Remington HC5600 Pro Power

135,00 Idź do sklepu

precyzja strzyżenia

1. LD

Super maszynka!!!!

Zalety
    • cicha praca
    • solidne wykonanie
  2. *****

Solidna maszynka, cicho pracuje, można myć pod wodą, tytanowe ostrze. POLECAM PRODUKT!!

3. Michał

Bardzo poręczna, wygodna w obsłudze i co najważniejsze skuteczna: przy ścinaniu z około 60mm na 15mm żadnych problemów.

4. Jerzur59

Polecam.To już druga. Pierwsza wytrzymała 4 lata

solidny sprzęt za nieduże pieniądze.

6. Katarzyna

Kupiłam niedawno,na razie nie mam zastrzeżeń.

7. Maciej

Dobra maszynka, pewnie się trzyma w ręku

8. Indi

Bardzo dobry produkt w bardzo dobrej cenie

9. Sebastian

Bardzo dobra maszynka

10. Drwal pustynny

Niestety ja nie mogę wyrazić zachwytu nad tą maszynką jak i kilkoma innymi maszynkami Remingtona.
    Po pierwsze, sposób regulacji długości strzyżenia poprzez nakładki i to jak się dokonuje ich regulacji to jakiś idiotyzm, podziałki na nakładkach praktycznie nie widać, po pewnym czasie całkowicie się wycierają, regulacja stopniowa jest tak toporna, że po prostu skrajnie irytuje, żeby sprawdzić na jaką długośc ustawiamy maszynkę to trzeba wziąć nakładkę i popatrzeć pod światło. Nie wiem można było to tak zepsuć.
    Nakładki są bardzo nietrwałe, po prostu pękają ząbki.

Długość czasu ładowania maszynek, chyba wszystkich, które u Remingtona mają akumulator to jakaś parodia. Pół dnia maszynka się ładuje do pełna, by przepracować mniej niż 40 minut. Dla mnie to jest nieporozumienie.
    Maszynka w trybie akumulatora działa znacznie wolniej co wpływa na niedokładność strzyżenia. Po podłączeniu zasilacza maszynka dostaje przyspieszenia.

Maszynka cicha nie jest ale większość maszynek w tej cenie hałasuje na podobnym poziomie.
    Po jakimś czasie odkleja się gąbka, która umieszczona jest w komorze ostrza. Ma ona na celu chyba uszczelniać przed wpadaniem tam włosów, ale ktoś chyba niezbyt to przemyślał bo włosy się w gąbkę wbijają. Po pewnym czasie gąbka ta się odkleiła.
    Czyszczenie maszynki nie jest łatwe, a wymaga dokładności oraz przesmarowania, jeśli tego nie zrobimy to ostrze zacznie się grzać do tego stopnia, że może poparzyć osobę strzyżoną.

Większość ocen to jakieś ogólniki od osób, które mają tą maszynkę może tydzień, bo wiele wad wyłapuje się dopiero po jakimś czasie użytkowania. Nie wierzę że nikt nie dostrzega problemu w kwestiach, które poruszyłem.
    Dlatego mam nadzieję, że dzięki mojej opinii potencjalni nabywcy zwrócą na te niuanse większą uwagę przed zakupem. A napisałem ją dlatego, ze dzisiaj kolejne strzyżenie i kolejna irytacja na cechy, które wymieniłem powyżej.

Reasumując, największe wady remingtonów to:
    Absurdalnie długi czas ładowania akumulatorów.
    Niewidoczna podziałka na nasadkach.
    Nietrwałe nasadki.
    Niewidoczna regulacja, po nałożeniu nasadki nie widać na jakiej długości jest ustawiona z powodu niewidocznej podziałki, a trafić w odpowiednią długość też łatwo nie jest.
    Utrudnienie regulacji długości poprzez przesunięcie nakładek, jest to rozwiązane topornie.