Telewizor LG 55UH6507

Przekątna: 55 cali, Rozdzielczość: 4K UHD, Matryca: LED, Odświeżanie: 1200 Hz, Wi-Fi, Tuner: DVB-C, DVB-T2, DVB-S2, Rodzaj ekranu: Prosty
4,3

Zobacz inne produkty z kategorii Telewizory

jakość obrazu

1. Aloyz

Opinia pochodzi z produktu podobnego: LG 49UH6507

Mam ten telewizor od 2 tygodni i mogę o nim powiedzieć, że:
    1. Bardzo fajnie się prezentuje
    2. Ma szybkie i intuicyjne menu (ale o tym później)
    3. Pierwsze uruchomienie, ustawienie programów i podłączenie peryferiów jest naprawdę proste
    4. Bardzo dobrze współpracuje z bezprzewodową klawiaturą (kupiłem Logitech K600 Plus). Co prawda niektóre funkcje trzeba "zgadywać" ale po dłuższej chwili jest OK i pilot służy tylko do włączania/wyłączania.
    5. Obraz jest naprawdę przyzwoity i jest wiele opcji żeby dostosować go do własnych upodobań.
    6. Dźwięk również niezły, choć jeśli ktoś oczekuje tutaj "fajerwerków" to bez grajbelki się nie obejdzie.
    7. Świetnie działa player html5 - można odtwarzać filmy bezpośrednio ze stron (np. cda.pl czy youtube - innych nie testowałem) i nie trzeba do tego żadnych aplikacji (i tutaj świetnie sprawdza się klawiatura z touchpadem). Flash co prawda nadal nie działa, ale na szczęście ten standard odchodzi już w zapomnienie.
    8. Odtwarza dużo formatów plików (mp4, mkv, flv, avi), wszystko działa płynnie i bez problemów.

Mam porównanie do LG 42LB700V, który posiadam od 2 lat i:
    # Pozytywy:
    1. Szybkość działania - webos 3.0 i pewnie też lepsze "flaki" powodują, że nowy telewizor działa o wiele płynniej. O ile w starszym czasem wkurzały przycinki to w nowym po prostu tego nie ma. Trudno mi oceniać różnorodność aplikacji, ale to czego moja rodzina potrzebuje jest i działa.
    2. Nowy model o wiele lepiej radzi sobie z odtwarzaniem filmów. Wszystko działa szybciej/płynniej i czyta wszystkie pliki (starszy niestety kilku nie potrafi uruchomić).
    3. Sam wygląd menu, mniejsze kafle, większe pole widzenia. Choć tutaj ciągle brakuje mi możliwości zmiany widoku (z kafli na jakiś rodzaj listy na przykład).

# Negatywy:
    1. Największy w porównaniu do starszego modelu i chyba największy w ogóle - brak pilota magic. Bez niego obsługa jest trochę "toporna" (choć pewnie można się przyzwyczaić). Oczywiście wiem, że można go dokupić, ale wkurza mnie po prostu takie wycieranie d... szkłem (koszt produkcji takiego pilota to w porywach 30-40 PLN).
    2. Starszy model ma moim zdaniem nieco lepszy obraz.
    3. W starszym też jakby nieco lepszy (głębszy) dźwięk, być może z uwagi na obecność subwoofera.
    Ale zarówno w przypadku obrazu jak i dźwięku mam tutaj na myśli porównanie (być może nieco subiektywne odczucie) i nowy model jest pod tymi względami naprawdę OK.

Teraz minusy w ogóle:
    1. Aplikacja youtube źle współpracuje z klawiaturą bezprzewodową - po pierwszym wpisanym znaku pozostałe po prostu nie wchodzą. Na szczęście yt działa przez przeglądarkę, co jest o wiele wygodniejsze.
    2. Mała ilość pamięci ram - co prawda widać to dopiero przy odtwarzaniu filmów 4K z yt, ale jest naprawdę kiepsko bo przeglądarka resetowała się co kilka minut (nie próbowałem uruchamiać tych filmów przez aplikację yt).
    3. Funkcja "szybki start" (coś na kształt hibernacji) powoduje problemy z odświeżaniem listy filmów udostępnionym przez dlna. Po wyłączeniu tej funkcji problem zniknął. Osobiście nie widzę też potrzeby istnienia tej funkcjonalności, ponieważ po jej wyłączeniu różnica jest minimalna (o ile w ogóle jest).
    4. Zauważalny jest też delikatny clouding, ale naprawdę delikatny i tylko przy ciemnym jednolitym obrazie. Przy normalnym oglądaniu tego nie widać.

Podsumowując uważam ten model za bardzo udany i polecam wszystkim. Polecam też poszukać i porównać oferty z różnych sklepów - ja swój telewizor kupiłem za niewiele ponad 2.500 PLN (nie chcę pisać gdzie żeby nie było niepotrzebnych insynuacji). No w każdym razie "żółtych" nie polecam go chcieli ze mnie zedrzeć siódmą skórę...

2. Wojtas

Opinia pochodzi z produktu podobnego: LG 43UH6507

Wszystko ok produkt NOWY - Telewizorek SUPER - oprogramowanie WEBSO Super !!!

3. Janusz

Opinia pochodzi z produktu podobnego: LG 43UH6507

Fajny telewizor. Jakość obrazu dobra. Funkcjonalność bardzo dobra.

4. null

Używałam Samsunga wcześniej Mam tego Lg od dwóch lat i jestem zadowolona polecam

Zalety
    • bardzo dobry obraz
    • wiele funkcji
    • obsługa
    • cena :)
    • cztery rdzenie na cpu
    • dobry obraz z tunera tvsat
    • dużo aplikacji
    • fatalne tryby obrazu
    • jakość do ceny
    • jakość dźwięku
    • jakość obrazu
    • klatkuje na filmach z internetu
    • mało pamięci ram

6. greg412

Opinia pochodzi z produktu podobnego: LG 49UH6507

REWELACJA!

7. lukasz03pl

Super telewizor. Obraz jest niesamowicie ostry i płynny. Rozdzielczość jest wysoka a sam tv jest duży.

8. Spikol

Przyzwoity sprzęt za dobre pieniądze. Robi swoją robotę, szybko działa i jest ogólnie w porządku.

9. Katarzyna

Używałam Samsung wcześniej Mam Lg od dwóch lat i jestem zadowolona

10. Adam

Tv ok lecz ogromnym minusem jest mała pamiec podreczna przegladarki! Co 2 min wyskakuje komunikat o braku oamieci i trzeba resetowac przegladarke. To naprawde jest wkurzajace