SmartGPS SG720 + MapaMap PL

Nawigacja samochodowa SmartGPS o przekątnej 5", obszar map: Polska, nośnik: Wewnętrzna pamięć
3,8

SmartGPS SG720 + MapaMap PL - Opinie

3,8
cena
duży ekran i sposób mocowania
nie zacina się, sprawnie pracuje
nawet w pomieszczeniu przy oknie
aktualizowana na bieżąco
wsparcie
Kolejna nawigacja tej firmy
Używam je od "zawsze" , czyli jestem zadowolony ,
nawigacja czytelna, dobrze prowadzi do celu
Ocena: 4,5/5
Towar bardzo dobry jak za tą cenę polecam.
Ocena: 4,5/5
Super sprzęt, szybko i precyzyjnie działa. Polecam
jak za tę cenę, to bardzo dobry produkt
Jak na cenę to jest ok
1 komentarz Zgłoś
Ocena: 0,5/5
dostałem tą nawigację i oddałem goclevera co miałem z biedronki bo ta miała microusb jako ładowarka i to był błąd. Mój egzemplarz nie działa. znaczy działa ale po chwili się zawiesi i trzeba zrestartować, czasem da się przejechać kilkanaście minut, a czasem kilka i już wisi, jeszcze pół biedy jak wyświetli komunikat i się go zamknie nawigacja sama się wyłączy, a po włączeniu ma zapamiętaną trasę, ale jak nie pojawi się komunikat tylko zawiesi się ekran to tylko reset a wtedy nie dość że nie ma mapy to nie raz od razu nie zauważyłem iż takie coś ma miejsce. Przez to jazda praktycznie niemożliwa no chyba że ktoś lubi co 5 minut ustawiać trasę od nowa.
Zalety
ekran
łatwość obsługi
Wady
szybkość działania
Produkt wykonany jest w dobrej jakości z dobrych materiałów, poza krótkim kablem zasilającym, wszystko jest OK. Obsługa urządzenia wymaga resetu w przypadku zawieszenia programu, wówczas tracisz wcześniej wprowadzone trasy, POI itp.Urządzenie wraca do ustawień fabrycznych. Nie ma możliwości sprawdzenia nr. urządzenia, pomimo, że Mapamap podaje w "ustawienia" -"Inf. system". Poza tym, sterowniki należy pobrać ze strony producenta, Zawiło opisany jest sposób darmowej aktaualizacji mapy. Wiele czynności powinno być wykonane przez producenta, które musi wykonać klijent. Pomoc techniczna na telefon martwa.
Zalety
duży ekran i sposób mocowania
estetyczne wykonanie
Wady
brak informacji jak instalować na win7
brak telefonicznej pomocy technicznej
krótki przewód zasilający
mała ilość poi
nieaktualne informacje o aktualizacji
2 komentarze Zgłoś
Ocena: 0,5/5
Witam, chcesz trafić do szpitala psychicznie chorych? Do Tworek, Ciborza lub innego. To kup sobie tą nawigację. To jedna wielka pomyłka. Włącza się i wyłącza po kilkunastu minutach użytkowania. Czyni to zawsze. Sprawdziłem ją na kilkunastu trasach. Chyba, że jedziesz 15 - 20 minut. Bo jak dłużej to masz problem. Nastawienie miejsca docelowego czasami zakrawa na cud. Jeśli jesteś żonaty, to super, możesz ją kupić. W tym czasie, kiedy ty będziesz próbował nastawić trasę docelową, twoja żona zdąży poprawić makijaż, wyszlifować paznokcie i odebrać kilkanaście SMS-ów. Nie wspominając o napisaniu takiej samej ilości odebranych wiadomości. Wybierasz inną trasę niż pokazuje nawigacja, ta aż do znudzenia powtarza ci, zawróć jeśli to możliwe. Skręć w lewo i później w lewo itd. Na odcinku bardzo dobrze mi znanym powtarza to przez 5 km tam i z powrotem. Reakcja na zmianę trasy to kolejne włączanie nawigacji, wyłączanie i czasami, aż cię nerwy zszarpią. Jeśli po kilkunastu próbach jazdy samochodem z tą nawigacją nie wrzucisz jej pod walec, to jesteś mistrzem cierpliwości. Jeśli chcesz mieć przyjemność prowadzenia przez nawigację to nie kupuj akurat tej. Oszczędź trochę kasy i kup coś naprawdę dobrego, a to niestety trochę kosztuje, ale będziesz zadowolony i dotrzesz do celu. ZDECYDOWANIE NIE POLECAM!!!
Wady
ekran
nawet w pomieszczeniu przy oknie
zawieszanie nie znajduje innej trasy
1 komentarz Zgłoś
Po pierwszym pozytywnym odbiorze później było (i jest) coraz gorzej... Ekran - tandetne wykonanie, brak czułości w rogach ekranu (trzeba się siłować, żeby wcisnąć ikonki oprogramowania umieszczone w skrajnych rogach ekranu, gdyż jest on w tych miejsach miękki i dziwnie się zapada). Najgorsza jest jednak kwestia aktualizacji map na tym urządzeniu. Praktycznie współpracuje ono tylko z Windows 7 w wersji 32-bitowej i ze starszymi systemami. W innym przypadku nie można się połączyć z komputerem w celu wgrania mapy. Nie pomagają sterowniki, które umieszcza producent MapyMap. Jeśli ktoś już zaaktualizował system do wersji Windows 10, niech zapomni, że uda mu się połączyć urządzenie z komputerem, ktory go nie "przeczyta". Co do samej MapyMap - używam od przeszło 10 lat. Jej mocnym plusem jest możliwość ustawiania wielu punktów pośrednich na trasie, co pozwala planować sobie samemu trasę, różne skróty etc. Minus - to błędne komunikaty, zwłaszcza regularne mylenie komunikatu "skręć w lewo (lub prawo)" z "trzymaj się lewej" w sytuacji, gdy po prawej jest np. tylko polna dróżka. Nowe odcinki dróg są dodawane regularnie, ale starych nikt prawie nie aktualizuje, toteż mapa nie widzi często np. nowych rond. Mapę polecam, URZĄDZENIA NIE.
Zalety
cena
duży ekran i sposób mocowania
Wady
brak informacji jak instalować na win7
gniazdo ładowania po lewej stronie