Lafayette Atena

TYLKO ORYGINALNE PRODUKTY

czułość
wytrzymałość

1. Mirek1275

Wiem co kupowałem bo użytkuje już półtorej roku Yosana pro 120, a to jest to samo radio. Nawet pudełko różni się tylko napisami, jest to ta sama linia produkcyjna.
    Jest to jedno z niewielu współczesnych CB, które śmiało można polecić znajomemu a nie tylko wrogowi.
    W tej cenie dwu nawet trzy razy większej trudno mi było znaleźć konkurenta dla Ateny.
    W porównaniu do CB Yosan pro 120 to jest delikatnie mniej estetyczny ze względu na większy napis na panelu przednim i inny jego tegoż panelu kształt, co jest kwestią gustu. Atena za to ma lepszy przewód zasilający, jest on z dwu zgrzanych przewodów a nie jak w Yosanie z dwu oddzielnych przewodów. Z różnic które są w moich oczach na plus, to posiada Atena też dodatkową na tym przewodzie szybkozłączkę elektryczną oraz wtyk kątowy gniazda zapalniczki. Brakuje mi trochę wyjścia PA. Delikatnie słychać w Atenie i Yosanie na maksymalnej głośności pisk wysokiej częstotliwości ale tylko w jednym moim aucie z silnikiem VW TDI 110KM.
    Gdyby miało jeszcze jakiś działający automatyczny Squelch byłoby genialne do auta.
    Mogłoby spokojnie kosztować mniej jak 200 zł ale z drugiej strony gada po ludzku i ładnie współpracuje.

Zalety
    • czytelny lekko basowy odsłuch.
    • genialny współosiowy regulator vr
    • sq or
    • łatwość obsługi.
    • nie urywa głowy szumami.
    • tańszy od yosan pro 120.
    • wymiary - w końcu coś comieści się w kon
    Wady
    • panel przedni mógłby być wykonny starann

Kupiłem to radyjko ponad tydzień temu głównie na podstawie opinii w internecie. Jeżeli chodzi o jakość wykonania to jest ona na dobrym poziomie, idealnie pasuje gabarytowo do mojego auta, ładnie w nim pasuje. Samochód mam naszpikowany elektryką( łącznie z elektrycznym wspomaganiem kierownicy) i radyjko nie odbiera żadnych zakłóceń, jedynie jak wchodzę na obroty to słyszę delikatny gwizd ale on nie przeszkadza w odbiorze i nadawaniu. Do CB mam dokupioną antenę President Florida i wszystko współpracuje ze sobą bardzo dobrze jak na moje potrzeby. Modulacja bardzo dobra, czystość odporu tez. Gdyby radio miało "ASC" było by wypasem w tej klasie.

3. 2...0

Radyjko używam od niecałego roku czasu ale w porównaniu z poprzednikiem tj. President Johny II wydaje się zdecydowanie lepszy. Na tej samej antenie : helikal 63 cm Pirat z podstawą magnetyczną, sprawuje się lepiej w mieście niż poprzednik. Mniejsza ilość szumów przenikających przez filtr przy max czułości. Teraz mam czułość na max. a odcięcie szumów na godz. 11:00. W przypadku kultowego Johnny II czułość musiałem nastawiać na godz. 11:00 a odcięcie szumów na godz. 13:00 - to o czymś świadczy. Lafayette Atena ma świetne filtry przeciw szumowe no i poza tym dodatkowe funkcje: skanowanie kanałów, możliwość monitorowania dwóch kanałów, dwa zakresy FM I AM, skanowanie całego pasma. NIE MA NIEPOTRZEBNYCH WODOTRYSKÓW w postaci poziomu odbieranego sygnału. Jeżeli słyszę mobila to po co mi poziom odbieranego sygnału-bez sensu. Jest to zupełnie niepotrzebne.

P.s
    Piękno polega w prostocie.

Mam to radyjko od dwóch tygodni i jestem z niego bardzo zadowolony. W porównaniu z poprzednim Cb Jhonny II wypada zdecydowanie lepiej. Pozytywnie zaskoczyła mnie prostota obsługi i jakość wykonania. Największą jego zaletą jest świetnie działający układ blokady szumów. Poza tym radyjko ku mojemu zaskoczeniu zbiera mniej szumów jeżdżąc w mieście od kultowego presidenta johny II. W poprzedniku zwykle ustawiałem pokrętło czułości na godzinie 11 a blokadę szumów na godz 13 a i tak często rozmowy były wycinane. W przypadku atenki czułość mam ma max a blokadę szumów na 11

Do minusów jakie zauważyłem po krótkim użytkowani jest silne nagrzewanie się obudowy radyjka.

CB podłączone jest do magnesówki helikalnej "pirat" 63 cm.

