Opowieść O Zbawicielu (Gospel Of John) (DVD)

5,0
Darmowa wysyłka
dostępny

Opowieść O Zbawicielu (Gospel Of John) (DVD) - Opinie

Zobacz jakie opinie mają użytkownicy o produkcie Opowieść O Zbawicielu (Gospel Of John) (DVD) i jak oceniają go pod kątem jakości wykonania, ceny i wyglądu.
5,0
obraz
obsada
polski dubbing
wierność z ewangelią
cena
Obejrzenie tego filmu serdecznie polecam wszystkim Film obejrzałem. Zrobił on na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Ukazuje on dzieje Jezusa Chrystusa opowiedziane przez naocznego świadka Jego życia i działalności - ucznia Jezusa, św. Jana wg. treści opisu jego Ewangelii o Jezusie. Akcja filmu jest dynamiczna, w moim odczuciu nieskomplikowana. Przedstawia prawdę historyczną bez większych przekrętów. Treść dialogów zgodna z treścią ewangelii Janowej. Bardzo dobra gra aktorska
Polski tytuł nie oddaje tego, czym film ten jest w istocie. "Opowieść o Zbawicielu" czyli "The Gospel of John" jest bowiem ni mniej, ni więcej tylko wierną ekranizacją Ewangelii wg św. Jana. Wierną do tego stopnia, że po przeszło trzygodzinnym seansie widz ma w zasadzie prawo stwierdzić, iż Ewangelię tę przeczytał (narrator i bohaterowie "mówią Biblią" - w polskiej wersji "Biblią Tysiąclecia"). Aktorstwo może nie rzuca na kolana, ale z pewnością nie można się do niego przyczepić i wypada jedynie uznać, że reżyser poprowadził aktorów na tyle sprawnie, by ci zaprezentowali nam kawał naprawdę solidnego rzemiosła. Spore wrażenie robi bardzo starannie przygotowana scenografia i zdjęcia (o ile mi wiadomo zdjęcia plenerowe kręcone były w Ziemi Świętej). Film z pewnością wart jest polecenie i tym dużym, i - chociażby dzięki polskiej wersji opracowanej w postaci dubbingu - tym małym (ze względu na specyfikę Janowej Ewangelii może być on jednak dla nich momentami nużący).
Zalety
cena
obraz
obsada