Meizu M2 Note 16GB Szary

Smartfon z ekranem 5,5 cala. Aparat 13 Mpix, pamięć 2 GB RAM
4,4

Zobacz inne produkty z kategorii Smartfony

Zobacz jakie opinie mają użytkownicy o produkcie Meizu M2 Note 16GB Szary i jak oceniają go pod kątem jakości wykonania, ceny i wyglądu.

1. piotrek

A więc krótko zwięźle i na temat. Kupiłem ten telefon jakieś 2 miesiące temu. Zamiawałem go z chin i niestety dostałem złą ładiwarkę(lecz absolutnie jest to drobnostka). Jestem z niego bardzo zadowolony. Wszystko działa tak jak miało działać, telefon jest ładny i przyjemny w użytkowaniu. Ma dobry aparat i jest praktyczny. M2 note wytrzymuje wystarczająco długo na jednym ładowaniu. Ilość pamięci wewnętrznej mnie osobiście wystarcza. Telefon jest hiperszybki i płynny ,działa bez zastrzerzeń. Tydzień temu zaktualizowałem telefon do wersji flyme 5.1.6.0G z której jestem jeszcze bardziej zadowolony.Podsumowując :z telefonu jestem bardzo zadowolony i polecam go każdemu.Nie bójcie się kupować marek z chin!Naprawde nie ma się czego obawiać!

2. Przemysław

Świetny sprzęt w świetnej cenie. Bardzo dobrze wykonany. Mimo że z tworzywa sztucznego to nic nie skrzypi ani się nie rysuje. Szkło na wyświetlaczu po ponad pół roku używania nie nosi śladów eksploatacji. Działanie bardzo płynne, bez zacinek. Sprzęt spokojnie może zastąpić produkty samsunga czy HTC które to byłyby z takimi parametrami przynajmniej dwa razy droższe. Polecam wszystkim :)

Bardzo fajny telefon. Po ostatnim upgrade Flyme OS do 5.1.6.0G jestem jego fanem. Ogromną ilość rzeczy w stosunku do fabrycznej wersji naprawiono i ulepszono. Nie ma już chińskich wstawek i dodany jest przycisk ustawień którego brakowało. Rozszerzono menadżera wielozadaniowości wysuwanego z dolnej części ekranu Wszelkie widgety jak min. pogoda dodajemy przytrzymując palcem w dowolnym wolnym miejscu. Aplikacje Googla w polskiej edycji MEIZU są dostępne.

4. ML

Trzeba się pogodzić z chińskimi aplikacjami - czasem coś "chcą" od użytkownika :)

Zalety
    • wydajny i szybki
    • wysoka roździelczość

Super telefon. Miłe zaskoczenie. Polecam!!!

6. Michał

Po miesiącu korzystania z telefonu, jestem z niego bardzo zadowolony. Aparat bardzo dobry (polecam skorzystać z innej aplikacji do zdjęć). Baterii wystarcza spokojnie na jeden dzień (6-24 - z reguły i tak nocą podpina się ładowarkę). Duży ekran pozwala na przyjemne oglądanie filmów oraz granie w gry. Produkcje typu GTA SA, Asphalt itp. nie stanowią dla niego żadnego problemu. Telefon podczas obciążenia nagrzewa się delikatnie (praktycznie tego nie czuć). Mam założony case IPAKY i szkło na wyświetlaczu. USB OTG obsługuje do 256GB. Podłączenie pada lub innych akcesoriów dodatkowo uprzyjemni granie w gry lub robienie innych rzeczy. Przybliżony czas pracy wyświetlacza w trybie "Oszczędzanie energii" (jasność 30%) wynosi około 6-6,5 godziny. Muzyka odtwarzana przez PowerAmp'a jest przyzwoitej jakości. Jak na razie nie mam się do czego przyczepić. Jak najbardziej polecam ten telefon jak i inne produkty firmy Meizu :)

Zalety
    • dobry dźwięk rejestrowany na video
    • multifunkcyjny przycisk back/home
    • przyjemny w użytkowaniu
    • wysoka roździelczość

Wygląd, wymiary, waga, poręczność bardzo dobre, na pewno nie wydaje się tanie, nie jest w dotyku jak plastik, nawet przypomina w dotyku aluminum w iPad. Nie jestem teraz w stanie wyobrazić sobie używania mniejszego. Ekran jeden z najlepszych w smartfonach w okolicach tej ceny a nawet do 2x większej ceny, paleta kolorów szeroka jak w bardzo drogim monitorze iMac, jednak kolory sporo nasycone co w sumie nie wygląda źle. Działanie systemu ok, zdectydownianie nie jest wolny, ale na top to też nie jest. Bateria też nie można narzekać, jak dużo się nie używa to co 3 dzień ładuję. Z aparatem różnie bywa, zdarza się zrobić zdjęcie bardzo dobrej jakości, ale autofocus nie jest za dobry i chyba żadnej stabilizacji, z trzęsącymi rękami można się sfrustrować. Przedni aparat gorzej odwzorowuje kolory. Wideo nie jest tragiczne jak w smartfonach do tej ceny. Jedyne czego mi żal to głośnika że jest przeciętny, fajnie że ma taką pozycję a nie jest z tyłu(co ma większość telefonów, bez sensu) jednak brzmi bardzo cieńko, nie nadaje się od słuchania muzyki na głos za bardzo. Ogólnie jestem zadowolony mając świadomość że to tel za 750zł a nie za ponad dwa tysiące!

