Janko Muzykant

dostępny

Janko Muzykant - Opinie

akcja
jakość wydania
Jest to bardzo cienka lektura, którą czyta się w miarę szybko. Notatki i opracowanie w tym przypadku nie są potrzebne, bez problemu mozna zrozumieć lekturę bez nich, a i po przeczytaniu opracowania, nie ma się jakiś większych braków. Książka ukazuje biedę na polskiej wsi i brak zainteresowania bogatych talentami jakie posiada biedna część mieszkańców. Jest to jednostkowe pokazanie problemu, który miał i nadal ma miejsce na szerszą skalę.
Krótka nowelka, wielka wartość. Janko Muzykant, biedne dziecko, które mimo wielu przeciwności losu dąży do realizacji swojego największego marzenia - gry na skrzypcach. Zakończenie niestety smutne. Janko, oskarżony o próbę kradzieży skrzypiec (niesłusznie), zostaje skazany na karę chłosty, która okazuje się dla niego zbyt surowa. Chłopiec umiera. Książka pokazuje okrucieństwo i niesprawiedliwość tamtych trudnych czasów.
Wzruszająca opowieść o chłopcu posiadającym wrodzony talent muzyczny i niezwykłą potrzebę grania na skrzypcach. Jest to też przede wszystkim opowieść smutna, bo pragnienia chłopca nie zostają zrozumiane. Książki nie powinny czytać zbyt małe dzieci, bo ma okrutne zakończenie. Dla starszych jest doskonałą lekcją i skłania ku refleksjom. Wydanie zawiera opracowanie książki, które może być pomocne w zrozumieniu.
Mam ogromny sentyment do tej książki, pamiętam ją jeszcze z podstawówki, bardzo mną wstrząsnęła. Szkoda mi było tego chłopca, który tylko tak bardzo chciał grać. Dobrze, że to była lektura obowiązkowa, to dość wartościowa książka, napisana językiem bardzo przystępnym dla młodego czytelnika. Teraz już chyba nie jest lekturą, mój syn jest w gimnazjum i nie przypominam sobie aby ją przerabiał, a szkoda.
Witam... Janko Muzykant to opowieść rozgrywająca się na XIX-wiecznej polskiej wsi. Mistrzowskie odmalowanie ówczesnych realiów i stosunków między miastem a wsią. Nowela ta to ważny głos w sprawie marnujących się talentów. Przesłaniem jest konieczność realizacji pozytywistycznego hasła pracy u podstaw. Polecam gorąco ta książkę jest może krótka ale jakże ogromne wartości przesyła. Pozdrawiam...
Ładna nowelka o młodym chłopaku wiejskim, który ma talent muzyczny. Jego pragnieniem są nieosiągalne dla niego skrzypce. Jedna z podstawowych lektur dla liceum. Wydanie w miękkiej okładce, bardzo mała czcionka utrudniająca odbiór treści. Wydanie z opracowaniem: zaznaczenie najważniejszych fragmentów, cytatów, charakterystyka bohaterów, notka biograficzna o autorze. Mocne szycie/klejenie.
Bardzo dobre wydanie lektury. Janko Muzykant to wzruszająca opowieść o chłopcu zafascynowanym grą na skrzypcach. Pewnego dnia zobaczył leżące skrzypce i po prostu chciał je dotknąć, może na nich zagrać. Co go za to spotkało? Okrutna kara... Wydanie zawiera dobre opracowanie, które jeszcze bardziej pozwoli zrozumieć tą krótką nowelkę. Książeczka jest bardzo tania. Serdecznie polecam.
Uważam że to piękna i niezwylke wzruszjąca nowela.Wiele osób znajdzie w niej cząstke siebie.Ile razy w różny sposób musieliśmy płacić za choćby nasze najdrobniejsze marzenia jak świat wobec naszych marzeń sie przeciwstawia.Taką osobę jest też Janko chłopak biedny którym największym marzeniem była gra na skrzypacach za swoje marzenie musiał zapłacić najwyższą kare...
W przypadku tej książki nie trzeba koniecznie kupować opracowania, łatwo i szybko się ją czyta. Nie ma też problemu ze zrozumieniem treści. Jeśli chodzi o te konkretne wydanie to oczywiście jest praktyczne, sama jakość książeczki nie jest najlepsza (cienkie, łatwo niszczące się strony). Polecam, aczkolwiek w wypadku tej nowelki opracowanie można sobie darować.
Witam, Janko Muzykant to bardzo cieniutka książeczka, która była jedną z moich pierwszych lektur jakie przerabiałam w podstawówce. Opowiada ona o małym chłopcu, który chciał zostać muzykantem. Pewnego dnia spodobały mu się skrzypce i chciał je sobie ‘pożyczyć’, został jednak złapany i zbity tak ciężko, że w końcu zmarł. Wzruszająca lektura, polecam ją gorąco.

Produkty rekomendowane