Lark FreeBird 50.1 MapaMap

3,7

Zobacz inne produkty z kategorii Nawigacja samochodowa

ekran
łatwość obsługi

Zdecydowanym plusem tej nawigacji jest jej cena. Dodatkowo możliwość dosyć dużej ingerencji w oprogramowanie nawigacji, złącze kart pamięci umożliwiające poszerzenie pojemności nawigacji. Poza tym ogromny i wyraźny 5-cio calowy wyświetlacz oraz dobry, wyraźny dźwięk. Mapa, jak na start wystarczy, jednak chcąc mieć nieco dokładniejszą nawigację proponuję wgrać od razu nową wersję Automapy, która na pewno zaprowadzi was do celu. Patrząc typowo na sam sprzęt zdecydowanie polecam !

Nie posiadam tej nawigacji jednak ma ją mój znajomy. Póki co to się ona spisuje bez zarzutów. Mapa jest bardzo szczegółowa. Jeśli chodzi o wgrywanie nowych map to nie ma z tym żadnego problemu. Możliwość ustawienia różnych języków to tez duży plus. Posiada również wejście słuchawkowe. Nawigacja jest prosta w obsłudze. Do tego nawigacja ma wbudowany odtwarzacz plików audio (mp3, mp4) oraz wbudowaną przeglądarkę plików graficznych. Myślę, że Nawigacja jest bardzo dobra w przystępnej cenie. Polecam.

3. 2...e

By dobrze łapał satelity trzeba w automapie w ustawienia\gps odznaczyć synchronizuj czas z gps i ustawić com1 i prędkość 4800bps i wtedy w kilkanaści sekund łapie.

4. a...1

Bardzo dobre urządzenie, szybko znajduje trasę z dokładnością do numeru domu, można wyznaczyć obiazd albo sam zostanie wyznaczony po zjechaniu z zadanej trasy. Dostarczona mapa zawiera wersję EASY czyli okrojoną z drobniejszych szczegułów, brak dróg w małych miejscowośćiach. Po wgraniu mapy w wersji TOP (koszt ok 100 zł lub w promocji taniej) pokazuje wszystko bardzo szczegółowo, są nawet zarysy budynków.

5. f...7

Ogólnie nawigacja jest całkiem niezła jak na tę cenę. Duży ekran. Prosta obsługa. Nawigacja działa dobrze. Problem to słaba bateria i jak do tego podchodzi firma Lark. Jeśli zada się pytanie im że bateria działa ok.30 minut to odpiszą że tyle powinna. Jeśli zada się pytanie że bateria działa 15-20 minut to też odpowiedzą że tyle powinna...

Kupiłem ten produkt po próbie z mniejszym Larkiem. Chciałem, urządzenie pod AutoMapę, której używam od kilku lat. Niestety LARK nie współpracuje z AutoMapą!!! (uwaga do opinii Spajdera zamieszczonej powyżej). Urządzenie bardzo długo łapie sygnał GPS ( czasami kilka minut), a sama MapaMap w wersji Easy to raczej namiastka nawigacji. Tak czy siak zwracam ten produkt sprzedawcy, bo na szczęście mam taką możliwość.

7. 6...1

Sprzęt naprawdę warty polecenia, za takie pieniądze naprawdę można wycisnąć z tej nawigacji sporo użytecznych funkcji. Po wgraniu odpowiedniego softu można sprawić iż nawigacja stanie się funkcjonalnym palmtopem, obsługującym 4 różne nawigacje. Filmy w DIVx śmigają aż miło.

Lipa że szok, kupiłem to rok temu jako sprzęt pod Automapę oczywiście Legalną.Oczywiście Automapa od kilku miesięcy tego nie supportuje, mimo że wcześniej sprzedawca podał, że toto chodzi z Automapą i będzie GIT. Słuchanie muzyki, oglądanie zdjęć zapomnijcie działa tak wolno i nie ma mp3. Automapa chodzi tragicznie nawet najnowsza wersja, łapie długo sygnał w Warszawie od Leszna do ronda Zawiszy kilka razy nie mogło mi złapać sygnału - żenada. Bateria jakiś shit trzymała na początku jakieś 20 minut, teraz około 15 - co to jest, sprzedawca mówi że to ok, chociaż w ulotce gdzieś widziałem 2h. Nie polecam tego produktu, jak najszybciej go gdzieś opcham i kupię lepszą nawi, mniej wkurzającą i przedewszystkim spełniającą swoją rolę.

9. d...9

Przed zakupem tego modelu bardzo szczegółowo przyjrzałem się opiniom na ceneo i innych portalach. I wybrałem go z pełną świadomością biorąc pod uwagę jego plusy jak i minusy przedstawione na portalach ale to co otrzymałem przeszło moje najśmielsze wyobrażenie na temat tandety. Potwierdzam informacje o tandetnym wyglądzie ale i o tym że nawigacja spisywała się do czasu całkiem znośnie. Wręcz byłem z niej zadowolony. Do momentu oczywiście. Początkowe problemy zaczęły się gdy chciałem zainstalować upgrade do mapymap. System zawiesił się wielokrotnie a ja (wszystko robiłem zgodnie z instrukcją żeby potem nie było że jestem tępy i dlatego miałem problemy) przeinstalowywałem MapęMap dokładnie 4 razy. Za czwartym razem na całe szczęście się udało i ponownie byłem bardzo zadowolony z mojego GPS. Niedługo niestety. Postanowiłem skorzystać z dobrodziejstw w postaci odtwarzacza audio, transmisji FM i oglądania filmów. Wiele czasu straciłem na znalezienie właściwego programu na zmianę formatu plików na wavy i pliki filmowe. Jakież było moje zdziwienie gdy po załączeniu jednego z filmów(z dokupionej pamięci SD), GPS zwiesił się całkowicie. Nie pomógł twardy reset ani nawet chęć przeinstalowania softwaru ponieważ GPS wyskakiwał tylko do tytułowej strony Larka a potem zamilkł. Nie pomógł twardy reset, komputer przestał widzieć GPSu, jednym słowem jedyną możliwością było wysłanie tego dziadostwa do serwisu. Jestem teraz w trakcie reklamacji, która przeciąga się do 3 tygodni. Mam tylko nadzieje że zastrzegając sobie zwrot pieniędzy dostanę to co oczekuję. Bo to że tandetnie wygląda to jedno, to że jest tani to drugie ale jeżeli coś nie działa tak jak powinno, to jest to mocno denerwujące.

Po jednym dniu użytkowania nawigacja całkowicie padła. W dniu 02 sierpnia wysłałem do serwisu kurierem i do wczoraj nie wiedziałem co z nawigacją a to już prawie półtorej miesiąca. Wykonałem chyba ze sto telefonów do serwisu, niestety bezskutecznie aż do wczoraj ... Na maila z zapytaniem także zero odpowiedzi ... Wczoraj szczęśliwie się dodzwoniłem i uzyskałem odpowiedź, że dostanę nową nawi ... Szkoda, że tyle czasu firma ta potrzebuje na ustalenie usterki i decyzję o zamianie sprz��tu na nowy... Czekam więc nadal i modle się aby ta wymieniona nawigacja działała dłużej niż jeden dzień ...