Lark FreeBird 50.1 MapaMap

3,7

Zobacz inne produkty z kategorii Nawigacja samochodowa

ekran
łatwość obsługi

Zobacz jakie opinie mają użytkownicy o produkcie Lark FreeBird 50.1 MapaMap i jak oceniają go pod kątem jakości wykonania, ceny i wyglądu.

Witam kupiłem nową w Biedronce po 2 dniach użytkowania pękł dotykowy panel LCD i to naprawdę obchodziłem się z nią delikatnie (być może cała partia była tania bo z wadą fabryczną) oczywiście naprawa na mój koszt.

Lipa że szok, kupiłem to rok temu jako sprzęt pod Automapę oczywiście Legalną.Oczywiście Automapa od kilku miesięcy tego nie supportuje, mimo że wcześniej sprzedawca podał, że toto chodzi z Automapą i będzie GIT. Słuchanie muzyki, oglądanie zdjęć zapomnijcie działa tak wolno i nie ma mp3. Automapa chodzi tragicznie nawet najnowsza wersja, łapie długo sygnał w Warszawie od Leszna do ronda Zawiszy kilka razy nie mogło mi złapać sygnału - żenada. Bateria jakiś shit trzymała na początku jakieś 20 minut, teraz około 15 - co to jest, sprzedawca mówi że to ok, chociaż w ulotce gdzieś widziałem 2h. Nie polecam tego produktu, jak najszybciej go gdzieś opcham i kupię lepszą nawi, mniej wkurzającą i przedewszystkim spełniającą swoją rolę.

Po jednym dniu użytkowania nawigacja całkowicie padła. W dniu 02 sierpnia wysłałem do serwisu kurierem i do wczoraj nie wiedziałem co z nawigacją a to już prawie półtorej miesiąca. Wykonałem chyba ze sto telefonów do serwisu, niestety bezskutecznie aż do wczoraj ... Na maila z zapytaniem także zero odpowiedzi ... Wczoraj szczęśliwie się dodzwoniłem i uzyskałem odpowiedź, że dostanę nową nawi ... Szkoda, że tyle czasu firma ta potrzebuje na ustalenie usterki i decyzję o zamianie sprz��tu na nowy... Czekam więc nadal i modle się aby ta wymieniona nawigacja działała dłużej niż jeden dzień ...

4. 1...3

Mój Lark pochodził tylko ok 5 godzin. Nawt nie zdążyłem zamontować go w samochodzie. I nic nie wgrywałem "ani lewego ani prawego". Po prostu nie da się włączyć, czarny ekran - kaput. Dno, takiego badziewia jeszcze nie spotkałem.

5. 7...e

wyczytałem że larki są dobre i tanie w stosunku do innych
    a więc od początku - kupiłem go w sklepie w rudzie śłaskiej - znalezione na ceneo a zawsze kupuje w okolicy do 25km żeby samemu jechać i sprawdzić. A więc ok było bo kupiłem już włączonego larka i załadowałem mape map i jazda do domu
    Od następnego dnia zaczęły się kłopoty
    Po wyłaczeniu na noc na drugi dzień od wyjechania z garażu do przyjazdu do pracy 22,8 km szukał satelit i nie zdążył się załączyć. Po pracy próbowałem - po 17 minutach zaskoczył

totalna katastrofa - potem próbowałem znowu i znowu aż po 3 dniach oddałem do sklepu. Piszecie o szybkim ładowaniu satelit - no do kitu z tymi satelitami bo ma zapłon ślimaka - jadąc z tychów do sosnowca - 28 km (nie znałem dokładnej lokalizacji) zaskoczył po 20 km w katowicach

