GoClever Quantum 4 biały

Smartfon z ekranem 4 cale. Aparat 2 Mpix, pamięć 0,5 GB RAM, WiFi: Tak, Dual SIM: Nie
Ostatnia cena:
279,00 Wyprzedane

Zobacz inne produkty z kategorii Smartfony

GoClever Quantum 4 biały - Opinie

czas pracy na baterii

1. michall

Opinia pochodzi z produktu podobnego: GoClever Quantum 4 Czarny

Świetny dla osób szukających taniego smartfona, który z jednej strony nie będzie wielką inwestycją finansową, a z drugiej strony nie okaże się tandetą na którą szkoda te ok. 270 zł. Ma naprawdę dobry ekran - ładne kolory, super kąty widzenia, ostry obraz - bo to ekran IPS. Dobrze reaguje na dotyk. Jak na zwykłe używanie netu do przeglądania stron, czy jakiś filmików na you tube, to procesor super daje radę (ale i w gierki da się pograć). Wielkim plusem jest obsługa dwóch kart, które można ustawić wedle upodobań np. jedna do rozmów, druga do netu. Wady to: bardzo kiepski i cichy głośnik, więc do słuchania mp3 nie polecam, brak gorilla glass, brak jakiejś diody sygnalizującej np. nieodebrane połączenia. Cała obudowa trzyma się dobrze, nie trzeszczy. Podsumowując - świetny telefon dla kogoś jako pierwszy smartfon, by sprawdzić czy warto w ogóle mieć takie urządzenie.

• spoko procesor
    Wady
    • brak diody sygnalizacyjnej
    • kiepski i cichy głośnik
  2. JAKF

Świetny telefon, za tą cenę naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Znacznie lepszy od alcatela 993D, który jest dwukrotnie droższy.

3. Marek

Opinia pochodzi z produktu podobnego: GoClever Quantum 4 Czarny

Jako telefon taki sobie, nie ma w sumie żadnego wyboru dzwonków, brak dziurki do zawieszenia paska czy też breloka. Zwykłe komórki dają możliwość ustawienia bardzo dużej głośności dzwonka telefonu (połączenie), a ten smartfon jest w tej kwestii "za spokojny". Za to jest bardzo dobry do łączeń internetowych i poczty. Sama nawigacja GPS jest sporym plusem. Za tą cenę jednak (299zł), spełnia swe podstawowe funkcje i jest wystarczający. Dzwonki? Chyba da się to uzupełnić z internetu :) A dziurkę można sobie wywiercić małym wiertłem i można przywiesić pasek czy brelok :)

Sprzęt za tą cenę, dobry, jednak jak ktoś się spodziewa rewelacji może się trochę zawieść. Dual SIM to bardzo fajna rzecz, ogólnie za tą cenę myślę, że telefon przyzwoity.

Zalety
    • estetyka
    Wady
    • tłumaczenie na język polski niedokładne
  5. Ruda

Tani smartfon posiadający funkcje, których nie powstydziłby się Samsung czy HTC. Jedyne wady to słaby aparat, mało pamięci wewnętrznej i cichutki głośnik. Poza tym ideał.

• tani jak barszcz
    Wady
    • rozdzielczość aparatu
    • rozmowy bardzo ciche
  6. Jack

Opinia pochodzi z produktu podobnego: GoClever Quantum 4 Czarny

Super telefon u mnie trzyma 6-7 dni przy (6h rozmów w tym czasie). Uwaga !!! warto zmienić ustawienia audio mikrofonu by lepiej było nas słychać. Wchodzimy do menu serwisowego kodem *#*#3646633#*#* - Proszę przejść do funkcji HARDWARE TESTING i wybrać opcję AUDIO - następnie NORMAL MODE i wybrać TYPE "MIC" i ustawić wartość "200" w level0 potem SET i reset. Inne level nie trzeba zmieniać !!

