Gigabyte GeForce GTX 970 OC (GV-N970WF3OC-4GD)

Karta graficzna pamięć: 4GB RAM, Współbieżność: SLI, Wyjścia: HDMI, DVI x2, DisplayPort x3, Chłodzenie: Aktywne, Szyna: 256bit
4,7 5 0 23 opinie / 4 pytania

Zobacz inne produkty z kategorii Karty graficzne

wydajność

Zobacz jakie opinie mają użytkownicy o produkcie Gigabyte GeForce GTX 970 OC (GV-N970WF3OC-4GD) i jak oceniają go pod kątem jakości wykonania, ceny i wyglądu.

Karta jest tak głośna że jak komuś to nie przeszkadza to chyba ma coś z głową. Dzieje się to zaraz przy nieco większym wysiłku. Piszczenie i jakieś brzęczenie i tak bezustannie. Wydajna jest co najwyżej w full hd, na którym działa większość gier, ale są gry w których komputer się wiesza, albo pojawiają się jakieś krzaczki na ekranie, konkretnie w wiedźminie 3. W 1440p ani w 2160p nie da się grać, nawet w najniższych ustawieniach. Napisałem maila do nvidii pytając dlaczego żadna gra nie działa w wyższych rozdzielczościach to odpisali mi że mam za słaby procesor, a mam Intela i7-6700K, po prostu jakieś żarty. Kartę oddałem i kupiłem Radeona Fury X - znacznie droższy ale warto, chłodzenie cieczą robi swoje, przy obciążeniu jest przynajmniej 3 krotnie cichszy.

Zalety
    • ładne opakowanie
    • oprogramowanie
    Wady
    • głośność pracy
    • problemy z niektórymi grami
    • serwis
  2. wiesior

spoko karta

Zalety
    • głośność pracy
  3. sztandi7

GTX 970 w swojej cenie to na obecną chwilę najlepsza opcja, jednak gdybym miał kupić drugi raz to na pewno nie tego od Gigabyte z chłodzeniem Windforce 3X. Oczywiście jak każdy się domyśla ze względu na hałas, który jest naprawdę spory i mimo 3 wentylatorów nie wyróżnia się niższymi temparaturami od konkurencji. Trzeba modzić BIOS karty, żeby obroty na idlu zmniejszyć ze standardowych 1500rpm. GTX 970 zdecydowanie tak, natomiast Windforce 3X uważam za jedno z gorszych coolerów na rynku ...

Zalety
    Wady
    • głośność pracy

Karta graficzna warta zakupu mimo paru wad. Dobry stosunek wydajności do ceny. Nie polecana dla osób lubiących cisze kiedy komputer nie jest obciążony.

Zalety
    • dobra cena
    • duży potencjał podkręcania
    • dwa wyjścia dvi
    • wysoka wydajność
    Wady
    • głośnie chłodzenie w spoczynku
    • karta jest dłuższa od konkurencyjnych
  5. TrevorG

Karta działa bardzo kulturalnie, Jest wydajna, a przy tym cicha. Jedynym problemem są zakłócenia (delikatne brzęczenie) przenoszone na głośniki monitora (monitor podłączony przez DVI) przy dużym FPS (od 150 około).

Zalety
    • cicha praca
    Wady
    • zakłócenia głośników monitora

Cóż tu się rozpisywać - małe zapotrzebowanie na prąd, a chyba w tej chwili nie ma jeszcze gry, która by nie ruszyła na max na tej karcie. Zobaczymy jak sobie poradziw AC Unity i Wiedźminie 3 :)

Zalety
    • głośność pracy
    • stosunek wydajność:cena
  7. Abgan

Karta jest dobrze wykonana, pracuje bez zastrzeżeń. Chłodzenie ciche, nie wydaje żadnych 'niepokojących' dźwięków. Uwaga: Chłodzenie dłuższe od laminatu, karta przez to jest dość długa, w obudowie Fractal Design Define R4 mieści się na styk - trzeba wkładać pod kątem i obracać tuż nad płytą.

Bottom line: Jeśli mieści Ci się w budzie - kupuj, nie zawiedziesz się :)

Zalety
    • kultura pracy
    • szybkość
    • złącza in/out
    Wady
    • długość

Oryginalny to ja raczej nie będę ;)Karta jest rewelacyjna.Mój egzemplarz w boost dostaje kopa równo 240 MHz.Maksymalny zegar jaki uzyskałem z boostem to 1545 MHz!U mnie chodzi teraz stabilnie na 1265-1505 MHz boost+1840 MHz pamięć.Przy takim taktowaniu osiąga wydajność referencyjnego GTX-a 980.GTA V i Wiedźmin 3 śmigają na max detalach.Jako ciekawostkę podam jeszcze wynik w Wiedźminie 2-średnio 150 fps,maks-190 fps.Procesor i5 4690K@4200 MHz.Obecnie to najlepszy tandem dla gracza wydajność-cena.

Zalety
    • bardzo dobre chłodzenie
    • głośność pracy
    • kultura pracy
    • spory potencjał podkręcania
    • stosunkowo lekka - nie wygina się
    • szybkość
    • witcher_ready ;-)
    • złącza in/out
  9. bogdan

spełnia moje wymagania, daje radę nawet na starszym komputerze

Zalety
    • cicha
  10. Bartek

Działa bez zarzutu, godna polecenia każdemu graczu.