6. d...9

Przed zakupem tego modelu bardzo szczegółowo przyjrzałem się opiniom na ceneo i innych portalach. I wybrałem go z pełną świadomością biorąc pod uwagę jego plusy jak i minusy przedstawione na portalach ale to co otrzymałem przeszło moje najśmielsze wyobrażenie na temat tandety. Potwierdzam informacje o tandetnym wyglądzie ale i o tym że nawigacja spisywała się do czasu całkiem znośnie. Wręcz byłem z niej zadowolony. Do momentu oczywiście. Początkowe problemy zaczęły się gdy chciałem zainstalować upgrade do mapymap. System zawiesił się wielokrotnie a ja (wszystko robiłem zgodnie z instrukcją żeby potem nie było że jestem tępy i dlatego miałem problemy) przeinstalowywałem MapęMap dokładnie 4 razy. Za czwartym razem na całe szczęście się udało i ponownie byłem bardzo zadowolony z mojego GPS. Niedługo niestety. Postanowiłem skorzystać z dobrodziejstw w postaci odtwarzacza audio, transmisji FM i oglądania filmów. Wiele czasu straciłem na znalezienie właściwego programu na zmianę formatu plików na wavy i pliki filmowe. Jakież było moje zdziwienie gdy po załączeniu jednego z filmów(z dokupionej pamięci SD), GPS zwiesił się całkowicie. Nie pomógł twardy reset ani nawet chęć przeinstalowania softwaru ponieważ GPS wyskakiwał tylko do tytułowej strony Larka a potem zamilkł. Nie pomógł twardy reset, komputer przestał widzieć GPSu, jednym słowem jedyną możliwością było wysłanie tego dziadostwa do serwisu. Jestem teraz w trakcie reklamacji, która przeciąga się do 3 tygodni. Mam tylko nadzieje że zastrzegając sobie zwrot pieniędzy dostanę to co oczekuję. Bo to że tandetnie wygląda to jedno, to że jest tani to drugie ale jeżeli coś nie działa tak jak powinno, to jest to mocno denerwujące.

7. b...1

po tygodniu użytkowania dodam, że nie doceniłem producenta. Produkt mierny i nie zasługuje na uwagę. Czytnik nie widzi karty, a bateria działa 15 minut, nawet przy wielogodzinnej próbie formatowania (ja zaleca serwis Larka). Mapa kiepska, brak nowych POI w tym fotoradarów. W AM przynajmniej Hołowczyc ostrzega przed radarem, tu rozlegnie się dzwoneczek. Moja rada dorzućcie stówę i kupcie coś porządnego z AM (za zamiane wersji MM Easy do TOp też wydacie stówę).
    Drobna uwaga: na opakownaiu producent kłamie o systemie: podaje info, że system Win 6.0, niestety jest 5.0. Noże to nie ma wielkiego znaczenia, ale nie mam szacunku dla firm co naciągają.

8. f...d

Jest to najgorsze urządzenie jakie może być, niewiem czym się inni użytkownicy podniecają.
    Po co produkawać coś co na wstępie nadaje się do wyrzucenia,mam go od 10 dni i mam go dość,dałem za niego 300zł i bardzo chętnie odsprzedam za połowe ceny za dwa tygodnie wracam z wakacji więc jeśli by był ktoś zainteresowany to piszcie na gg 20256050

świetnie że zawiera szczegółową mapę Polski. Przewodnictwo głosowe Polski to zarazem jest głos męski jak i żeński zawiera odtwarzacz muzyki, wideo, przeglądarkę zdjęć, przeglądanie tekstu, menu w języku polskim. Rodzaj zasilenia tego cudeńka to: Akumulator Li-Ion

Kupiłem ten produkt po próbie z mniejszym Larkiem. Chciałem, urządzenie pod AutoMapę, której używam od kilku lat. Niestety LARK nie współpracuje z AutoMapą!!! (uwaga do opinii Spajdera zamieszczonej powyżej). Urządzenie bardzo długo łapie sygnał GPS ( czasami kilka minut), a sama MapaMap w wersji Easy to raczej namiastka nawigacji. Tak czy siak zwracam ten produkt sprzedawcy, bo na szczęście mam taką możliwość.