Samsung Galaxy S7 SM-G930F 32GB Czarny

Smartfon z ekranem 5,1 cala. Aparat 12 Mpix, pamięć 4 GB RAM, Dual SIM: Nie
4,6 5 0 491 opinii / 12 pytań
1290,00 Kup teraz Program Ochrony Kupujących Darmowa wysyłka
Darmowa wysyłka i zwrot !
Wersja kolorystyczna
  • Biały
  • Czarny
  • Różowy
  • Srebrny
  • Złoty

1. subiektywnie

Używam od miesiąca. Porównuję go z poprzednim telefonem, przyzwoitym średniakiem na około 700zł, marki nie podam, żeby nie robić reklamy. Opinia jest moja subiektywna i nie staram się być obiektywny.
    Ekran s7 5.1 vs średniak 5.5. W obu przypadkach ostrość bardzo dobra, kąty patrzenia też. Gdy leżą obok siebie wtedy widać, że amoled ma lepsze nasycenie kolorów. W ostrym słońcu wyraźnie wygrywa s7, w cieniu i w pomieszczeniach nie ma większej różnicy.
    S7 antutu pokazuje około 150 000, średniak tylko 50 000 punków. Ale w normalnym użytkowaniu oba są bardzo szybkie.
    Wbudowana pamięć 32 GB, zarówno s7 jak i ten drugi.
    Bateria, s7 po jednym dniu ma 40-60% zależnie jak używam, średniak za 700 też. Ale różnica jest taka, że s7 wytrzymuje 7-8 godzin z włączonym ekranem, a średniak 5-6. Niestety w s7 gdy telefon nic nie robi dziwne procesy zjadają baterię szybciej.
    S7 jest wodoodporny, a średniak nie, ale dla mnie to nie istotne.
    S7 ma niewymienialną baterię, a średniak wymienialną, dla niektórych to może być wada, dla mnie nie istotnie.
    s7 ma bardzo dobrze i szybko działający czytnik linii papilarnych, średniak nie ma wcale.
    S7 ma bardzo dobry aparat foto i tu więcej szczegółów:
    s7 bardzo szybko łapie ostrość, ale średniak też
    Średniak w dobrym i średnim świetle robi bardzo ładne zdjęcia, ale jak powiększymy na max to widać że s7 wygrywa.
    s7 nagrywa slow motion, średniak też, ale już 4K nie nagrywa.
    jasność s7 1.7, średniak tylko 2.2
    przy słabym oświetleniu, s7 jest rewelacyjny.
    Wykonanie s7, bardzo dobre, średniak robi wrażenie plastikowe.
    A teraz wady, bo są
    Gdy przeglądam coś poziomo, na przykład zdjęcia to na dole mam przyciski głośności które niechcący wciskam kciukiem, bardzo mnie to wkurza w telefonie za 2000 zł.
    Nie można w s7 w prosty sposób zmienić dźwięku powiadomień na swoje mp3, trzeba kombinować z systemem plików. W średniaku nie ma z tym problemu.
    S7 nie ma opcji nagrywania rozmów telefoniczych, a średniak ma.
    S7 po włączeniu opcji oszczędzania baterii pokazuje notyfikacje na pół ekranu której nie można wyłączyć.
    S7 instaluje dużo śmieci które ciężko wyinstalować, da się, ale ciężko.
    W skrócie s7 ma wspaniały foto aparat i jest wodoodporny, mechanicznie wykonany świetnie.
    Nakładka samsunga na androida jest moim zdaniem nie najlepsza.
    Jeżeli komuś zależy głównie na aparacie a nie funkcjonalności, i ma pieniądze to polecam. (Ja bym nie kupił, dla mnie za drogo).

2. vooyoo

Kupiłem w przedsprzedaży wraz z Oculus VR. Póki co wszystko działa i mnie akurat nic się nie zawiesza. Telefon śmiga aż miło. Po zmianie z S4 jednak jakiejś kosmicznej rewolucji nie odczuwam. Ot taka S4 w wersji premium za kupę kasy :) Jeśli chodzi o okulary to mam wrażenie że to jeszcze raczkuje. Mało materiałów w sklepie Oculus. Wideo stream u mnie w rozczarowujaco słabej rozdzielczości (łącze wifi 60Mb). Pomijając jednak ten gadżet którego pewnie bym i tak nie kupił gdyby nie był dodany do telefonu w cenie zakupu, sam telefon spełnia swoją funkcję bez problemów.

3. PiksoKN

Telefon posiadam od pół roku. Praca na baterii przyjemna, bez włączonego oszczędzania do 22h na Baterii oraz 4-5 h na Ekranie. W końcu nie muszę używać PowerBanka w ciągu dnia. To, że nie trzyma 2 dni mnie nie obchodzi, bo co mi szkodzi podłączyć go na noc do ładowania. Telefon nie zacina się i chodzi płynnie. Aparat jest rewelacyjny, zdjęcia są genialne nawet w nocy. Stabilizacja w Aparacie jest niezawodna. Działanie czytnika linii papilarnych jest błyskawiczne. Nigdy się nie zawiodłem. Ciężko jest kupić dobre szkło, które nie będzie po bokach odchodzić, przez zastosowane w telefonie szkło 2.5D. Głośnik jest dobry, słucham czasami na nim muzyki.

