Samsung SpinPoint F3 500GB (HD502HJ)

Dysk SATA2, o pojemności 500GB. Format 3,5cala, prędkość 7200 obr./min.
Ostatnia cena:
209,20 230,96 199,00 Wyprzedane

Zobacz inne produkty z kategorii Dyski twarde

Samsung SpinPoint F3 500GB (HD502HJ) - Opinie

pojemność
szybkość

Zobacz jakie opinie mają użytkownicy o produkcie Samsung SpinPoint F3 500GB (HD502HJ) i jak oceniają go pod kątem jakości wykonania, ceny i wyglądu.

1. Siemowit

rok temu chciałem kupić dysk 500gb jako magazyn danych. Zawsze byłem wierny marce seagate - no ale po wpadce z serią .11 postanowiłem odpuścić. Kupiłem dysk samsunga - w necie więksozść opinii bardzo dobrych itd. Jakież moje zdziwienie było wczoraj - dysk przestał działać a dane zostały utracone. Prawdopodobnie mchanika

Dodam tylko że dmuchałem i chuchałem na niego. stał w obudowie bardzo dobrej marki jako zewnętrzny, nie miał żadnych możliwości uszkodzeń od wstrząsów, wyłączałem zasilacz na noc z gniazdka. Odpalam z rana i dysk sie nei zgłasza - prawdopodobnie to nie błędy logiczne, ale wewnętrzne. Jestem załamany - teraz pozostało mi odzyskiwanie danych nie wiem skąd na to wezmę ... (

co ztego że mam 3-letnią gwarancję - serwisanci dadzą nowy model a ten rzucą do kosza... wraz z moimi danymi zdjęcia filmy z kamery dokumenty - wszystko przepadło ot tak... chyba następny dysk będzie ponownie seagate..
    NIGDY WIĘCEJ nie kupię dysków samsunga :(

2. gyver2@o2.pl

Opinia pochodzi z produktu podobnego: Samsung SpinPoint F3 1TB (HD103SJ)

Z dysku byłem bardzo zadowolony na początku, działał bardzo szybko, transfery w programach testujących odstawiały inne dyski i to znacznie. Potwierdzam jednak że dysk ma jakieś dziwne wibracje. Nie są one jednostajne lecz pojawiają się tak co 1.5 sekundy i wtedy obudowa drży. na około 0,5 sekundy. Trochę to jednak denerwuje ale wystarczy zawiesić go jakoś żeby nie przenosił wibracji na obudowę i będzie cisza. Ja mam go położonego na szmatce w środku obudowy na samym dnie i w ogóle go nie słychać.
    Niestety po roku pojawił się komunikat że dysk ma tylko 1% sprawności health w SMART'cie. Z każdym dniem tracę małe porcje danych których nie da się już odczytać, mimo to dysk pracuje jeszcze ale ma wielkie problemy i czasami przez ponad 2 minuty nie mogę nic zrobić. Nie wiem co robić bo zgubiłem paragon i jak ja mam go teraz oddać?

Zalety
    • Bardzo szybki
    • tani
    Wady
    • Głośne wibracje
    • po roku może się zepsuć.
  3. szok cenowy

Opinia pochodzi z produktu podobnego: Samsung SpinPoint F3 1TB (HD103SJ)

Zawsze kupując dysk HDD oszczędzało się w porównaniu do płytek CD/DVD, ja płytę DVD kupię już za 1 zł (Verbatim) co daje na 1 GB ok 0,25 groszy (1zł/4GB), a ten dysk w przeliczeniu na 1 GB kosztuje 0,33 gr (329zł/1000GB), SZOK CENOWY !!!

Za tą cenę to powinien być chyba ze złota, a zaprojektowany przez artystę plastyka

Zalety
    • wielokrotność zapisu
    Wady
    • Cena
    • Cena
    • Cena za 1 GB danych
  4. tak

Dysk kupiłem pod koniec 2012 roku. Dzisiaj mam tysiące bad sektorów, połowę danych nie da się odczytać, dysk chrupie, mieli, zacina się. Jest do wyrzucenia. Dobrze, że Samsung odpuścił sobie robienie HDD, bo nie wychodziło im to w ogóle. Mój poprzedni dysk Samsunga zajechałem w rok.