Wady
    • jakość dźwięku
  8. tomek

Korzystam z tego telefonu od 20 dni. Używam 2 kart SIM. Jestem bardzo zadowolony z zakupu: niesamowite parametry w przystępnej cenie. Wspaniałe szkło odporne na zarysowania. Bardzo wysoka jakość wyświetlacza i rozdzielczość Full HD. Odpowiednia ilość pamięci RAM. Dobry aparat - bardzo ładne zdjęcia w świetle dziennym oraz video Full HD. Android 5 z lekką nakładką Flyme.
    Żyroskop wspaniale sprawdza się w grach. Bardzo wydajny - działają najnowsze gry 3D bez żadnych problemów i spowolnień.
    Gorąco polecam ten telefon!

Zalety
    • bardzo trarade szkło
    • tani jak na parametry jakie oferuje
    • wydajny i szybki
    • wysoka roździelczość
  9. Tomasz

Jestem pozytywnie zaskoczony. Produkt wysokiej jakości w przystępnej cenie.
    Razi jedynie brak pełnego tłumaczenia (w kilku miejscach są chińskie krzaczki)

Wady
    • brak pełnego tłumaczenia
  10. MK

Wśród smartfonów DualSim FullHD poniżej 1000zł wybór jest niewielki.
    1) Mam mieszane uczucia co do wyglądu/budowy - na plus fakt że telefon jest lekki jak na takie gabaryty. Nie jest też brzydki i posiada fizyczny przycisk back/home. Na minus fakt że wydaje sie bardzo (i jest) plastikowy. Ugina się, nie sprawia wrażenie solidnego, ot śreniak w tej kwestii.
    2) Wyświetlacz - mawiano, że jego ekran jest świetny, genialny wręcz, że porównywalny do AMOLEDu samsunga a na pewno nie gorszy.
    No więc jest zupełnie inaczej. Czerń jest kiepska! Jest gorsza od czerni Nokii 920 a już zdecydowanie gorsza od AMOLEDa Samsunga Galaxy S IV mini. Kolory są mdłe, stonowane, mało żywe, jest co prawda korektor ciepłoty barwy kolorów ale jakakolwiek próba pójścia w stronę zimnego czy ciepłego powoduje kompletne rozjechanie sie kolorów. I tutaj AMOLED też jest o niebo lepszy choć nie idealny. Poza tym, w ogóle nie czuć tego FullHD. Ikony są przeolbrzymie, mało ich się mieści, szybko będzie bałagan. Czcionki powiadomień i inne elementy są również zbyt duże, wydaje się że on ma za niską rozdzielczość do tych rozmiarów, programiści/designerzy przesadzili.
    3) Działanie. Telefon działa poprawnie, ale nie jest to jeszcze płynność znana z Apple. Momentami potrafi złapać zadyszkę jeśli latamy po systemie jak szaleni. Nie zauwazyłem możliwości pisania SWYPE do którego przywykłem, a może ktoś wie gdzie to uruchomić?
    4) Dźwięk płaski jak stolnica do makaronu. Suchy. Bezwartościowy. Prawie jak stare radio.
    5) Aparat - brak stabilizacji, więc zdjęcia nierozmyte tylko w dobrych warunkach lub bardzo dobrych rekach. Poza tym, są dość mocno zaszumione tam, gdzie nieco braknie światła. Ostrość jest standardowa, szału nie ma ale mydło to to też nie jest.
    6) Soft - zbyt dużo tam preinstalowane nie było na szczęście ale ogólnie apki nie wyglądają jakoś ciekawie ani sam system. Tutaj samsung ciekawiej to wszystko przedstawia i mam wrażenie że bardziej funkcjonalnie.

Ten telefon jest tylko średnim dual-simem. Jeśli kupować, polecam bardziej Xiaomi Redmi Note 3 w podobnej cenie, a jeśli nie myślicie o chińskich firmach, to w podobnych założeniach polecałbym już bardziej Samsung J5 Dual-Sim. Telefon jest dostępny w np. Media Expert więc zanim ktoś się zacznie nim podniecać polecam pobawić sie chwilę w sklepie, szczególnie porównując do innych. Recenzje w sieci są przekolorowane, rzeczywistość jest nieco inna.

Tego modelu nie polecam, jeśli już coś podobnego to lepiej Meizu Metal który jest pozbawiony kilku minusów tego modelu.

• multifunkcyjny przycisk back/home
    • niska waga (lekki)