Witam do tej pory użytkowałem CB radio Alan 109 + antenę Sirio ML-145 po 15 miesiącach popsuła się gruszka więc miałem 2 możliwości kupienie nowej za 80 zł lub dołożenie i zakup nowego cb radia na 24 miesięcznej gwarancji. Serwis CB radiowy polecił mi tanie i podobno rewelacyjne radio za 250zł marki LAFAYETTE ATENA. Podstawowym parametrem który się objawił to duża czułość która przekłada się na odbiór innych mobili ze znacznie większej odległości. Drugim wspaniałym plusem jest wmontowany fabrycznie w radiu LAFAYETTE ATENA system filtrów tłumiących zakłócenia z instalacji elektrycznej samochodu, oraz ewentualnie innych urządzeń takich jak nawigacje czy ładowarki telefonów komórkowych które generują bardzo duże zakłócenia w instalacji elektrycznej objawiające się szumieniem trzaskami czy gwizdami podczas nasłuchu cb radiem bez wbudowanych fabrycznie filtrów. Podsumowując świetne radio za grosze polecam wspaniała alternatywa dla cb president które w tej samej cenie maja o niebo gorsze bebechy. Moja ocena to 5 na 5.

Za stosunek cena/jakość daję 5 gwiazdek.
    Proste radyjko, ale naprawdę solidnie wykonane. Mała gruszka na początku mnie śmieszyła, ale okazało się, że jest zgrabna i bardzo wygodnie się jej używa.
    Poziom szumów jest zaskakująco niski. Komunikaty są głośniejsze niż szum (a to wcale nie takie oczywiste u konkurencji). Od wyłączonego squelcha nie rozboli cię głowa :) Ogólnie kulturę pracy odbiornika oceniam na wysoką.
    Piętą achillesową jest cichy głośnik. Jeśli chcesz radio zamknąć w schowku to będziesz potrzebować dodatkowego głośnika zewnętrznego.

Zalety
    • bdb stosunek cena/jakosc
    • gabaryty
    Wady
    • cichy głośnik
  7. 7...5

Mam Zeusa (były dwa), myślałem Atena ma RF-Gaina i inne zakresy EU - to czego brakuje Zeusowi. Rozczarowałem się odpornością za zakłócenia zewnętrzne. W tym samym aucie, ta sama antena w dachu Sirio Turbo 2000 i Atenę wzbudzają linie energetyczne, przydrożne transformatory. Mam wrażenie, że głośniczek nieco słabszy niż w Zeusie. Mniejszy minus to brak diody RX/TX. Przy szybkiej jeździe i ciszy w eterze trzeba ustawić najgłośniej radio, żeby ustawić SQ na granicy szumów. W swoim aucie wróciłem do Zeusa, którego notabene zmodyfikowałem (RB na AM i nieco większa moc)

8. e...2

Moim zdanie Lafayette Atena jast radyjkiem słabszym od Stabo 3001 XM e. Mam Stabo w firmówce z anteną hustler IC 100. Ostatnio musiałem postawić auto na tydzień do lakierni i dostałem do jeżdzenia po koledze, który poszedł na urlop auto z Lafayette z taką samą anteną co moja.
    Uważam, że Stabo jest lepiej wykonane, Atena bardziej delikatna.
    Stabo z tą samą anteną daje większy zasięg do 10-12 km na szosie, Atena do 8 km.
    Stabo mniej szumi.
    Łatwiej ( przyjemniej ) się obsługuje Stabo choć może to kwestia przyzwyczajenia.

9. 6...d

super radio,ma wszystko to co ja uważam za niezbędne-a nawet więcej,bardzo wyraźny wyświetlacz zapewniający widoczność kanału pod każdym kontem-smeter w zasadzie na co dzień jest zbędny i dobrze że go nie ma-nie 'pląsa' się wzrokiem po wyświetlaczu wystarczy rzut oka i dalej patrzymy na drogę,nieduże bdb spasowane i wygląd,wyraźne nadawanie i odbiór,zmiana kanałów w małej i poręcznej gruszce,bardzo dobre filtry,
    w tym przedziale cenowym-a nawet wyżej-świetny wybór

10. 4...2

W zasadzie poprzednie opinie zawierają wszystkie niezbędne informacje, plusy i minusy. Pragnę tylko przy zakupie radia zwrócić uwagę na mocowanie gniazda mikrofonu. W moim egzemplarzu było luźne, co może doprowadzić do uszkodzenia obwodu drukowanego. Wymagana była również, zamiana przewodów przy pinach wtyczki mikrofonu ( wciśnięcie przycisku nadawania nie odłączało głośnika). Poza tym radyjko jest O.K. Gdyby jeszcze automatyczny sqelch byłoby miodzio.