Qnap TS-251+-8G

4,3
2349,00 Kup teraz Program Ochrony Kupujących Darmowa wysyłka
RATY 10X0 (RRSO 0%). SPRAWDŹ!

pojemność
szybkość

Zobacz jakie opinie mają użytkownicy o produkcie Qnap TS-251+-8G i jak oceniają go pod kątem jakości wykonania, ceny i wyglądu.

1. Disappointed

Po trzech latach użytkowania QNAP TS-251 (Celeron J1800, 8GB RAM) mogę powiedzieć jedno, ROZCZAROWANIE. Mogę to porównać jedynie do telefonów samsunga, z każdym dniem działa coraz gorzej, aż masz ochotę rozwalić to młotkiem. Pomimo wyjścia HDMI, nie jesteś w stanie włączyć filmu na TV, to jest przecież podstawowa funkcjonalność urządzenia z wyjściem HDMI- na ***** mi urządzenie żrące prąd, które nie spełnia minimalnych wymagań, HDPlayer to jest jakaś fatalna pomyłka programisty (KODI niedostępny w oficjalnym "sklepie")!
    Żałuję że poleciłem go znajomemu, straciłem dobre imię. Nigdy więcej szmelcu ze stajni QNAP. Made in Taiwan i wszystko jasne...szmelc nie wart tych pieniędzy. ODRADZAM!!!! Raspberry PI z 2GB RAM zapewni lepszą wydajność niż ten szmelc.

Wady
    • pojemność
    • szybkość
  2. a...r

To z tematów, które mnie interesowały: 802.3ad - agregacja portów sieciowych - realnie tylko, przy wielu użytkownikach. Połączenie kart sieciowych nie podnosi przepustowości, działa jak loadbalance - rozrzuca userów po kartach, żeby nie blokowali sobie transferu. Wirtualizacja - całkiem fajna sprawa, ale podłączenie wirtualnych hostów do kart sieciowych jest bardzo wolno, wirtualny switch słabo tu sobie radzi.
    Standardowe 2GB pamięci to dramat, ale 8 GB - nie potrzeba aż tyle. Jak nie masz wirtualek, 4GB spokojnie by wystarczyło.
    Szyfrowanie dysków jest dość zawoalowane. Niby przy instalacji zaszyfrowałem, ale teraz pokazuje, że można zaszyfrować.... Pewnie jeszcze nie rozgryzłem tematu :)
    Generalnie super zasuwa w domu jako nas, wszystkie apki działają, jest ich aż nadmiar. Rewelacyjna, banalna konfiguracja VPN! Wirtualki fajny gadżet, ale jeśli chcecie na takiej postawić "serwer z szybkim ostępem" to raczej nie.
    Prostota obsługi ma jednak swoją cenę, Jak chciałem odpalić apkę w PHP i zapytała mnie o miejsce bibliotek graficznych, to nie udało mi się znaleźć, mimo, że w dokumentacji napisane "zainstalowano defaultowo".... tylko gdzie?
    Ciche nie jest, szlak by mnie trafił, jakbym miał to po HDMI podłączyć do TV. DLNA spoko działa, więc po co?

Zalety
    • szybkość
  3. Piotr

Bardzo fajne urządzenie godne polecenia!

4. Jarosław

Spełnia wszystkie moje oczekiwania. wcześniej miałem WD my cloud 2 TB i było to w sumie niezłe rozwiązanie dla domu. Teraz jest świetnie.