Jeśli chodzi o wady? Są dwie: Rysujący się skaner linii papilarnych, rysująca się plastikowa płytka zakrywająca lampę błyskową oraz pulsometr.

Wady
    • rysujący się czytnik linii papilarnych, rysująca się osłona lampy błyskowej, rysująca się osłona pulsometru
  4. Grzegorz

Użytkuję od kwietnia 2016. Właściwie bez uwag. Nie jestem i nigdy nie byłem fanem Samsunga, ale co tu dużo mówić - sprzęt jest świetny. Dzwoni, aplikacje działają jak trzeba i bardzo szybko, nie zawiesił się ani razu. Aparat nie jest dobry - jest REWELACYJNY. Nie mam słów, żeby to opisać. Zdjęcia w nocy wychodzą tak dobrze, że odstawiłem do szafy hybrydy Fuji i Panasonica. Dla mnie amatora, robiącego fotki na wczasach i fotki rodzinne to znakomity aparat i lepszego mi nie trzeba. Ostrość i praca w słabym świetle wyśmienita - to podstawa mojej oceny jakości aparatu, bo dużo zdjęć robię w pomieszczeniach przy sztucznym świetle bez lampy lub wieczorem przy słabym oświetleniu.
    Do telefonu można dokupić gogle 3D - gadżet. Mam do dostałem to z telefonem. Działa to ładnie i zabawa w 3D robi wrażenie.
    Jakość wykonania telefonu bardzo dobra i na nic nie narzekam.
    Samsung daje mi bez dopłat bardzo ważne dla mnie funkcje zdrowotne jako aplikacje - pomiar pulsu, poziomu stresu i co bardzo ważne dla mnie - telefon ma wbudowany pulsoksymetr do pomiaru SpO2. Dużo korzystam z tych funkcji i na pewno już nie kupię smartfona bez tego. Dla młodych ludzi pewnie to zupełna egzotyka, ale dla mnie bardzo ważna i przydatna rzecz.
    Telefon można ładować bezprzewodowo - to już chyba standard w smartfonach i działa to bardzo dobrze.

5. QArt

Telefon zastąpił mi wcześniejszy model - S4. Różnica jest odczuwalna przede wszystkim w kwestii wielkości całego urządzenia (odrobinę za duży, jak na moją dłoń), jasności wyświetlacza oraz jakości obrazu. Początkowo telefon miał bardzo wolny czas reakcji albo w ogóle nie reagował (dotyczyło to ekranu blokady, aparatu oraz niektórych aplikacji). Po kilku dniach wszystko się zaktualizowało i jest już OK. Wszystko śmiga, jak należy. Bateria trzyma przyzwoicie, choć do czasów Nokii 3310 jeszcze nie udało się wrócić... ;) Zdecydowanie POLECAM ten produkt!

• stabilność
    Wady
    • czasami się zawiesza na kilka sekund
  6. Dewiks

s7 nie jest tak cudowny jak go malują i jednak posiada parę minusów,
    1.usunięcie podczerwienie, nie rozumiem tego kroku, jest to krok w tyl i pokazanie środkowego palca tym co nie mają sprzętu z wifi bądź bluetooth
    2. plastikowy przycisk home, kiedy wszyscy już montowali szklane samsung oczywiście zaoszczędzić musiał na przycisku,
    3. głośnik, kiedy wszyscy oczekiwali przełomu w tym aspekcie samsung znowu wsadził mono zamiast stereo, od dawna sony htc alcatel i wiele innych już dawno mieli.
    4. czytnik biometryczny ukryty pod plastikiem -_-
    5. palcowanie się plecków i ekranu
    6. strasznie podatny na rysy
    7.mały przeskok z s6
    Plusy:
    1. wygląd super do czasu wyjścia s8 ;)
    2. głośnik jak na jeden ok
    3.aparat robi czasami takie zdjęcia że zabiera dech
    4. wyświetlacz amoled to chyba najlepsze co mamy od samsunga
    5. jak na samsunga płynne działanie
    6. po aktualizacji plus dla baterii na 1080p jednak w rodzielczości qhd jest słabo
    7. topowe wykonanie
    Lubię produkty Samsunga dlatego te minusy bo oczekiwałem produktu który będzie krokiem do przodu a nie kroczkiem a nawet staniem w miejscu bo to co jest w s7 powinno byc w s6 bo już dawno to było możliwe