Wszystko wg opisu overmax-a z tym, że zamiast "SIP" zmieniamy na TYPE "MIC" czyli mikrofon i tylko w Level0 = ustawiamy "200" potem SET + reset telefonu

7. niezadowolony użytkownik

Opinia pochodzi z produktu podobnego: GoClever Quantum 4 Czarny

Telefon zdecydowałem się zakupić ze względu na awarie mojego poprzedniego urządzenia. Na gwałt potrzebowałem telefonu – budżet jaki posiadałem na zakup był niewielki, dlatego po przeczytaniu i obejrzeniu wielu recenzji, które były dobre (sic!) zdecydowałem się na zakup telefonu polskiej firmy GOCLEVER – wybór padł na model QUANTUM 4. Koszt telefonu to niecałe 300 zł. W recenzjach mogłem przeczytać i usłyszeć, że działa płynnie, zacięcia się nie zdarza, a telefon wyróżnia się dodatkowo opcją dual sim. Po wzięciu telefonu poczułem pierwszy zawód, który trwał aż do ostatniego dnia jego użytkowania- mowa o śmierdzącej plastikowej obudowie.
    Pierwszym minusem jaki zauważyłem była bateria – potrafiła mi się ona wyładować w 2 godziny – przy znacznym użytkowaniu – dla mnie osobiście to był skandal – obojętnie ile by telefon nie kosztował 2 godziny użytkowania i telefon się wyłącza. Wskaźnik baterii bardzo rzadko pokazywał prawdziwe informacje – wskazuje 30 procent by w minutę potrafić zjechać do 14 i pokazać stan krytyczny- czyli po kolejnych kilku minutach telefon się wyłączał. Kolejny problem odnośnie baterii pojawił mi się bardzo szybko, bo już w pierwszym tygodniu użytkowania – otóż styk do ładowania praktycznie w ogóle nie współdziałał z telefonem i musiałem się za każdym razem męczyć, aby ustawić telefon do ładowania tak, aby nie było ono przerywane – oczywiście przez cały okres ładowania korzystanie z telefonu było niemożliwe, gdyż wtedy cały schemat musiałbym powtarzać od początku.
    Kolejnym elementem, który mnie zawiódł był wyświetlacz – podczas przeglądania stron internetowych zaczęły mi się na nim pojawiać czarne prostokąty, które praktycznie uniemożliwiały korzystanie z niego. O braku możliwości korzystania z telefonu przy świetle słonecznym nie ma co wspominać, bo NIC na nim nie było widać. Podczas wykonywania połączeń ekran gaśnie i gdy wciskam przycisk blokady ekran nie reaguje na to – nie pozwala mi ani zablokować ani odblokować telefonu mimo kilkukrotnego wduszania przycisku. Niejednokrotnie zdarzyło mi się również, aby podświetlenie ekranu w strasznie irytujący sposób migało.
    Kolejna super opcja telefonu to dual sim, która działała tragicznie. Podczas wykonywania połączeń przy użyciu jednej z karty sim telefon cały czas sugerował mi, że znajduje się poza granicami kraju, pytając mnie czy na pewno zezwalam na użycie danych w roamingu. Przy wysyłaniu wiadomości pierwsza wiadomość bardzo rzadko mi wychodziła – musiałem wysyłać ponownie – za drugim razem oczywiście pytanie o roaming i jakoś udawało się wysłać wiadomość.
    Karta firmy heyah natomiast nigdy mi nie wczytała internetu na telefonie. Nie wiem w czym tkwił problem. Karta z play i orange z internetem sobie w jakiś spoósb radziła.

Szybka w telefonie również nie była odporna na uszkodzenia – pierwsze objawy na ekranie pojawiły się po upadku z około metra na ziemię. Natomiast w ostatnim momencie tego telefonu szybka przez co sam telefon nie wytrzymał rzutu z jednego metra w ściane. Tak wyglądał po całym zdarzeniu:

Zdecydowanie nikomu nie polecam tego telefonu. Nie mam zamiaru niczego więcej z tej firmy zakupić - została przeze mnie po prostu skreślona po tym produkcie

