Sony Cyber-shot DSC-HX400V Czarny

Aparat cyfrowy, matryca 20,1 – 24,3 MPix, wyświetlacz 2,9" – 3,3". Ze stabilizacją obrazu obrazu.
4,3 5 0 32 opinie / 4 pytania
4,3

jakość zdjęć

Zobacz jakie opinie mają użytkownicy o produkcie Sony Cyber-shot DSC-HX400V Czarny i jak oceniają go pod kątem jakości wykonania, ceny i wyglądu.

1. Mariola

mały minus,za ręczne zdejmowanie pokrywy obiektywu

2. b.w

polecam bardzo dobry sprzet

3. Drewniaczek

Świetny; Instrukcja troszkę uboga. wiele rozbudowanych funkcji. Aparat prawie profesjonalny.

4. Andrzej

Super sprzęt działa jak należy dobrze wykonany jest szybki i funkcjonalny 100% zadowolenia

Zalety
    • szybkość działania
  5. MikeM

Klasa sama w sobie, kompakt o ogromnych możliwościach, parametry na miarę dobrej lustrzanki.

Zalety
    • funkcje
    • wykonanie
  6. pati

Dobry jak za ta cene

7. Yaroooo

Początkowo miałem Fujifilm HS25EXR.Nie był zły,ale na kolana nie powalał.
    Gdy więc miałem okazję zapoznać się z HX400V,nie wahałem się i go zakupiłem.
    Zależało mi na dobrym aparacie,z dużym zoom-em,i dobrym trybem automatycznym,z bogatymi możliwościami,za rozsądną cenę,i dla totalnego amatora.
    Z góry też uprzedzam,że taka będzie i opinia,czyli aparat okiem amatora.Mogą być więc pewne nieścisłości,które wychwyci profesjonalista,więc proszę mnie nie upominać,jak nie będę precyzyjny.
    Kupiłem go za 1600 zł.Za tę cenę są już najtańsze lustra,ale je od razu wykluczyłem z uwagi na to,że zoom w nich jest kiepski.Bo co mi po aparacie,który jest wprawdzie lustrzanką,ale w podstawowym trybie powiększa raptem ze 3,4 razy,a potem trzeba wymienić obiektyw??
    Są sytuacje w których liczy się szybkość,a lustrzanka moim zdaniem się do tego nie nadaje.
    Zakupiłem go więc,i powiem szczerze,że jestem z tego aparatu bardzo zadowolony i nie planuję jego zmiany na lepszy,jak w przypadku modeli innych marek.
    Przede wszystkim robi całkiem dobre zdjęcia w trybie auto,a zoom optyczny to mocna strona aparatu.Nawet w połączeniu z zoom-em cyfrowym zdjęcia wychodzą fajne,pod warunkiem,że nie będziemy szaleć i nie spróbujemy powiększyć obraz ponad 800 razy w trybie VGA,bo i to można bez problemu zrobić,tylko,że jakość wtedy.....jakby to powiedzieć......nie powala :-)
    Filmy w trybie Full HD kręci bardzo przyzwoite w przeciwieństwie do mojego poprzedniego aparatu,gdzie jakość była taka sobie,a ostrość się często rozjeżdżała.Tu,owszem zdarza się to,ale nie na długo,bo automatyka reaguje szybko.Co ciekawe,przybliżenie można reagować zarówno kręcąc pierścieniem na obudowie,jak i za pomocą silniczka elektrycznego.Taki miły gest dla tych,co nie lubią słuchać szelestu pracującego silniczka w tle filmu,gdy zmieniają wielkość przybliżenia.
    I już to by wystarczyło,żebym był zadowolony,gdyby nie absolutnie bombowa sprawa w nim,a mianowicie dodatkowo instalowane aplikacje ściągane ze strony SonyCameraApps.
    Już tylko dla tego bajeru bym zakupił aparat tej firmy.Część z nich jest płatna,część nie,a efekty ich działania mi osobiście się bardzo podobają.Możemy dzięki temu zwiększyć możliwości aparatu o dodatkowe funkcje jak na przykład automatyczne przerabianie dopiero co pstrykniętej fotki na rysunek,malunek,czy akwarelę.Możemy dzięki tym aplikacjom tworzyć animacje poklatkowe (kiedyś dla dzieci w telewizji leciały takie,których akcja działa się w świecie klocków LEGO),świetna zabawa-sam próbowałem-tym bardziej,że aparat nakłada wtedy stare zdjęcie na ekran,więc wiemy o ile musimy przesunąć konkretny przedmiot! Albo też możemy robić zdjęcia "w ruchu"-wtedy aparat robi serię zdjęć poruszającemu się obiektowi i nakłada to na jedno zdjęcie.
    Możemy też dzięki temu np. rozbudować aparat o funkcję wysyłania dopiero co zrobionej fotki prosto na Facebook'a,przy pomocy np. hotspota z każdego miejsca,choćby i z McDonalds'a ;-)
    Sprawdzałem osobiście i działa to świetnie(co prawda przezornie zdjęcia trzeba potem zatwierdzić z poziomu komputera,żeby weszły na profil,ale to akurat bardzo dobrze,(bo a nuż poślemy na Fejsa coś czego byśmy nie chcieli i byłby kłopot).
    I wiele innych.Jedno mogę powiedzieć na pewno.Nudy z tym aparatem nie zaznasz.
    Jeśli nie dam 5 gwiazdek to tylko dlatego,że może są gdzieś jakieś lepsze aparaty za tę cenę od tego,czego oczywiście nie wiem. :-)

