BenQ MP512 ST

Projektor BenQ o rozdzielczości 1280 x 1024, skala kontrastu: 2500:1
4,0
1 opinia

Zobacz inne produkty z kategorii Projektory

BenQ MP512 ST - Opinie

Zobacz jakie opinie mają użytkownicy o produkcie BenQ MP512 ST i jak oceniają go pod kątem jakości wykonania, ceny i wyglądu.
4,0
1 opinia
jakość obrazu
jasność obrazu
Pierwszy projektor jaki miałem. Pracował wytrwale ponad dwa lata. Potem pojawiły się białe piksele (uszkodzony moduł DMD) co z powodu wysokiego kosztu naprawy było jednoznaczne z koniecznością zakupu kolejnego. Być może zniszczenie modułu DMD było związane z moją eksploatacją projektora (zlecenia malarskie - częsty transport, awarie zasilania, narażenia na wstrząsy, nie zawsze miał czas aby schłodzić lampę). Mimo, że nie oglądam na nim filmów, używam go cały czas do pracy gdzie problem mi nie przeszkadza.

Co do zalet - w zasadzie same - szeroki kąt, jasny kontrastowy obraz, dobre kolory, możliwość korekcji kolorów wyświetlania na ścianie, głośność pracy w normie, w trybie eko mała. Idealnie nadaje się do oglądania filmów, seriali, grania w gry.

wady - padł po dwóch latach moduł DMD. Rozdzielczość 800x600 może nie oszołomić maniaków wysokiej rozdzielczości obrazu. Dla mnie jest OK, może trochę mi brakowało rozdzielczości przy filmach DVD. Jak obraz jest dynamiczny, w ogóle się nie zauważa

Co do efektu tęczy - ja go czasem zauważam ale mi nie przeszkadza i nie jestem wrażliwy na tą przypadłość.

Generalnie polecam, projektor ma w sobie "to coś"
Zalety
jakość obrazu