Sony Xperia SP czarny

Smartfon z ekranem 4,6 cala. Aparat 8 Mpix, pamięć 1 GB RAM, WiFi: Tak, Dual SIM: Nie
Ostatnio znana cena:
899,00

Aktualnie brak ofert tego produktu. Zobacz inne produkty z kategorii Smartfony

Sony Xperia SP czarny - Opinie

czas pracy na baterii

1. Romeo Boss 1990 Bydgoszcz

APARAT ROBI ŚWIETNEJ JAKOŚĆI ZDJĘĆIA JAK NA 8 MPX Z AUTO-FOCUSEM ORAZ Z FUNKCJĄ HDR LEPSZĄ AUTOMATYKĄ Z DIODĄ LED DOŚWIETLAJĄCĄ FILMY FULL HD RÓWŃIESZ SĄ BARDZO DOBREJ JAKOŚĆI Z 30 KLATKAMI NA SEKUNDĘ WYŚWIETLACZ TFT LCD HD 1280-720P MOBILE BRAVIA ENGINE 2 16.9 16000ML KOLORÓW 4-6 CALA MULTI-TOUCH SZKŁO GORILLA GLASS TRYB RĘKAWICZEK ŚWIETNA CZUŁOŚĆ REAKCJA NA DOTYK PAMIĘĆ WĘWNĘTRZNA 8GB ORAZ SLOT NA KARTE PAMIĘĆI MICRO SD MAX 32 GB OBUDOWA Z PLASTIKU DOSYĆ DOBREGO ORAZ NA OKOŁO EKRANU ALUMIŃIOWA RAMKA BATERIA 2330MAH ORAZ TRYB STAMINA ŚWIETŃIE SOBIE RADZI Z PRAĆĄ NA BATERRI NAWET 5 DŃI SPOKO WI-FI GPS Z AGPS LTE BLUETOOTH W WERSJI 4.0 DLNA MHL NFC SMART CONNET XPERIA LINK MIRROR ROZMOWY-WIDEO KAMERA PRZEDŃIA 0.3 MPX 640-360 PIXELI CZUJŃIK NATĘŻEŃIA ŚWIATŁA CZUJŃIK ZBLIŻEŃIOWY ORAZ AKCELOMETR -----ANDROID 4.1 JELLY BEAN PROCESOR 2 RDZEŃIOWY ÓALCOMM SNAPDRAGON S4 PRO KRAIT O TAKTOWAŃIU 1- 7GHZ OARZ 1GB PAMIĘĆ RAM UKŁAD GRAFICZNY ADRENO 320 NAKŁADKA OD SONY TIMESCAPE ATRAKCYJNA DIODA POWIADOMIEŃ 3 LED ORAZ LAPMA TYLŃIA LED DOŚWIETLAJĄCA GŁOŚŃIK TYLŃI CZYSTY GŁOŚNY WYCZUWALNY BASS FUKCJE CLEAR PHASE CLEAR AUDIO STEREO DYNAMICZNY NORMALIZATOR ORAZ XLOUD JAKOŚĆ ROZMÓW NA WOSIKM POZIOMIE FUKCJA REDUKCJI SZUMÓW ORAZ WZMOCŃIENIE GŁOŚNOŚĆI WADA ORYGINALNY ODTWARZACZ WALKMAN NIE RADZI SOBIE Z FORMATAMI WIDEO ORAZ MUZYKI ODTWARZA TYLKO DIVX

Zalety
    • android
    • aparat
    • aparat szybki af jak na smartfon
    • bateria
    • bateria (tryb stamina
    • telefon trzyma ok
    • bravia engine2
    • certyfikat playstation
    • dioda powiadomień
    • dizajn i ogólne wrażenie
    • dobra grafika
    • mocna bateria
    • odtwarzacz muzyczny
    • parametry
    • procesor
    • rozdzielczość ekranu i jakość obrazu
    • system
    • tylna klapka
    • wielkość ekranu
    • wi-fi
    • wyglad i dobrze lezy w rece
    • wykonanie
    • wyraziste kolory
    • wyświetlacz w rozdzielczości hd
    Wady
    • brak czerni
    • brak wymiennej baterii
    • cena zbyt wysoka
    • ciężki
    • ekran gorszy od amoleda
    • lampa błyskowa mogłaby być lepsza
    • zbyt mała pamięć wewnętrzna
  2. Adam

