QNAP TS-228A

4,4

pojemność
szybkość

Zobacz jakie opinie mają użytkownicy o produkcie QNAP TS-228A i jak oceniają go pod kątem jakości wykonania, ceny i wyglądu.

1. Piotr

Dobry serwerek do użytku domowego, do wygodnego korzystania polecam router 1gb

2. Marcin

Idealny sprzęt do zastosowań domowych, prosta obsługa, spora funkcjonalność i duże możliwości, szczerze polecam, choć z początku byłem ukierunkowany na wiele droższy ts-251, jestem po kilku tygodniach używana bardzo zadowolony z wyboru i zakupu tego sprzętu.

Zalety
    • możliwość pracy w raid1
    • świetny system qts
    • wiele opcji konfiguracji i aplikacji
  3. Sebastian

Co tu dużo pisać. Testy które można znaleźć w sieci potwierdzają się w rzeczywistości. Sprzęt do domu spełnia zadenie w 95%. Brakujące 5% to już specyficzne zachcianki.

• niskie zużycie energii
  4. Arecki

Bardzo duzo funkcji, w szczególności ciekawe aplikacje do zarządzania dyskiem z iPada i iPhone.
    Łatwy dostęp do danych, super łatwa konfiguracja ze smart tv samsunga.
    Pierwsze uruchomienie sporo trwa, kupiłem dysk 3 tb 3,5". Próba instalacji 2,5" bez sukcesu, nie ma jak ustabilizować dysku.

5. Paweł

Bardzo fajny serwer do domowych zastosowań. Największą zaletą jest wygodny interfejs w przeglądarce i duża liczba dostępnych aplikacji - wszystko da się łatwo konfigurować. Obudowa jest dosyć wysokiej jakości, elementy są dobrze spasowane. Do wad mogę zaliczyć słabą aplikację wbudowaną DLNA (polecam zmienić na Twonky, który obsługuje więcej formatów + napisy).

6. Tomek

Kupiłem, działał 2 lata. Po upgrade firmware`u koniec. Nie wstał. QNAP umywa ręce, bo miesiąc po gwarancji. Proponują naprawę u partnera. Partner informuje, że pamięć jest niedemontowalna, więc konieczna wymiana płyty głównej. Jej koszt porównywalny z ceną używanej stacji. Zatem zostałem z cegłą. Podejście wsparcia technicznego QNAP BEZNADZIEJNE!!!! Zastanówcie się, zanim zostaniecie z drogą cegłą. Koniec gwarancji i magiczny upgrade... Mi to wiele mówi, a Wam?

7. venom1984

Wyposażyłem serwer w dwa dyski Seagate IronWolf 4TB. NAS pracuje cicho i sprawnie.
    Początkowo miałem problem podczas logowania (wieczne ładowanie), pomagało dopiero trzykrotne przeładowanie strony, po jakimś czasie samo się naprawiło, wydaje mi się, że problem ustąpił jak serwer zindeksował sobie multimedia.
    Mnóstwo opcji konfiguracji, świetny dostęp do NAS z internetu, np. odtwarzacz muzyki przez internet z NAS (takie własne "mini Spotify ;-)
    Możliwość ustawienia:
    - uśpienia dysków po ustalonym czasie (dyski zatrzymują się)
    - w trybie RAID1 kiedy tylko czytamy dane z NAS pracuje dysk numer 1 a drugi może zostać uśpiony
    - możliwość ustawienia logowania dwuetapowego

Prędkości w sieci gigabit: odczyt do 85 MB/s, zapis do 75 MB/s.
    Zużycie prądu:
    - zapis na NAS w RAID1 - dwa dyski pracują 15 - 16W
    - NAS nie obciążony - dwa dyski pracują - ok 13 - 14W
    - NAS nie obciążony - jeden dysk pracuje - ok 11 - 12W
    - dyski uśpione - ok 6W
    Używam na razie jakieś 2 tygodnie i jestem zadowolony, oby tak dalej.

Zalety
    • możliwość pracy w raid1
    • niskie zużycie energii
    • świetny system qts
    • wiele opcji konfiguracji i aplikacji
    Wady
    • cena nasów jest jednak dość wysoka