Meizu M2 Note 16GB Szary

Smartfon z ekranem 5,5 cala. Aparat 13 Mpix, pamięć 2 GB RAM
4,4

Zobacz inne produkty z kategorii Smartfony

Zobacz jakie opinie mają użytkownicy o produkcie Meizu M2 Note 16GB Szary i jak oceniają go pod kątem jakości wykonania, ceny i wyglądu.

Opinia pochodzi z produktu podobnego: MEIZU M2 Note 16GB Biały

Totalny brak części zamiennych w serwisach. Stłuczonej szybki szukam już 4 tygodnie.

Zalety
    Wady
    • brak części zamiennych do meizu
  2. Daniel

Dobry telefon. Cena adekwatna do jakości.Polecam

Zalety
    • świetna cena adekwatna do jakości
  3. MK

Wśród smartfonów DualSim FullHD poniżej 1000zł wybór jest niewielki.
    1) Mam mieszane uczucia co do wyglądu/budowy - na plus fakt że telefon jest lekki jak na takie gabaryty. Nie jest też brzydki i posiada fizyczny przycisk back/home. Na minus fakt że wydaje sie bardzo (i jest) plastikowy. Ugina się, nie sprawia wrażenie solidnego, ot śreniak w tej kwestii.
    2) Wyświetlacz - mawiano, że jego ekran jest świetny, genialny wręcz, że porównywalny do AMOLEDu samsunga a na pewno nie gorszy.
    No więc jest zupełnie inaczej. Czerń jest kiepska! Jest gorsza od czerni Nokii 920 a już zdecydowanie gorsza od AMOLEDa Samsunga Galaxy S IV mini. Kolory są mdłe, stonowane, mało żywe, jest co prawda korektor ciepłoty barwy kolorów ale jakakolwiek próba pójścia w stronę zimnego czy ciepłego powoduje kompletne rozjechanie sie kolorów. I tutaj AMOLED też jest o niebo lepszy choć nie idealny. Poza tym, w ogóle nie czuć tego FullHD. Ikony są przeolbrzymie, mało ich się mieści, szybko będzie bałagan. Czcionki powiadomień i inne elementy są również zbyt duże, wydaje się że on ma za niską rozdzielczość do tych rozmiarów, programiści/designerzy przesadzili.
    3) Działanie. Telefon działa poprawnie, ale nie jest to jeszcze płynność znana z Apple. Momentami potrafi złapać zadyszkę jeśli latamy po systemie jak szaleni. Nie zauwazyłem możliwości pisania SWYPE do którego przywykłem, a może ktoś wie gdzie to uruchomić?
    4) Dźwięk płaski jak stolnica do makaronu. Suchy. Bezwartościowy. Prawie jak stare radio.
    5) Aparat - brak stabilizacji, więc zdjęcia nierozmyte tylko w dobrych warunkach lub bardzo dobrych rekach. Poza tym, są dość mocno zaszumione tam, gdzie nieco braknie światła. Ostrość jest standardowa, szału nie ma ale mydło to to też nie jest.
    6) Soft - zbyt dużo tam preinstalowane nie było na szczęście ale ogólnie apki nie wyglądają jakoś ciekawie ani sam system. Tutaj samsung ciekawiej to wszystko przedstawia i mam wrażenie że bardziej funkcjonalnie.

Ten telefon jest tylko średnim dual-simem. Jeśli kupować, polecam bardziej Xiaomi Redmi Note 3 w podobnej cenie, a jeśli nie myślicie o chińskich firmach, to w podobnych założeniach polecałbym już bardziej Samsung J5 Dual-Sim. Telefon jest dostępny w np. Media Expert więc zanim ktoś się zacznie nim podniecać polecam pobawić sie chwilę w sklepie, szczególnie porównując do innych. Recenzje w sieci są przekolorowane, rzeczywistość jest nieco inna.

Tego modelu nie polecam, jeśli już coś podobnego to lepiej Meizu Metal który jest pozbawiony kilku minusów tego modelu.

• multifunkcyjny przycisk back/home
    • niska waga (lekki)
    • ogólne wykonanie
  4. Daniel