Jako że użytkuje go już ponad miesiąc, to mogę się wypowiedzieć.
    -działa szybko i płynnie, nie ma zwiech itp
    -duży przejrzysty wyświetlacz, nie wiem co ludzie od tego ekranu chcą
    -tylna klapka ma się świetnie i nie odstaje, no chyba że się 20 razy dziennie ją otwiera
    -całkiem niezła bateria, jak się go nie przemęcza to wytrzyma nawet ze 3-4 dni, przy normalnym użytkowaniu 2 dni
    -słabe wi-fi, ale może się polepszy z grudniowym updatem
    -dioda to bardzo fajny bajer i całkiem przydatny jak się ją spersonalizuje odpowiednio

No ogólnie prawie ideał poza tym nieszczęsnym wi-fi.

Zalety
    • bateria
    • czas pracy na baterii
    • szybkość działania
    Wady
    • wi-fi
  3. LzzzK

Przesiadka z wysłużonego galaxy s2 to jak dla mnie dramat. Urządzenie prawie pod każdym względem (poza szybkością może) ustępuje 3-letniemu flagowcowi Samsunga.
    - tylna klapka z matowego czarnego tworzywa jest bardzo podatna na brudzenie się, poza tym nie wygląda na idealnie spasowaną
    - ekran również wyjątkowo szybko przyjmuje wszystko co mamy na palcach, pod światło wyraźnie widać jakąś strukurę na szkle
    - brak głębokiej czerni... w ogóle brak czerni, to co nam Sony prezentuje w tym urządzeniu to jest szary
    - brak fizycznego klawisza, którym można by było odbierać połączenia; czasem chciałoby się odebrać je jedną ręką ale jest to wyjątkowo trudne jak ktoś nie ma zbyt dużej dłoni
    - w S2 zdjęcia według mnie były dużo lepszej jakości, zwłaszcza przy słabszym świetle
    - brak gestów, ciężko się odzwyczaić od odwracania telefonu ekranem do dołu żeby go wyciszyć (bardzo przydatne rano żeby wyciszyć budzik)
    - waga, jest naprawdę ciężki i gruby jak na swoje rozmiary... ponad 40g różnicy do S2 i S4 mini??? wydaje się jakby obudowa była z ołowiu
    - niekiedy przy próbie odblokowania po wciśnięciu przycisku zasilania pojawia się tylko szary ekran, dzieje się to również od czasu do czasu dla przychodzących połączeń

Niestety, ale jak na urządzenie ze średniej półki zawiodłem się. Nie oferuje praktycznie nic nowego w porównaniu do telefonu wydanego 3 lata wcześniej a nawet trochę mu brakuje. Jest to moje pierwsze spotkanie ze smartfonem firmy Sony i chyba ostatnie.

Zalety
    Wady
    • brak czerni
    • brak obsługi gestów
    • grubość
    • jakość wykonania
    • tylna klapka
    • waga
    • zdjęcia wątpliwej jakości
  4. matt_pl

