SilentiumPC PAX M70 Pure Black (SPC135)

4,2 5 0 13 opinii / 1 pytanie
4,2
321,70 Idź do sklepu

wielkość

Zobacz jakie opinie mają użytkownicy o produkcie SilentiumPC PAX M70 Pure Black (SPC135) i jak oceniają go pod kątem jakości wykonania, ceny i wyglądu.

1. MK

Obudowa godna polecenia. Solidna i przemyślana konstrukcja, bardzo cicha i oczywiście estetyczna. Duży plus za czytnik kart.

2. kuzko

Bardzo fajna skrzynka , co prawda orginalne wentylatory głośne ale po wymianie obudowa bardzo cicha

3. Barbara

Według mnie jest to jedna z najlepszych obudów, jakie można dostać w cenie około 300. złotych.
    Bardzo dużo miejsca na kartę graficzną, ciekawie rozwiązana kwestia dysków twardych i ssd oraz 3 bardzo dobre wentylatory Sigma Pro to kilka z jej zalet. Szczerze polecam.

Zalety
    • 2x usb3.0 + 2x usb2.0
    • 3 wentylatory
    • filtry przeciwkurzowe
    • osobna komora na zasilacz i dyski
    • wentylacja
    • wielkość

Ogólnie jestem zadowolony. Oczywiście obudowa nie jest bez wad, takich jak np boczne blachy nie są idealnie spasowane i (przynajmniej w moim egzemplarzu) dwie śrubki na tyle trudniej się wkręca. Wolałbym żeby była trochę mniejsza.Czytnik kart pamięci nie wiem czy jest uszkodzony, czy to kwestia mojego systemu - po włożeniu karty pamięci myśli ok. minuty zanim ją wczyta.
    Całą resztę uważam na plus. W tej cenie nie da się znaleźć lepiej wyposażonej obudowy.

5. Jacek

Cicha buda, bardzo rozsądne rozmieszczenie komponentów i łatwa do ogarnięcia jeżeli chodzi o porządek w środku.

6. kingdeimons

Obudowa bardzo dobra, do ideału brakuje mi jedynie trybu pośredniego w kontrolerze obrotów (jest jedynie low, high albo off), amortyzowania / wyciszenia sanek na HDD, możliwości zamiany strony w którą otwierają się drzwiczki oraz trochę lepszego wycięcia na wiatrak zasilacza na dole (u mnie jest trochę zasłonięty). Poza tym warta swoich pieniędzy.

Zalety
    • 2x usb3.0 + 2x usb2.0
    • maty wygłuszające na drzwiczkach
    • bokach
    • ogrom miejsca na okablowanie
  7. An...

Obudowa ta to tańsza alternatywa dla Fractala Devine, Anteca P100 i podobnych. Jest duża i ciężka. Ma ciekawe udogodnienia jak osobna komora na zasilacz i dyski, czytnik kart, 2 regulatory obrotów (acz o wątpliwej funkcjonalności - na high jest głośno, na low prawie nie wieje, ustawienia medium brak) czy ogromna wręcz przestrzeń na przewody za tacką płyty. Jeśli kogoś nie stać na Define - można śmiało brać SPC!

Zalety
    • 2x usb3.0 + 2x usb2.0
    • 3 wentylatory
    • czytnik kart pamięci
    • filtry przeciwkurzowe
    • maty wygłuszające na drzwiczkach
    • bokach
    • ogrom miejsca na okablowanie
    • osobna komora na zasilacz i dyski
    • regulator obrotów wentylatorów
    • stylowy
    • minimalistyczny wygląd
    Wady
    • regulator obrotów nie jest zbyt praktycz
    • uboga instrukcja (strona a4 z obrazkami)
    • utrudniony dostęp do zasilacza i dysków
    • wszystkie komponenty montowane na śruby

W dniu dzisiejszym doszła do mnie obudowa, choć jeszcze nie przerzuciłem do niej sprzętu, nie uruchomiłem jej - chciałbym się wypowiedzieć. Może to za wcześnie, bo nie mogę jeszcze ocenić jej funkcjonalności, wygłuszenia itp. Być może się nimi zachwycę?