Generalnie telefon dobry. Dobrze się z niego korzysta. fajnie leży w dłoni i jak na 5,5" bardzo ergonomiczny.
    Udana nakładka Flyme chociaż nie bez wad, boli strasznie, że pomimo 5,5 cala na ekranie jest mało ikon do są stanowczo za duże jak również brak 'menu' trochę przeszkadza bo na pulpitach szybko robi się zwyczajnie bałagan z ogromnymi ikonami. Niemniej jednak nakładka Flyme umożliwia bogatą personalizację urządzenia.
    Jakość wykonania na dobrym poziomie, nie odstaje znacząco od innych popularniejszych producentów.
    Przycisk z podwójną funkcją cofania i home to absolutna REWELACJA, przyzwyczaiłem się do niego w kilka minut.
    Jakość połączeń na kolana nie powala ale nie jest źle.
    Bateria wytrzymuje spokojnie dzień intensywnego użytkowania i to na duży plus.
    Co do ekranu mam mieszane odczucia. Z jednej strony dzięki rozdzielczości fullHD wszystko jest mega ostre i wyraźne, ALE kolory są BAAARDZO przekłamane! wszystko jest za bardzo czerwone. Nawet zmiana barwy kolorów na chłodnieją nie pomaga bo powoduje, że wszystko robi się błękitne, ale intensywna czerwień pozostaje. Kolejnym MEGA minusem jest głośnik, który jest po prostu TRAGICZNY!!! Dawno nie słyszałem telefonu grającego tak beznadziejnie jak ten! Dźwięk z niego się wydobywający to jeden wielki hałas, muzyka jest zniekształcona, piskliwa i męcząca!
    Aparat w porównaniu do mojego poprzedniego telefonu również 13MP też mocno przeciętny, po zainstalowaniu "A Better Camera" jest trochę lepiej ale i tak jakość zdjęć pozostawia wiele do życzenia. Dioda doświetlająca dwutonowa nie spełnia należycie swojej funkcji, daje o wiele za mało światła i po prostu nie doświetla zdjęć! W przypadku latarki sytuacja jest jeszcze gorsza bo świeci tylko jedna dioda z dwóch, czego efektem jest jedynie marna poświata tuż za telefonem.

Moja ocena 3,5/5

5. RyszardT

Mam smartfon od tygodnia i mam problem - nie odtwarza plików audio poza dzwonkami. Poza tym jest ok - funkcjonalny, bateria też wystarcza do codziennej pracy (bez gier).

6. Tomasz

Jestem pozytywnie zaskoczony. Produkt wysokiej jakości w przystępnej cenie.
    Razi jedynie brak pełnego tłumaczenia (w kilku miejscach są chińskie krzaczki)

Wady
    • brak pełnego tłumaczenia
  7. Przemysław

Świetny sprzęt w świetnej cenie. Bardzo dobrze wykonany. Mimo że z tworzywa sztucznego to nic nie skrzypi ani się nie rysuje. Szkło na wyświetlaczu po ponad pół roku używania nie nosi śladów eksploatacji. Działanie bardzo płynne, bez zacinek. Sprzęt spokojnie może zastąpić produkty samsunga czy HTC które to byłyby z takimi parametrami przynajmniej dwa razy droższe. Polecam wszystkim :)

8. ML

Trzeba się pogodzić z chińskimi aplikacjami - czasem coś "chcą" od użytkownika :)

Zalety
    • wydajny i szybki
    • wysoka roździelczość

Telefon posiadam 3 dni, moge powiedzieć tyle, że nic lepszego za tę kwotę nie kupimy na naszym rynku. Kupiłem go bezpośrednio w Chinach za 550pln i jestem mega zadowolony z jakości Meizu. ekran doskonale oddaje barwy, telefon szybki nie zwalnia nawet na moment. Głośniczek wystarczająco głośny, bardzo dobry patent z jednym klawiszem systemowym (jednocześnie BACK i HOME). Ogólnie gdyby nie słabe tłumaczenie na nasz rodzimy język (część menu po polsku, reszta po angielsku i chińsku) byłoby 6/6.

Zalety
    • niska cena przy sprowadzeniu telefonu
    • świetna cena adekwatna do jakości
    Wady
    • słabe tłumaczenie menu (wersja a)

Wygląd, wymiary, waga, poręczność bardzo dobre, na pewno nie wydaje się tanie, nie jest w dotyku jak plastik, nawet przypomina w dotyku aluminum w iPad. Nie jestem teraz w stanie wyobrazić sobie używania mniejszego. Ekran jeden z najlepszych w smartfonach w okolicach tej ceny a nawet do 2x większej ceny, paleta kolorów szeroka jak w bardzo drogim monitorze iMac, jednak kolory sporo nasycone co w sumie nie wygląda źle. Działanie systemu ok, zdectydownianie nie jest wolny, ale na top to też nie jest. Bateria też nie można narzekać, jak dużo się nie używa to co 3 dzień ładuję. Z aparatem różnie bywa, zdarza się zrobić zdjęcie bardzo dobrej jakości, ale autofocus nie jest za dobry i chyba żadnej stabilizacji, z trzęsącymi rękami można się sfrustrować. Przedni aparat gorzej odwzorowuje kolory. Wideo nie jest tragiczne jak w smartfonach do tej ceny. Jedyne czego mi żal to głośnika że jest przeciętny, fajnie że ma taką pozycję a nie jest z tyłu(co ma większość telefonów, bez sensu) jednak brzmi bardzo cieńko, nie nadaje się od słuchania muzyki na głos za bardzo. Ogólnie jestem zadowolony mając świadomość że to tel za 750zł a nie za ponad dwa tysiące!

Wady
    • jakość dźwięku