Zalety
    • dobra optyka
    • dobry tryb auto
    • dodatkowe aplikacje miażdżą system
    • funkcje
    • jakość zdjęć
    • szybkość działania
    Wady
    • innych wad nie widzę
    • klapkę na obiektyw łatwo zgubić
    • nie mógłby być tańszy?? :-)
    • nie robi zdjęć w formacie raw
  8. Rob

aparat świetnie sprawdza się w zastosowaniach amatorskich, dodatkowy tryb automatyki jest genialny - robi kilka zdjęć i tworzy z nich jedną fotkę.
    ale to wszystko jest niczym przy zoomie i stabilizacji - jest genialne - stabilizacja obrazu na maksymalnym zoomie jest super.

naprawdę warto kupić.

Zalety
    • dobra optyka
    • funkcje
    • jakość zdjęć
    Wady
    • klapkę na obiektyw łatwo zgubić
    • szybkość działania
  9. mars81

Witam, zakupiłem ten aparat 3 miesiące temu. Szukałem aparatu z dobrym zoom-em, gdyż często wyjeżdżam w rejonie górskie i często fotografuje przyrodę. Testowałem wcześniej takie modele jak panasonic fz72, sony hx300 i hx400. Byłem w 3 sklepach gdzie te modele testowałem tzn robiłem zdjęcie pocztówki którą położyłem ok 10 m od siebie., do tego robiłem zdjęcia na zoom-ie 30 i 50 x-krotnym banerów reklamowych.
    Wybór padł na hx400 choć był z nich najgorszy ale potrzebowałem gps-u. Korzystałem z funkcji aparatów : P , inteligentne auto. Panasonic fz72 najlepiej robił zdjęcia w pomieszczeniu i nigdy nie zgubił ostrości. Nie miałem problemu z ustawienie ostrości na 10,30 50 x krotnym zoomie i nie gubił ostrości . Natomiast hx300 trochę potrafił się zgubić w automacie a na ręcznym ustawianiu ostrości dało się ją ustawić ale po ciężkiej walce i to dopiero z włączona lampo ale to też nie za każdym razem. Przy jednolitym tle i podobnych kolorze napisów, niestety nie potrafił ustawić aparat ostrości już przy zoomie powyżej x40 automatycznie ani manualnie. Gdzie Panasonic nie miał trudności. Jeśli chodzi o hx400 to tutaj wypadł najgorzej automat potrafił ustawić ostrość w sklepie do x30 dalej krzyczał o włączenie lampy a z lampo dochodził do x42 i to w trybie manualnym. Nie udało mi się ustawić ostrości na powiększeniu x50 (nawet w sklepie sony przez pracownika salonu, który powinien dobrze znać ten sprzet ). Więc dlaczego nie wybrałem Panasonica? Decydowały: brak gps-u, obiektyw Panasonica a nie Leicii, i kolory które są naturalne ale Sony je podbija tak ze kolory są żywsze i soczyste. Wydaje mi się ze sony kręciło lepsze filmy , choć drgania były na nich bardziej widoczne niż na Panasonicu fz72.