7. Sceptyk

Kupiłem 2 miesiące wstecz (EuroAgd - 1800 zł) ze względu na aparat. Tu nie było rozczarowania, aparat w smartfonie rzeczywiście świetny, poziom z najwyższej półki. To chyba wszystko dobre co można powiedzieć o tym urządzeniu. Reszta to przerost formy nad treścią. Aby zadzwonić to co najmniej minutę muszę szukać aplikacji pozwalającej mi zadzwonić, dziesiątki ikonek, bajerów bez większego znaczenia i nie wiadomo do czego służące. Aby cokolwiek zainstalować oprogramowanie żąda ode mnie podania danych wrażliwych, inaczej nic nie da się zainstalować. Po trzech dniach telefon przestał działać. Wyłączałem , włączałem, wyjmowałem kartę SIM, wkładałem, wszystko na nic na ekranie informacja karta SIM została zablokowana. Do dziś nie wiem kto i co ją zablokował. Włożyłem kartę do starej wysłużonej Nokii 3310 i wszystko wróciło do normy. Bez problemu mogę dzwonić i odbierać telefony. Żałuję, że toto kupiłem. Zastanawiam się nad sprzedażą, nawet ze stratą, tego szajsu na Allegro, może ktoś się skusi. Na razie leży w szufladzie, Nokia nadal w użyciu. Chociaż może zostawię jako aparat i kamerkę, tylko po co nosić telefon i smartfon?

8. Burzyk

Kupiłem zaraz po premierze SGS 7 edge z przedłużoną gwarancją guard s7 w gratisie - na początku byłem bardzo zadowolony, niestety tylko przez 3 miesiące... Po tym czasie uległ awarii wyświetlacz (kolorowe pasy na całej powierzchni), po ponad 2 tygodniach czekania na odpowiedź z serwisu zażądałem wymiany urządzenia na nowe, sprzedawca zrobił to bez zwłoki i wtedy zaczęły się schody... Wcześniej prosiłem samsunga o informację czy będą w stanie przenieść ubezpieczenie na nowe urządzenie jeśli zostanie ono wymienione, w odpowiedzi zostałem poproszony o przesłanie dokumentów (faktura za stary telefon i faktura za nowy wymieniony przez sprzedawcę + certyfikat guard 7 który otrzymałem) po ponad 3 miesiącach wymiany maili i odpowiedziach ze strony samsunga w stylu "prosimy o cierpliwość, wyjaśniamy sprawę..." zostałem poinformowany, że telefon nie został wymieniony przez serwis tylko przez sprzedawcę i dodatkowa ochrona guard 7 przepadła! Ogólnie - telefon całkiem ciekawy, drogi, ale cieszący użytkownika - niestety jeśli chodzi o obsługę klienta to samsung jest najgorszym pod tym względem producentem! Jeśli zależy wam na JAKIEJKOLWIEK obsłudze klienta to radzę samsunga omijać szerokim łukiem! Ja już nie dam się więcej nabrać - tym razem wybiorę firmę, która szanuje klienta i zależy jej na przywiązaniu go do własnej marki. Samsungowi zależy tylko na wyciągnięciu od klienta kasy, a reszta to już nie ich sprawa...

9. Tomek

Moja przygoda z Samsung Galaxy S7 jest taka iż po 2,5 latach użytkowania aparatu był wielokrotnie na gwarancji naprawiany (podobno za każdym razem wgrywane było oprogramowanie i spokój na kilka miesięcy). Na gwarancji udawało się, po gwarancji kiedy objawy były jak poprzednio serwis wycenił naprawę na 1400 zł i zaproponował sprzedanie aparatu na części na aukcji w internecie. Nie polecam - miałem same problemy z tym modelem i wróciłem do poczciwego Samsung Galaxy S4. Uważm że jeszcze nie tak dawno produkty Samsung były niezawodne. Natomiast teraz jest coraz gorzej i firma zmierza w złym kierunku.

10. Tomasz

Kupiony nowy we wrześniu 2018. Same możliwości tech. telefonu, w tym aparatu, są dobre.
    Tragiczny jest software, obsługa i tzw, user experience. Ustawienia nowych ikon na smartfonie wymagało logowania (nieudane) i ostatecznie kontaktu z infolinią. Blokada konta itd. Po 3 tyg. Galaxy zaczął zjadać w nocy baterię - 20 % w 8 h. Przywrócenie ustawień fabrycznych było konieczne (w nowym telefonie!) I od nowa ustawianie wszystkich preferencji.
    Konto Samsung zablokowane ponownie, resety nie działają. Infolinia się rozłącza po wyborze języka. Nie informują czy pracują w niedzielę czy nie, bo nagrać zapowiedź to takie trudne.

Bardzo żałuję tego zakupu. Samsung stacza się na dno. Chętnie bym oddał ten telefon.

Zalety
    • ładnie zdjecia
    • normy wodoszczelności
    Wady
    • brak wbudowanego radia fm
    • crapware
    • czas pracy na baterii
    • nakładka systemowa
    • stabilność