby pomijać to co i tak nas nie interesuje.

YT działa Ok, SMARTem jednak nie bawiłem się zbytnio, bo zamiast gierek z googleplay wolę po prostu na konsoli pograć, a filmy z pendrive'a lub netflixa. Także nt. SMARTa pomilczę. Mogę natomiast powiedzieć, że 2 razy tylko TV się przywiesił, także te komentarze o kompletnej niestabilności systemu w przypadku oglądania po prostu telewizora się nie sprawdzają.

Moja opinia to głównie negatywne kwestie, ale tak miało być, bo pozytywy są dostępne w recenzjach na HDTVPolska oraz HDTV com, także można to profesjonalnie poczytać, ja chciałem zwrócić uwagę na to o czym recenzenci zapomnieli powiedzieć. Myślę, że potencjalny klient to doceni, a fanboy skrytykuje, ale taka kolej rzeczy.

4/5 to właściwa ocena, ponieważ nie da się porównywać i tak telewizora za ~3000 zł do OLEDów za 11000 przecież, ale mankamenty są, dla jednych mniejsze, dla innych wykluczające ten TV z okręgu zainteresowania (fani piłki nożnej.

Aha, TV wyświetla perfekcyjnie filmy z .mkv, w końcu, bo w poprzednim Sony mnie to niemiłosiernie irytowało.

10. Radek88

Telewizor z bardzo dobrą jakością obrazu z 120hz Matrycą wyróżnia się w tej cenie zdecydowanie, system android działa sprawnie (wszędzie czytam czy to przy sony czy philipsach że się zacinają i mam wrażenie że z moim tv coś jest nie tak bo wszystko działa hehe) plus fajny pilot z klawiaturą. Polecam się mu przyjrzeć bo w tej cenie takiej klasy sprzęt jest na pewno wart poświecenia mu swojej uwagi

Zalety
    • jakość obrazu