Mam ten telefon od 10 miesięcy. Oryginalnie zainstalowany był Android 4.1.2. W okolicach marca wyszła aktualizacja 4.3 i wtedy zaczęły się duże problemy. Telefon stał się bardzo wolny, mocno się przegrzewał, aplikacje (np. wiadomości SMS) często wieszały się, telefon resetował się samoczynnie, były problemy z odbieraniem rozmów, klawiatura pokazywała się po bardzo długim czasie, praca z Chromem była mordęgą, RAM spadał do około 100MB. Śledziłem wtedy forum Xperia SP na gdzie ludzie zgłaszali podobne problemy. Powstały nawet petycje do Sony z żądaniem wydania 4.4 dla telefonu który ma równie mocny procesor co inne telefony Sony/Samsung, a które dostają KitKata. Oficjalnie Sony nie wspiera już tego telefonu, na stronach Sony można wyczytać, że ostatnią wersją oprogramowania jest 4.3 i nie ma co liczyć na KitKata 4.4. Spędziłem jeden dzień, aby nauczyć się jak cofnąć firmware do wersji 4.1.2 przy pomocy flashtoola, niestety Sony nigdy nie udostępnił oficjalnego narzędzia do powrotu do wcześniejszej wersji firmware'u. Sony w międzyczasie udostępnił wersję 205 Androida 4.3, która ponoć naprawia problemy z responsywnością, ale wielu ludzi narzeka na ogromne zużycie baterii i inne dodatkowe problemy. Nigdy więcej nie odważyłem się zaktualizować do 4.3. Nie mogę polecić tej słuchawki, wsparcie Sony jest tragiczne, dzwoniąc na linię wsparcia dowiemy się że trzeba przywrócić telefon do ustawień fabrycznych, i tak w kółko. Sony skupia się na swoich high-endowych telefonach serii " Xperia Z", po macoszemu traktując całą resztę. Podsumowując - telefon działa raczej sprawnie, choć nie otrzymuję oczywiście z racji nie aktualizowania do najnowszego firmware'u, najnowych wersji oprogramowania Walkman, Album czy Poczta. Mam też problemy z Google Maps, działam na fabrycznej wersji, po aktualizacji wyskakuje mi raz dziennie komunikat "Aplikacja mapy przestała działać" (mimo czyszczenia cache'u i innych sugestiach użytkowników z tym samym problemem). Z dodatkowych wad trzeba wymienić niską jakość zdjęć, Sony nigdy nie poprawiło tego w nowszych oprogramowaniach. Doda LED działa mi prawidłowo, ale dopiero po zainstalowaniu dodatkowego oprogramowania Illumination Bar. Bateria trzyma od 1 do 3 dni w zależności od używania internetu i ilości rozmów. Używanie 3G/LTE i Chrome'a skutecznie skraca czas baterii, jak w większości smartfonów.

5. Tomasz

Super telefonik. Męczę go dość często za dnia więc na koniec pozostaje 15-20 % baterii i trzeba go ładować choć spokojnie wytrzymał by jeszcze przez noc i pół następnego dnia ale już bez "szaleństw". Dla tych co używać go będą głównie do rozmów i sms powinien wytrzymać nawet 3 do 4 dni. Zdjęcia robi jak na mój gust bardzo dobre. Do tego można nagrywać filmy w full HD. Gry chodzą płynnie bez żadnych ścin czy tym podobnych historii. Aktualnie na tapecie mam Max Payne'a a trzeba dodać, że gra ma wymagania. Telefon radzi sobie z nią bez żadnych problemów. Trzeba jeszcze wspomnieć o wykonaniu. Jest naprawdę solidne a metalowa obudowa jeszcze bardziej uwydatnia jakość na bardzo dobrą. Jestem mega zadowolony z tego telefonu i mogę z czystym sumieniem polecić go każdemu. Aha. Telefon mam ze sklepu z fabrycznym softem bez żadnych nakładek od operatorów komórkowych. Nie wiem jak telefon sprawuje się po ingerencji w softa ze strony operatorów.

