Synology DS215J

4,6 5 0 21 opinii / 1 pytanie

Zobacz inne produkty z kategorii Dyski NAS

pojemność
szybkość

Zobacz jakie opinie mają użytkownicy o produkcie Synology DS215J i jak oceniają go pod kątem jakości wykonania, ceny i wyglądu.

1. anoleyn

Jeden z najlepszych serwerów NAS do domowego użycia.

Zalety
    • cichy
    • energooszczędny
    • łatwy montaż
    • możliwości
    • prosta konfiguracja urządzenia
    • wsparcie techniczne (aktualizacje)
    Wady
    • mało pamięci
  2. pepe

Bardzo dobry produkt spełnia swoje zadanie wyśmienicie.

Zalety
    • pojemność
    • szybkość
  3. RayTracer

Do zakupu NAS'a podchodziłem z lekką rezerwą. Z zawodu jestem pracownikiem IT (administrator) i generalnie stronie się od takich automagicznych rozwiązań. Niestety budowanie samemu i konfigurowanie w pełni sprawnego NAS'a od zera jest bardzo kosztownym i czasochłonnym procesem. Poza dyskami, nie posiadałem też żadnych zapasowych części, by taki komputer poskładać. Z drugiej zaś strony, zwiększająca się ilość domowników korzystających z komputera w domu, oraz wspólnych zasobów (filmy, zdjęcia, muzyka) z różnych sprzętów, zwiększyła się do takiego poziomu, że trzeba było się na coś zdecydować, bo to scentralizować i ustandaryzować.

Kupując ten produkt, za ułamek ceny dostajemy w pełni sprawny domowy serwer z wbudowaną stacją dokującą na 2 dyski (RAID1 - podstawa przy wyborze jakiegokolwiek NAS'a!!). System Synology (DSM - oparty o system Linux), dostarcza szereg wysokopoziomowych pakietów, które jednemu pomogą poskładać do kupy domową wideotekę w jeden wieczór, a innemu środowisko do pracy dla fotografa (udziały montowane po CIFS) z wersjonowaniem plików (backup lokalny) i całościowym, lub iteracyjnym backupem na usługi zewnętrzne (Amazon Glacier!). Do tego automatyczne backupy TimeMachine (MacOSX). Wszystko w kilku prostych kliknięciach.

Kosztowo, to maszynka zużywa max 20W w czasie intensywnej pracy (szyfrowanie, kopiowanie na plikach) i ok. 5W czasie uśpienia (czyli przez większość czasu). Czyli znów jest to ułamek mocy zwykłego PC'ta, który miałby służyć za taki serwer.

Ponadto dla zapaleńców, istnieje możliwość logowania się na serwer poprzez SSH, pisania własnych skryptów w Shellu, Pythonie, lub Ruby. Ustawiani akcji w pseudo crontabie w DSM. Dla masochistów jest też Apache z obsługą PHP. Wszystko przyprawione Dockerem. Tyle zabawy, na ile tylko RAMu starczy. ;)

Całość dopełnia SynoComunity - niezależne repozytorium paczek do Synology, rozszerzająca możliwości NAS'a o szereg usług niedostępnych na oficjalnej stronie (cała masa profesjonalnych serwerowych usług).

Serdecznie polecam, jako tani, domowy (i nie tylko) NAS.

Zalety
    • 2 dyski spięte w raid1
    • łatwa konfiguracja
    • mnogość zastosowań
    • możliwość wymiany wentylatora.
    • upgrade do dsm 6.0 w 2016 roku.
    Wady
    • hałas (dyski + wentylator)
  4. ludojad

Posiadam go już ponad pół roku. Moim zdaniem najlepiej wyważony cenowo w stosunku do możliwości NAS na rynku. System DSM zamieni Ci go w małe media center. Zarządza multimediami, pobierze Ci torrenty, utworzy prywatny album zdjęć, ustawi sprawy związane z bezpieczeństwem i siecią, podepnie kamery IP jako monitoring... a jak Ci mało to możesz postawić sobie wordpress'a czy nawet bazę danych i hostować swojego bloga. Urządzenie jest mega ciche. Leży pod biurkiem w sypialni, a ja nie zasnę jak mi coś choć trochę szumi. Ktoś napisał, że jest mało wydajny. Fakt jak sobie przerzucisz kilkanaście GB zdjęć to lepiej zrobić to wieczorem i efekt zobaczyć rano (konwertowanie na potrzeby albumów i indexowanie). Jednakże przypominam, że to NAS za 600zł, magazyn, a nie wyrafinowana workstacja. Tu priorytety są inne (stabilność, użyteczność, kultura pracy). Szybkości po kablu nie sprawdzałem, ale na Wifi ac bez problemu jest 30MB/s na dyskach dobranych z przypadku. Jeden dysk mam na 2.5" i dało się go przymocować bez kieszeni ,ale trzeba pokombinować z trytytkami i jakimś prostym dystansem do śruby. Podsumowując konkurencja nie ma lekko.

Zalety
    • apki mobilne
    • cichy
    • dsm
    • możliwości
    • stabilny
    • wsparcie techniczne (aktualizacje)
    Wady
    • brak kieszeni na 2.5
    • drobne błędy w sofcie
  5. muncky

Sieciowy serwer plików Synology DS215j. Wydajny i bardzo elastyczny jeśli chodzi o możliwości konfiguracyjne. Doskonały system DSM. Sprawdzi się w domu jak i małym biurze.

• elastyczność
  6. AlienWarepl

Urządzenie duży wachlarz zastosowań ma do sieci domowej jak również poza nią, Do monitoringu, zgrywania danych, trzymania danych takich jak filmy, zdjęcia muzyka gry. Dostęp możemy mieć z każdego miejsca gdzie mamy połączenie przez sieć wi-fi lub sieć 3G/4G

7. Krzysztof

kupiłem, zainstalowałem 2 dyski WD RED w RAID0 - najszybszy tryb podobno,

prędkośći odczytu po sieci - 50 MB, po włożeniu tego samego dysku do komputera mamy stałe 150-170 MB, gdzie się podziała wydajność

urządzenie ma śmieszną ilośc pamięci, widać że producent pożydził, jak można w 2015r dawać do urządzenia za parę stów 500MB pamięci, moja komórka ma więcej, smiech na sali,
    efektem tego jest to że na jakiekolwiek efekty trzeba czekać milion lat

cisza - podobno miało być cicho - niestety urządzenie jest bardzo słabo wytłumione i dyski hałasują niemiłosiernie

NIE POLECAM
    producent oszczędza na czym może, daje podzespoły sprzed 10 lat, a cenę kasuję jak za najnowszy sprzęt

Zalety
    • biały kolor
    • niewielki
    Wady
    • cichy
    • jeden port gigabit
    • mało pamięci
    • możliwości
    • niezawodny
    • wolne działanie
    • wysoka cena
    • wysoka cena jak na tak ubogie podzespoły
    • żenująca wydajność
  8. Arius

Posiadam go krótko, ale myślę że zakup był trafny. Doskonały do domu lub małej firmy.

Zalety
    • duża ilość dodatkowego oprogramowania
    • mały z dużymi możliwościami
    Wady
    • trochę wolny przy obsłudze
  9. last

bogate możliwości i wysoka stabilność pracy
    ma praktycznie 1 konkurenta: QNAP TS-231 (przy czym qnap ma szybszy procesor, 2 porty USB 3.0, 2 porty eth 1g) natomiast przewagą 215j jest ergonomiczny i stabilny DSM

Zalety
    • możliwości

OK