Makita 2012NBX

4,9
23 opinie
3 076,24
Program Ochrony Kupujących
Darmowa wysyłka
dostępny
Oficjalny dystrybutor Makita

Makita 2012NBX - Opis i dane produktu

Makita 2012NBX

Poręczna, lekka i łatwa w transporcie. Mocny silnik o nieznacznym poziomie hałasu wynoszącym tylko 83dB. Doskonały mechanizm sterujący posuwem zapewnia nienaganne wykończenie. Możliwość ustawienia wysokości od 3 do 100mm. Grubość obrabianego materiału może wynosić 3-155mm. Regulowana grubość wióra zależna od szerokości materiału: szerokość do 150mm - 3mm, w zakresie 150-240mm - 1,5mm, w zakresie 240-304mm - 1mm. Lampka kontrolna sygnalizuje gotowość urządzenia do pracy. Grubościówko-strugarka umożliwia przyłączenie zewnętrznego urządzenia odsysającego za pomocą specjalnego wyposażenia. Dostawa obejmuje 2 zamontowane obracane noże ze stali szybkotnącej, 2 uchwyty z magnesem trwałym, klucz imbusowy 2,5, klucz nasadowy 9, stół stacjonarny.

Dane techniczne

 • Pobór mocy: 1.650 W
 • Prędkość obrotowa na biegu jałowym: 8.500 min-1
 • Prędkość posuwu: 0,14 m/s
 • Regulacja grubości wióra
  - do 150 mm: 3,0 mm
  - 150 do 240 mm: 1,5 mm
  - 240 do 304 mm: 1,0 mm
 • Grubość materiału: 3-155 mm
 • Ciężar: 27 kg
 • Podstawowe informacje

  Moc
  Producent
  Rodzaj
  Napięcie
  Prędkość obrotowa bez obciążenia
  Zasilanie
  Zaproponuj zmiany lub zgłoś uwagi