8. Darek

Opinia pochodzi z produktu podobnego: GoClever Quantum 4 Czarny

ten telefon od marca 2014. Jak za te pieniądze jest bardzo dobry. Żałuję jedynie, że nie kupiłam białego. Wracając jednak do sedna, znalazło się kilka " kłopotów ". Rzadko bo rzadko, ale występuje problem z rozmową, mianowicie mój rozmówca słyszy trzeszczenie w takim stopniu, że nie może ze mną rozmawiać, ale to tylko wtedy, kiedy ja dzwonię. Swojego czasu, podłączając telefon miałam ogromny problem z odblokowaniem bo naciskało się wszystko po kolei. Problem ustąpił, gdyż zaczęłam używać innej ładowarki. Ekran jest cudny, telefon tyle razy mi spadał i nic się nie działo. Jednakże klucze odrobinę mi go porysowały, a potem ja " dokończyłam " dzieła. Ekran wydaje się teraz być pęknięty, ale wszystko śmiga jak należy. Wielki plus dla firmy, za takie pieniądze taki smartfon!

Wady
    • serwis nie potrafi naprawić gpsa
    • usterki
  9. ent

Używałem Quantum 4 i cały czas coś się działo z nim złego:
    1. Najpierw padł aparat - był na tyle *****, że brak tej funkcji olałem.
    2. Kilka razy był problem z wykrywaniem karty SD. Ot tak podczas słuchania muzy z SD nagle telefon stwierdzał, że SD jest uszkodzone. Nic nie dawało czyszczenie, przeduchiwanie portu SD. Potem, po dwóch dniach nagle telefon stwierdzał, że z SD wszystko jest w porządku i można było z niego normalnie korzystać.
    3. W pewnym momencie zaczęła pękać szybka ekranu - przy czym nie przypominam sobie by telefon upadł na coś twardego. Po dwóch tygodniach ekran przestał działać. Wysłałem na serwis i po dwóch tygodniach dostałem odpowiedź, źe ekran pękł z mojej winy a koszt wymiany to 130 zł. Odpisałem im, że już więcej GoZjeber nie zobaczy moich pieniędzy, a telefon niech sobie zutylizują.
    Nie bierz nic od GoClever, bo zostaniesz GoAssFucked jak ja (dałem się nabrać na pozytywne recenzje rozmaitych serwisów - tyle, że on najprawdopodobniej używali tego łajna nie dłużej niż 5 min)

Wady
    • wysoka awaryjność
  10. aboczkow

Opinia pochodzi z produktu podobnego: GoClever Quantum 4 Czarny

Kupiłem żonie ten telefon jako prezent za starego Samsunga w Kauflandzie wszystko pracowało bardzo sprawnie, szybko, wyświetlacz bardzo dobry, aparat miał być mizerny i tak było ale czego oczekiwać za 300 zł. Jeden duży minus to jakość rozmów mało wyraźny, trzeszczący a po 3-ch miesiącach zamiast głosu rozmówca po 10 sekundach słyszał bulgot i aparat przerywał połączenie. Po zgłoszeniu reklamacji bardzo szybko pojawił się kurier i zabrał sprzęt do naprawy. po kilku dniach telefon wrócił z serwisu z opisem naprawy "wymiana oprogramowania". Kilka dni spokoju telefon śmiga rozmowy można wykonywać ale jakość nadal pozostawia wiele do życzenia. Po następnych kilku miesiącach telefon ponownie bulgoce i po kilku sekundach przerywa połączenie. Zdenerwowałem się, bo żona płacze że obułem ją w telefon z którego nie może korzystać. Odniosłem telefon do marketu Kaufland z myślą o zwrocie lub wymianie ale z powodu braku takiego modelu do wymiany zaproponowano mi wysłanie do dostawcy. Po 1,5 tyg otrzymałem wymieniony cały aparat. Niestety nowy aparat ma te same problem plus w słuchawce dzwoniącego "Abonent niedostępny" i po kilku minutach i wybraniach abonent staje się dostępny. jedyny kontakt z żoną to 12-sto letnia Nokia 3510i z idealnym dźwiękiem, która leży obok nowego rzadko dostępnego smartfona. Poleciłem ten telefon koledze, który też narzeka, że ma problemy z rozmowami. I teraz nikomu nie będę polecał tego modelu tylko i wyłącznie dlatego, że telefon ma służyć do rozmów a nie do ozdoby.