• głośny
    • niska żywotność
    • pojemność
    • szybkość
  5. Mariusz

Opinia pochodzi z produktu podobnego: Samsung SpinPoint F3 1TB (HD103SJ)

dysk podziałał mi 27 miesięcy, później się spowolnił a na koniec padł całkowicie

• pojemność
    Wady
    • szybkość
  6. uzytkownik_anonimowy

Opinia pochodzi z produktu podobnego: Samsung SpinPoint F3 1TB (HD103SJ)

Produkt bardzo wadliwy, nie polecam.Po roku padły głowice. Na forach dużo negatywnych opini. Wadliwa elektronika, wady mechaniczne itp.

Zalety
    • pojemność, łatwość instalacji
    Wady
    • kiepska konstrukcja, głośna praca, mało wydajny, zawodność
  7. tomol012

Ten dysk to absolutna porażka firmy Samsung. Jego zakup był jednym z moich najgorszych wyborów komputerowych. Dysk od samego początku sprawiał kłopoty. Prawdopodobnie były to bad sectory, które wysypały dysk na amen. Poleciał na gwarancję, wrócił po miesiącu i to samo. Więc znowu na gwarancje i taka historia powtórzyła się 5 razy... 5 razy oddawałem dysk na gwarancję i za każdym razem było to samo. A niby dysk "nowy" bo nadano numer seryjny. Bubel i tyle, a Samsung traktuje klientów jak bezmózgie automaty, które będą biegać z uśmiechem na ustach i bawić się w gwarancję... Kupuję coś innego a go wysyłam po raz ostatni. Seagate Barracuda ciągnie mi do dnia dzisiejszego od mniej więcej 7 lat i nie było z nim ani jednego problemu.
    O wydajności i tym podobnych parametrach nie mogę się wypowiedzieć, bo nigdy nie zdążyłem ich sprawdzić :/
    Nigdy więcej produktów komputerowych firmy na S...

Wady
    • kiepska konstrukcja, głośna praca, zawodność
  8. Marek

Opinia pochodzi z produktu podobnego: Samsung SpinPoint F3 1TB (HD103SJ)

Niestety drugi raz skusiłem się na dysk samsunga, pierwszy siadł jak mucha na lepcu, drugi jeszcze gorzej, już po 4 tygodniach od zakupu!, ależ to szczęście miałem że był na gwarancji - wymienić wymienią, ale co z danymi?. Niestety nie polecam dysków samsunga cena kusi, ale jak mamcie ważne dane nie warto ryzykować.

Zalety
    • Żadne
    Wady
    • Bardzo podatne na awarie.

Opinia pochodzi z produktu podobnego: Samsung SpinPoint F3 1TB (HD103SJ)

Dyski produkowane w Chinach polecam omijać z daleka! Po miesiącu padł pierwszy dysk z tej serii, transfer na poziomie 10mb/s , mnóstwo bad sectorów. Wymieniono mi go na gwarancji. Drugi dysk również wyprodukowany w Chinach padł po 2 tygodniach. Z tego co powiedzieli w serwisie dyski produkowane w Chinach były WADLIWE , reszta działała tak jak należy. Przed zakupem radzę sprawdzić pochodzenie dysku. Szybkość dysku była znakomita o wiele lepsza od obecnego WD1002FAEX , oraz głośność była umiarkowana.

Zalety
    • -Szybki (do czasu)
    • -cichy
    Wady
    • -awaryjność
  10. Zawiedziony

Faktycznie - cichy, szybki.
    I co z tego, jak właśnie padł mechanicznie - pozycjonowanie głowicy, objawiające się regularnym stukaniem.
    Nie do naprawienia.
    A zapewniam, że nim nie rzucałem.
    SMART też niczego nie wykazywał.
    Kupując dyski patrzcie na TRWAŁOŚĆ również, nie tylko na mierzalne parametry.
    Nie be powodu jest w tej chwili wiele opinii o podupadającej kondycji Samsunga (Seagate'a, na jedno wychodzi).
    Dysk na śmietnik - a taki był cichy i szybki....

Zalety
    • Szybki, cichy.
    Wady
    • Makabryczna trwałość - uszkodzenie głowicy, jak sądzę, zupełnie bez zewnętrznego powodu, w komputerze stacjonarnym.