6. myszor8989

Urządzenie wykonane na bardzo wysokim poziomie patrząc na podobne produkty innych producentów. Aluminiowa ramka daje poczucie porządnie wykonanego i zabezpieczonego smartphone'a. Ekran wbrew większości opinii ludzi ,którzy nigdy nie mieli go nawet przed oczami jak na standard HD bardzo dobry dzięki zastosowaniu najnowszych dostępnych technologi prosto od sony. Dodam ,że szkło gorilla naprawdę daję radę ki to nie tylko podczas normalnego użytkowania. Procesor, pamięć RAM oraz procesor graficzny pozwalają na uruchomienie wszystkich obecnie gier i programów bez najmniejszego zacięcia. Jakość zdjęć i filmów zadowala w 100% jak na telefon. Technologie zawarte wewnątrz spokojnie dorównują kompaktowym aparatom sprzed paru lat. Dźwięk muzyki lepszy niż w niejednym odtwarzaczu MP3. Technologia NFC naprawdę ułatwia życie.

Zalety
    • cena, wytrzymałość, pojemność, kompatybilność, szybkość, atrakcyjny design, długa żywotność baterii, software, niezawodność, odpowiednie wymiary, świetne parametry, silny sygnał, dobra rozdzielczość, dużo funkcji, optymalna wyrazistość dźwięków, duży wyświetlacz, dobry aparat fotograficzny, funkcjonalny gps, świetny odtwarzacz mp3
    Wady
    • ciężki
  7. Kamil K.

Słaby telefon. Miałem okazję kupić go wraz z umową w sieci plus, po niespełna pół roku padł ekran dotykowy (tzn jego dolna połowa) i dwa tygodnie telefon przeleżał w serwisie. Teraz kolejna usterka - brak dźwięku w słuchawce, czyli padł głośnik... To już moja czwarta Xperia i niestety najmniej udana. Strasznie się muli, w szczególności w momencie kiedy telefon pobiera aktualizacje, wówczas jest praktycznie nie do użytku. Aplikacje raz działają poprawnie a raz wcale... Nie polecam za takie pieniądze, lepiej dopłacić i wziąć np. Z1, tam wszystko działa bez zarzutu

Zalety
    Wady
    • czas pracy na baterii
  8. Bartek

Jakość wykonania bez zastrzeżeń, choć u mnie górna część nad aparatem troszkę zgrzypi. Sony bez wątpienia dodał kilka na prawdę fajnych aplikacji typu: Stamina, czy wygodne aplikacje Album, Filmy czy Walkman. Diody powiadomień mają swoich przeciwników, jak i zwolenników, a dla mnie jednak są plusem, bo kiedy wrócisz i widzisz, że się świeci warto jednak zerknąć na telefon, bo ktoś coś nam napisał, a może telefon woła o swoje i chciał by się podładować.

Zalety
    • czas pracy na baterii
    • głośność
    • jakość wykonania
    • szybkość działania
    • wyraziste kolory
    Wady
    • brak wymiennej baterii
  9. uzytkownik_anonimowy

Zakupiłem Xperię SP, długo rozglądałem się za telefonem który spełnił by moje oczekiwania, galaxy S3 odpadł ze względu na łatwo zbijający się ekran, a Xperia T przez to że nie dostanie dostanie aktualizacji. Aparat może nie jest najlepszej jakości ale od tego są lustrzanki, najwazniejszą zaletą jest bateria która potrafi wytrzymac nawet 3 dni przy umiarkowanym użytkowaniu. Produkt godny polecenia w tym przedziale cenowym.

Zalety
    • cena, stosunek jakości do ceny, bateria, spełnia oczekiwania, wygląd
  10. kasia

Mam tego Sony'ego już 2 lata i więcej już Sony nie kupię. Co chwilę się zawiesza, przy przeglądaniu stron internetowych często nie można powrócić do poprzedniej strony- trzeba wyjść z przeglądarki i ponownie wejść żeby zadziałało. Klawiatura wysuwa się po kilku-kilkunastu sekundach lub wcale i też trzeba restartować internet. Aparat był super przez pierwsze 2 miesiące, po tym czasie zdjęcia są ok tylko przy pełnym oświetleniu.

Zalety
    Wady
    • dobry aparat
    • szybkość działania