    A teraz recenzja po zrobieniu ok 4 tyś zdjęć. Bateria działa dobrze potrafię zrobić na jednym ładowaniu ok 400 zdjęć a przy włączonym Gps ok 300. Menu jest czytelne . Czasami potrafi się zagubić i zrobić zdjęcie po ok 3 sekundach czyli jak już dawno nie trzymam palca na przycisku. Jest dość ciężki tak więc daje się go odczuć przy zdjęciach z jednej ręki i przy maszerowaniu w górach. Zdjęcia przy słonecznym dniu są bardzo fajne aparat nie ma problemu z ostrością tak do zoom x 40 potem trzeba kombinować ręcznie, czasami uda się zrobić zdjęcie ostre przy x50 zoomie. Niestety trzeba robić zdjęcia do 200 ISO potem ziarnistość jest już widoczna i mi przeszkadza. Na terenie otwartym np. polana zdjęcia wychodzą z mleczkiem tak jakby mgłą była , wcześniej miałem Panasonica i nie było tego problemu. Będę musiał zakupić filtr CPL 55mm , może trochę to pomoże. Ogólnie aparat w dobre słoneczne dni robi ładne zdjęcia.
    Największą wadą aparatu hx400 to niestety gdy mamy zachmurzenie lub zdjęcia w pomieszczeniu. Teraz jak jest listopad dzień pochmurny to bez lampy zrobimy zdjęcie z zoom-em do x 15-18 z lampo do x 30-35 ale to i tak nie zawsze. ręcznie też nie mamy tu dużych możliwości bo gdy ustawiamy ostrość na pierścieniu to mamy na dole zakres odległości do obiektu i tak np. robię zdjęcie butelki oddalonej od aparatu ok 1m to gdy ustawiam ręcznie mam zakres już przy zoom-ie 18 : od 2,5metra do nieskończoności. Czyli nie ustawie ostrości bo przedmiot jest 1m ode mnie. Przy 50 zoomie najkrótsza odległość dla której mogę ustawić ostrość to 2,5 metra od obiektu. Tak samo w drugą stronę trudno jest złapać ostrość obiektów oddalonych daleko, np. kota z 15 metrów. W panasonicu fz72 nie było takiego problemu. To jest bardzo frustrujące bo wiele zdjęć mi odpada , dlatego na pytanie czy polecił bym ten aparat miałbym problem z odpowiedzią. Sam raczej bym nie kupił teraz tego aparat , raczej wybrałbym aparat z zoomem x 30 ale ze zdecydowanie większą matryco i jaśniejszym obiektywem. I z dostępem do zapisu RAW. No bo co z tego że mam aparat na którym jest napisane zoom x50 skoro tylko w bardzo sprzyjających okolicznościach mogę skorzystać z tego zoom-u. I tu jest mój zawód i złość na ten aparat. Dlatego kupujcie coś z większa matrycą i jasnym obiektywem np. taki sony RX100 robi lepsze zdjęcia choć ja bym chyba kupił xh90 ze względu na zoom x30 ,choć wielkość matrycy taka sama ale ilość pixeli mniejsza.Moga być też inne firmy jak Panasonic czy Canon tylko w panasonicu denerwuje mnie tęcza gdy robię zdjęcia pod słonce, praktycznie każdy model to miał.

Zalety
    • szybkość działania
    Wady
    • problemy z ostrością
    • ciężki
    • wolne menu.
  10. dar

Najlepszy w swojej klasie