AKG K240 MKII czarny

Słuchawki: Wokółuszne, Komunikacja: Przewodowe, Długość przewodu: 5m
4,7 5 0 65 opinii / 6 pytań

1. Janu

Mam zbyt małe doświadczenie, żeby się autorytatywnie wypowiadać, ale moje wrażenia są dobre. W porównaniu do moich starych KOSS-ów UR-30 grają lepiej. Na pewno jest więcej basów. Ja słucham dużo rocka i w tym gatunku muzyki radzą sobie dobrze; w elektronicznej chyba jeszcze lepiej. Ogólnie słuchawki godne polecenia.

2. Lukas

Słuchawki wykonane bardzo dobrze. Jakość dźwięku bez zarzutu. W zależności od źródła zapewniają dużą szczegółowość. Odpinane dwa kable w zestawie z dokręcaną pozłacaną przejściówką na jack 6,3 mm oraz dodatkowe welurowe nauszniki. Polecam.

3. sstawar.78

Jako przeciętny konsument muzyki jestem zadowolony z tych słuchawek.
    Jedynie dodatkowy zestaw welurowych padów dla mnie jest niewygodny, może dlatego że mają mniejszą
    średnicę otworu usznego i po krótkim czasie czuję dyskomfort.

Zalety
    • dźwięk
    • jakość dźwięku
  4. bobby9494

W porównaniu do słuchawek z tej samej półki cenowej wypadają bardzo dobrze. Dźwięk płaski (nie podbija ani basu ani treble) toteż są dobre do miksowania dla amatorów tworzenia muzyki. Dużo dodatków. Dużą zaletą jest odłączany kabel, zapewne wydłuży to żywotność słuchawek. Polecam.

5. Krzysztof

Bardzo wygodne, nieabsorbujące uwagi swoją obecnością. Pierwsze wrażenia należy pominąć, dać czas "na dotarcie", i wtedy pokażą swoją klasę.

Zalety
    • wygoda używania
  6. Michał

W swoim przedziale cenowym naprawdę przyzwoite słuchawki. Dość płaska charakterystyka, nie przesadzony bas, ładna, szczegółowa góra.

Wady
    • brak etui
  7. Zimex

Bardzo dobre słuchawki jeśli chodzi o barwę. Boleję jedynie, że nie są zamknięte jednak polecam jak najbardziej.

Zalety
    • akcesoria
    • dźwięk
    • jakość dźwięku
  8. mick

Czyste, pięknie brzmienie. Perełka w swojej klasie cenowej. Wymaga dodatkowego wzmocnienia, żeby pokazać pazur.

• wygoda używania

Właśnie zakupiłem owe słuchawki po przeczytaniu wielu opinii i testów, sprzęt jest rewelacyjny, piękny czysty dźwięk bez przekłamań, wszystkie tony są idealnie słyszalne, można na nowo odkrywać swoją płytotekę, jakość wykonania bardzo dobra mimo iż jest to made in china, słuchawki są bardzo wygodne, wręcz nie czuje ich się na głowie (przynajmniej takie jest moje subiektywne odczucie), dołączone kable są bardzo solidne, jeżeli ktoś szuka dobrych słuchawek w tej cenie to tylko AKG, inne firmy typu sennheiser czy sony sie nie umywają do tych słuchawek, krótko mówiąc szczerze polecam słuchawki AKG k240 mkII każdemu kto ceni sobie piękny czysty dźwięk i jakość wykonania :)

Zalety
    • dobra jakość dźwięku

Zalety:
    Jakość dźwięku bardzo dobra. Nic nie jest nienaturalnie podbite ani wyciszone. Słuchawki te były częstym wyborem wsród zawodowych realizatorów nagrań.
    Wygoda użytkowania ponadprzeciętna. Nacisk na głowę jest minimalny. Można je mieć na głowie wiele godzin bez uczucia dyskomfortu czy zmęczenia.

Wady: Nędzna jakość plastiku z którego wykonano zewnętrzne osłonki czasz. W wyniku dość ciasnego spasowania z wewnętrzną częścią, na krawędziach tych osłonek szybko pojawiają się pęknięcia, które mogą z czasem doprowadzić do zupełnego rozpadnięcia się. Sprawę załatwia kilkuktotne owinięcie tych osłonek taśmą klejącą. Rozwiązanie powyższe, mimo że w pełni skuteczne jest mało estetyczne; pęd producenta do zaoszczędzenia kilku groszy na tworzywie wydaje się sporą żenadą.