Synology DS215J

4,6 5 0 21 opinii / 1 pytanie

Zobacz inne produkty z kategorii Dyski NAS

pojemność
szybkość

Zobacz jakie opinie mają użytkownicy o produkcie Synology DS215J i jak oceniają go pod kątem jakości wykonania, ceny i wyglądu.

1. last

bogate możliwości i wysoka stabilność pracy
    ma praktycznie 1 konkurenta: QNAP TS-231 (przy czym qnap ma szybszy procesor, 2 porty USB 3.0, 2 porty eth 1g) natomiast przewagą 215j jest ergonomiczny i stabilny DSM

Zalety
    • możliwości
  2. AlienWarepl

Urządzenie duży wachlarz zastosowań ma do sieci domowej jak również poza nią, Do monitoringu, zgrywania danych, trzymania danych takich jak filmy, zdjęcia muzyka gry. Dostęp możemy mieć z każdego miejsca gdzie mamy połączenie przez sieć wi-fi lub sieć 3G/4G

3. muncky

Sieciowy serwer plików Synology DS215j. Wydajny i bardzo elastyczny jeśli chodzi o możliwości konfiguracyjne. Doskonały system DSM. Sprawdzi się w domu jak i małym biurze.

• elastyczność

Kupiłem nasa wraz z dyskami segate nas 4tb, działa wyśmienicie, nas ma duże możliwości rozbudowy funkcji przez zainstalowanie dodatkowych pakietów aplikacji, jedyną wadą urządzenia może być to że niestety za dodatkowe licencje na kamery ip trzeba zapłacić mi to nie przeszkadza bo nie wykorzystuję, drugą niedogodnością dla niektórych może być to że dyski nie są w kieszeniach hot swap

Zalety
    • możliwości

OK

6. supmario

Prosta, intuicyjna instalacja do wykonania nawet przez laika. Sprzęt działa bezproblemowo, spełnia swoje zadanie.

7. wooq

Idealny do domowego użytku

Zalety
    • prosta konfiguracja urządzenia
    • szybki zapis danych
    • wsparcie techniczne (aktualizacje)
  8. Michał

Mały NAS ale o olbrzymich możliwościach - pamięć dyskowa dostępna przez sieć, nie tylko lokalną, ale i z zewnątrz - nawet spoza routera i po dynamicznym IP. Może pracować także jako serwer *****, serwer multimediów (audio, foto, video, TV DVB-T), serwer druku, serwer nadzoru przy użyciu kamer IP. Cichy, wydajny. Cena może nie jest niska, ale stosunek jakości i możliwości do ceny znakomity.

9. Freddie

Świetny 2 dyskowy serwerek NAS do zastosowań domowych. Procesor 2 rdzeniowy (dużo szybszy niż w moim poprzednim DS210j) z FPU i szyfrowaniem sprzętowym.

Nadaje się do backupu wszelkich danych, udostępniania zasobów itp.
    Wgrane zdjęcia i video z kamery są "podawane" przez DLNA na telewizor bez żadnych problemów.
    Dedykowane aplikacje na Android pozwalają m.in słuchać z NASa swojej muzyki, przeglądać zdjęcia, video itp.

Zalety
    • cichy
    • niezawodny
    • szybki
  10. ludojad

Posiadam go już ponad pół roku. Moim zdaniem najlepiej wyważony cenowo w stosunku do możliwości NAS na rynku. System DSM zamieni Ci go w małe media center. Zarządza multimediami, pobierze Ci torrenty, utworzy prywatny album zdjęć, ustawi sprawy związane z bezpieczeństwem i siecią, podepnie kamery IP jako monitoring... a jak Ci mało to możesz postawić sobie wordpress'a czy nawet bazę danych i hostować swojego bloga. Urządzenie jest mega ciche. Leży pod biurkiem w sypialni, a ja nie zasnę jak mi coś choć trochę szumi. Ktoś napisał, że jest mało wydajny. Fakt jak sobie przerzucisz kilkanaście GB zdjęć to lepiej zrobić to wieczorem i efekt zobaczyć rano (konwertowanie na potrzeby albumów i indexowanie). Jednakże przypominam, że to NAS za 600zł, magazyn, a nie wyrafinowana workstacja. Tu priorytety są inne (stabilność, użyteczność, kultura pracy). Szybkości po kablu nie sprawdzałem, ale na Wifi ac bez problemu jest 30MB/s na dyskach dobranych z przypadku. Jeden dysk mam na 2.5" i dało się go przymocować bez kieszeni ,ale trzeba pokombinować z trytytkami i jakimś prostym dystansem do śruby. Podsumowując konkurencja nie ma lekko.

Zalety
    • apki mobilne
    • cichy
    • dsm
    • możliwości
    • stabilny
    • wsparcie techniczne (aktualizacje)
    Wady
    • brak kieszeni na 2.5
    • drobne błędy w sofcie