Midland Alan 100 Plus

3,8 5 0 48 opinii / 1 pytanie
3,8

czułość
wytrzymałość

Używam tego radia od około pół roku i uważam, że sprawdza się dobrze. Cena jest niska więc więcej osób może sobie na nie pozwolić. Zasięg jest przyzwoity jak za te pieniądze. Radio łatwe w obsłudze i regulacji. Mikrofon poręczny, a dźwięk całkiem dobry. Plusem jest na pewno cena ponieważ na rynku jest dużo lepszych produktów, ale i ich cena jest mniej przystępna. Dobrze się sprawdza na długich trasach i za granicą. Polecam.

Witam kupiłem to radio jakieś 5 lat temu i do tej pory dobrze mnie ostrzega przed korkami i wachadełkami na drodze. Radio było jednym jak nie jedynym z tak niska ceną. Zasięg wiadomo zależy w znacznym stopniu od anteny, odbiór w miarę czysty. Do tej pory jeszcze mnie nie zawiodło i mam nadzieje że dalej będzie mi dobrze służyło. Polecam wszystkim to radyjko w stosunku jakości do ceny wypada bardzo dobrze.

Mam oto radio od polotra roku.. nie nazekam ale dobra antena to podstawa na zbyt malej antenie i jakiejs podrobie to radio sie nie spisze nic czysto nie zlapiemy (chyba ze cos z bliska) mnie radio nie zawiodlo jestem z niego zadowolony polecam tanie i dobre w swojej cenie. proste w obsludze kazdy da sobie z nim rade i napewno nie zawiedzie

Korzystam z tego modelu CB radia od 5 - 7 lat. Jest bezawaryjne. Nie posiada wprawdzie niesamowitych funkcji. Nie jest również szczytem designerskiej myśli. Zwykle jednak od tego urządzenia oczekujemy prostoty obsługi i trwałości. Od anteny z kolei zasięgu i jakości. Jedynie mikrofon mógłby posiadać lepszą jakość - słaby plastik często pęka. Ten element radia jednak można łatwo wymienić.

5. 4...2

Radio niby sprawne itd. Nie wiem po co uparłem się na to, żeby mieć AMy. Mój egzemplarz jest już po gwarancyjnym usprawnianiu miejsc lutowania. Bardzo bardzo dobre, przy krótkich dystansach. Niestety, siła nadawania jest gorzej niż fatalna. W poprzednim samochodzie miałem Unidena 510 XL i tamto była poezja. To radio oceniam średnio. Owszem, bardzo tanie.

6. 0...3

Produkt generalnie dobry. Zupełnie wystarcza nawet przy małej antenie. Radio służyło mi dwa lata. Cudów nie należy za tą cenę oczekiwać ale ja z tym radiem zrobiłem 170 tys. km i 0 manadtów. Niestety jest dość awaryjne. Szczególne problemy z modulatorem. Naprawa 40-50zł.
    Zaczeło mnie to denerwować i postanowiłem zmienić na Cobre

7. 9...7

Lepiej dołożyć 20-50zł na lepsze radio, na to szkoda kasy. Wyrzucone w błoto. szkoda nawet 200zł. Owszem można sie dogadać, ale to tak jak słuchać radia na przenośnym radyjku z czasów PRL tzw. "tranzystorze" i porządnym zestawie HiFi stacjonarnym. Nie ta jakość, przy niewielkiej różnicy w cenie ( max. skrzynka piwka )

Radio CB Midland ALAN 100 jest w bardzo dobrej cenie. Świetnie łapie sygnał i jest łatwe w obsłudze. Polecam wszystkim, którzy dużo podróżują i często jeżdżą po obcych miastach. Pomaga często uniknąć korków na drodze itp. Jest zgrabne, małe i skromne. Nie ma zbędnych pokręteł i przycisków- tylko to co najbardziej potrzebne.

Wg mnie powinien mieć w nazwie słowo szumofon. W połączeniu z anteną magnesową oczywiście działa odbierając 20% przekazu od innych i 80% szumów. Naprawdę ciężko ustawić squelch, bo jak ustawimy że nie szumi, to z kolei nikogo nie słychać. Sprzęt nie jest duży więc łatwo go "gdzieś upakować". Lepiej jednak wydać troszkę więcej pieniążków na lepszy sprzęt - no i antena też by się przydała dobra.

Szumofon. Badziewne radio. Dużo eksperymentowałem z CB Radiem - w sumie miałem 6 różnych radyjek. Zdecydowanie najgorsze z tych sześciu. Przesiadając się na stare używane radia można dopiero odczuć radość z posiadania CB. Żadnych napadów szumu gdy zmienia się otoczenie, czystość i jakość odbioru. Szczególnie mam tu na myśli np Alan 28 czy stary President Hebert. Jedyny plus to cena i nic poza tym.