  Produkty rekomendowane

  Makita 2012NBX - Opinie

  Zobacz jakie opinie mają użytkownicy o produkcie Makita 2012NBX i jak oceniają go pod kątem jakości wykonania, ceny i wyglądu.
  4,9
  23 opinie
  /
  73%
  funkcjonalność
  /
  82%
  łatwość używania
  /
  55%
  wytrzymałość
  /
  50%
  moc
  Liczba głosów: 23 Liczba opinii: 23
  Ocena: 5/5
  Grubościówka spełnia moje oczekiwania, deski jak nowiutkie wyheblowane na lustro. Dostępny każdy element z osobna i dobry serwis. Części w normalnych pieniądzach. Wybierałem pomiędzy Metabo i DeWaltem. Nie żałuje wyboru, Makita nie ma tak ładnego wskaźnika grubości zbieranego materiału i blokady silnika jak u konkurentów ale prosty wskaźnik Makity daje rade, a blokada nie jest potrzebna, raz nastawiony silnik nie zmienia wysokości. Faktycznie trochę cichsza, ale przepaści nie ma. Stolik przydatny, masywny, stabilny, używam też do innych maszyn bo ma kilka otworów mocowań. O ile do MLT100 mam kilka zastrzeżeń tak tu wszystko wzorowo. Polecam.
  Zgłoś
  Ocena: 5/5
  Jak z każdym narzędziem, trzeba nauczyć się pracować - na razie wygląda OK. Chyba lepiej radzi sobie z dużą deską niż z małymi klapkami. Strugałem bloczek 28cmx7cmx250cm - wszystko bez zarzutu. Przy klapkach 60cmx6cmx2cm występuje wyraźne podbieranie na końcach. Jakość samego strugania - bez zarzutu, bloczek topolowy zestrugany jak szkło.
  Skomentuj opinię Zgłoś
  Ocena: 4/5
  Bardzo fajna maszynka, precyzyjne wykonanie. Deski po obróbce nie wymagają szlifowania. Troszkę za mało mocy przy szerokich deskach i mogłaby być większa średnica wyjścia na odciąg wiórów.
  Zalety
  funkcjonalność
  łatwość używania
  Wady
  moc
  Skomentuj opinię Zgłoś
  Ocena: 5/5
  Zakupiłem grubościówkę do prac typowo amatorskich, hobbystycznych. Produkt warty uwagi, ciężki ale to zdecydowany plus tej maszyny. Solidna budowa, nic nie stuka, nie trzeszczy. Doskonała regulacja wysokości strugania, czytelna skala, wszystko jak należy. Dużą zaletą jest mobilność tego urządzenia, możemy je bez problemu przenosić na miejsce pracy. Materiał po obróbce jest naprawdę czysty, można powiedzieć jak lustro. Maszynę mam od niedawna więc nie mogę powiedzieć jak zachowuje się na dłuższą metę, ale mam nadzieję, że wszystko będzie jak należy. Jedyne co zauważyłem, to to że po przestruganiu kilku starszych desek z sękami (bez gwoździ) zaczęły się pojawiać drobne smugi na obrabianym materiale, takie rysy na całej długości desek, "rozebrałem" maszynę, wyciągnąłem noże i zauważyłem, że są uszkodzone, takie drobne dziury na nich. Nie wiem czy to moja wina, może za dużo materiału chciałem obrobić na raz, ale starałem się obrabiać wg zaleceń. Na szczęście noże są dwustronne. Jest tez dołączony do zestawu boczny wylot trocin, ale bez odkurzacza (wyciągu trocin) nie polecam go używać gdyż szybko się zapycha. Zobaczymy jak będzie z twardszym materiałem do obróbki. Ale myślę, że grubościówka jest naprawdę warta ceny, choć ta nie jest niska. Polecam :) aha i zapomniałem dodać, że stolik naprawde ułatwia pracę
  Zalety
  funkcjonalność
  łatwość używania
  wytrzymałość
  Skomentuj opinię Zgłoś
  Ocena: 5/5
  Super funkcjonalne narzędzie potrzebne w naszej branży, jakościowo wygląda świetnie, solidna budowa, deski wyglądają jak nowe lustro!
  Zalety
  funkcjonalność
  łatwość używania
  wytrzymałość
  Skomentuj opinię Zgłoś
  Ocena: 5/5
  Dopiero rozpocząłem prace z tą maszyną. Na razie mogę tylko chwalić. Lekka, solidnie wykonana, dość cicha. Nie mam też zastrzeżeń do stolika dołączonego w zestawie.
  Skomentuj opinię Zgłoś
  Ocena: 5/5
  Urządzenie spełnia bardzo dobrze swoje zadanie. Deski wychodzą gładkie jak lustro
  Skomentuj opinię Zgłoś
  Ocena: 4/5
  Warty ceny
  Zalety
  łatwość używania
  wytrzymałość
  Skomentuj opinię Zgłoś
  Ocena: 5/5
  ok
  Zalety
  łatwość używania
  Skomentuj opinię Zgłoś
  Ocena: 5/5
  Zakupiłem tą Makitę do typowo amatorskich prac. Nie moge się wypowiadać równie rzetelnie jak Ci co mają ją rok, czy dwa.
  Ja dopiero kilka desek przeheblowałem ale ... 50 letnie deski które cały czas leżały na dworze, wyglądają jak nowe.... lustro.

  Maszyna jest bardzo ciężka, razem ze stołem nie proponuje jej przenosić. Przy transporcie to minus, ale za stabilność plus.
  Ja ze swojej strony polecam ! Porządnie skonstruowana maszyna, ale w końcu cena też jest jedna z wyższych.
  Zalety
  łatwość używania
  wytrzymałość
  Skomentuj opinię Zgłoś

  Produkty rekomendowane

  Makita 2012NBX - Pytania i odpowiedzi

  Zastanawiasz się jak poprawnie użytkować zakupiony produkt? Porady na forum naszych ekspertów w mig rozwieją Twoje wątpliwości! Pytania i Odpowiedzi pomogą użytkownikom serwisu w poprawnym korzystaniu i cieszeniu się z nowo zakupionych produktów.
  Wymiary Makity
  Witam jakie są wymiary tej Makity?
  Odpowiedz Zgłoś
  Sklep
  483x771x401
  Zgłoś
  Pobór mocy
  Jaki jest pobór mocy przez to urządzenie?
  Odpowiedz Zgłoś
  Sklep
  pobór mocy 1650watt
  Zgłoś

  Produkty rekomendowane

  Najlepsze oferty wybrane na Ceneo ?

  Makita 2012NBX - Pozostałe oferty

  Pokaż wszystkie 16 ofert ?

  Produkty rekomendowane