Dotychczas byłem szczęśliwym posiadaczem NZXT Alpha, starusieńkiej obudowy z zasilaczem u góry i tylko 27cm na kartę graficzną. Po pierwszym kontakcie z M70 PAX (odkręcając każdą z śrubek trzymających boczne ścianki, czy to w dotyku "matowego" metalu, którym pokryte są nóżki oraz powierzchnia za zamykanymi frontowymi drzwiczkami lub top) - na prawdę mocno CZUĆ marny wyrób chiński. Otwory są beznadziejnie spasowane z gwintem śrubek (tak, że trzeba użyć - dużo za dużo - siły by się wkręcić "bez narzędziowo", a te matowe powierzchnie zwane hucznie "pure black" być może brzmią przyjemnie, w dotyku takich niestety nie stanowią...

Oczywiście są też rzeczy, które zaskoczyły mnie pozytywnie - tj masywne, dobrze wykonane drzwiczki frontowe i ścianki boczne (które dzięki pokryciu matą bitumiczną) dają wrażenie dwukrotnie cięższych i lepiej wykonanych jak te które miałem w NZXT. Także pierwsze wrażenia ze skrajności w skrajność. Postaram się napisać coś również po montażu sprzętu.

9. azazel

Obudowa ogólnie pozytywne mnie zaskoczyła rozsądna cena do jakości, ale skłonny byłbym dopłacić kilka złotych za bardziej dopracowany produkt. Producent chwali się że jest to wyciszana obudowa a koszyk na HDD to porażka bez wytłumienia.. do minusów zaliczam brak opcji medium na obrotach wentyli (low ciut za wysoka temp. na karcie, a na high za głośna praca wentyli). Ale największe bicze należą się producentowi za niewystarczające testy na obieg powietrza i tym zrobienie za małe otwory wentylacyjne na froncie przez co na high lvl obrotów tylni wentyl nie ma skąd brać powietrza co skutkuje wciąganiem go od tyłu i tym sposobem zaciąga kurz do środka! problem niweluje otwarcie drzwiczek na froncie loool.. lub ustawienie wentyli na LOW (jak się tak wzorowali na Fractalu to mogli już skopiować otwory na froncie i pociągnąć je na całej wysokości..) Co do plusów to nie będę się powielał bo o obudowie zostało powiedziane już wszystko przez moich poprzedników :) Jak ktoś jest niezdecydowany a może przymknąć oczy na tych kilka mankamentów to może kupować obudowę w ciemno na pewno się nie zawiedziesz!

Wady
    • koszyk na dyski bez wytłumienia
    • tylni wentyl wciaga kurz do srodka!
    • utrudniony przepływ powietrza na highlvl
    • za małe otwory wentylacyjne na froncie

Świetnie prezentująca się obudowa dorównująca wizualnie modelom renomowanej firmy Fractal Design. Jest w niej wystarczająco miejsca na chłodzenie procesora (Macho HR-02 się w niej gubi) a i dziad z babą by się zmieścił. Wszystkie elementy metalowe są bardzo dobrej jakości, świetnie dopasowane a wentylatory z wyższej części średniej półki, na szczęście razem z regulatorem obrotów.

Niestety elementy plastikowe są wykonane raczej średnio. Wygląd jest bez zastrzeżeń ale jakość i rodzaj plastiku pozostawiają wiele do życzenia, zatrzaski z maskownicy górnej wentylacji są tak twarde, że trudno jest kilka razy zdjąć całość bez ich połamania. Zaślepki wejść na froncie również nie są ciekawej jakości a światło diody zasilania widać przez szparę w elementach łączenia przedniego panelu z resztą obudowy... Poza tym hest to obudowa warta zakupu, szczególnie, że trudno o tak ładną i pojemną obudowę w tak niskiej cenie.

• wentylacja
    • wielkość
    Wady
    • głośna na pełnych obrotach
    • rodzaj użytego plastiku