Sony Cyber-shot DSC-HX300 Czarny

Aparat cyfrowy, matryca 20,1 – 24,3 MPix, wyświetlacz 2,9" – 3,3". Ze stabilizacją obrazu obrazu.
4,4 5 0 86 opinii / 5 pytań
4,4

Zobacz inne produkty z kategorii Aparaty cyfrowe

jakość zdjęć

Zobacz jakie opinie mają użytkownicy o produkcie Sony Cyber-shot DSC-HX300 Czarny i jak oceniają go pod kątem jakości wykonania, ceny i wyglądu.

zastanawiam się nad kupnem tego aparatu z tym że wszytko co widzę to testy video!
    czy będzie ktoś tak miły i wyśle mi na maile rzeczywiste zdjęcie które wykonał aparatem ?
    f r r e s t a r 7 @ o 2 . p l bardzo dziękuję !
    musiałam dzielić litery maila bo to treść niedozwolona

Aparat jest fajny ale odkąd się zepsuł ( bateria trzyma 2 godziny) sony naprawia go już od 3 miesięcy i nie widać końca, więc módlcie się by się nie popsuł, ja więcej sonego na pewni,o nie kupię

Wady
    • psuje się
  3. ppp

Proszę przejrzeć internet aparaty sony po ok 2 latach zgłaszają błąd optyki. czy to zbieg okoliczności czy zamierzone działanie. Przemyślcie zakup sony zanim będziecie mieli problemy. Nie polecam

4. dariusz

chciałbym go zamienić

Aparat ze swietnym zoomem, na ktorym zalezalo mi najbardziej. Ktorego tez mocna zaleta jest robienie zdjec nocnych oraz z reki. Aparat robi kilka zdjec ktore na siebie naklada w wyniku czego powstaje ladne i wyrazne zdjecie. Zdjecia z lampa blyskowa tez ladne i wyrazne. Obsluga mila i prosta. Lecz szumy na zdjeciach sa nie do zaakceptowania. Wbudowana redukcja szumu w niczym nie pomaga. Czytalem w recenzjach ze tak jest gdzyz aparat ten ma za wysoka rozdzielczosc do wbudowanej matrycy. Postanowilem zaryzykowac bo pomyslalem ze troche przesadzali. Niestety okazalo sie ze pisali racje. Moj stary tz20 robi zdjecia o niebo lepsze. Dzieki temu ze zakupilem go on line to udalo mi sie go zwrocic. Szkoda bo gdyby nie te szumy to z przyjemnoscia bym wam go polecil oraz zostawil go dla siebie. Przed kupnem polecam przeczytac recezje na temat tego aparatu na stronce fotomaniak.

Zalety
    • dobra jakość filmów
    • duży zoom
    • szybkość działania
    Wady
    • szum cyfrowy

Sony DSC-HX300 Aparat cyfrowy, 20,4 Mpx, 3,0" LCD oceniam dobrze po pierwszych kilku dniach użytkowania. Z pełną oceną wolałbym się wstrzymać na kilka miesięcy

Zalety
    • 50 a nawet 100krotny zoom
    • filmy w jakości full hd
    • solidny wygląd
    • spora ilość funkcji
    Wady
    • nie znalazłem jeszcze

Aparat ogólnie z masą funkcji, z bardzo dobrym zoomem (normalnie może robić za lornetkę) i fantastyczną stabilizacją obrazu. Ogólnie jednak jest to przerośnięta i droga zabawka. Jakość zdjęć nie zachwyca, a nawet rozczarowuje poziom szumów przy słabym oświetleniu. Beznadziejnie pracująca lampa błyskowa - duże opóźnienie od naciśnięcia spustu do błysku + słabiutka regulacja poziomu błysku w zależności od odległości fotografowanego przedmiotu. Pierścień do zmiany ogniskowej to bardzo dobry pomysł, jednak tu reakcja na jego obrót jest również mocno opóźniona.
    Nie jestem profesjonalistą, ba - nawet nie hobbistą ale co nieco tam wiem o fotografii i po tygodniu oddałem z powrotem do sklepu. Za te pieniądze (około 1700) nie warto, chyba że priorytetem jest duże zbliżenie.

Zalety
    • dobra jakość filmów full hd
    • niesamowita użyteczna ogniskowa (zoom)
    • wyśmienita stabilizacja obrazu
    Wady
    • duże szumy na zdjęciach w słabym świetle
    • obudowa jak w zabawce
    • ogólna kiepska jakość zdjęć
    • opóźnienie przycisk-zdjęcie z lampą
    • powolnie reagujący obiektyw na pierścień
    • szybkość działania

Cale szczescie ze kupilem on line i moglem oddac ta zabawke. Ogolnie aparacik swietny najwieksza zaleta jest zoom, oraz zdjecia nocne super. Zdjecia z lampa tez super.Ale minus to szum cyfrowy. Widoczny na kazdym zdjeciu czy to w dzien czy w nocy. Czytalem ze aparat ten posiada za mala matryce na tak wysoka rozdzielczosc. Interesowal mnie format 16:9 ktory automatycznie wybiera 15M. SZKODA moj stary kompakt kieszonkowy robil o niebo lepsze zdjecia

Wahałem się,miałem już kupić Canona HX 50,ostatecznie wybrałem Sony-i to mój błąd za 1300zł.Zoom świetny,obiektyw na najmniejszej ogniskowej jasny,stabilizacja bardzo dobra-to plusy.Minusy to sposób ładowania akumulatora,kompletnie nielogiczne i skomplikowane menu-wiele funkcji niemal bezużytecznych jeżeli nie ma czasu dłubać kilka minut przed wykonaniem foty na manualu,brak płytki DVD,brak instrukcji w języku polskim,praktyczny brak makro.Ale to jest do zaakceptowania bo ideałów nie ma,absolutnie niewybaczalny jest poziom szumu - w słoneczny dzień,przy czułości ISO 80(!) przy różnych ustawieniach i parametrach zdjęcia wyglądają jak posypane piaskiem!Jakość fot zdecydowanie gorsza niż w starym Canonie S5IS i wielu innych "małpkach" za 800zł.Sprawdziłem później z Canonem HX50 który ma kolega-wykonywaliśmy równocześnie serie zdjęć na tych samych ustawieniach w obydwu aparatach-czas ,miejsce i motyw ten sam.Porażka mojego Sonego była totalna z uwagi na nieustępliwy szum na każdej czułości i zwyczajnie mocno przeciętną jakość zdjęć.Teraz chętnie bym go sprzedał.Za tę wadę aparat wart nie więcej jak 700zł.

Mam ten aparat już parę ładnych miesięcy. Z uwagi na rzeczywiście kapitalną jakość obiektywu niemieckiego Zeissa jest wart uwagi. Szczegółowość i ostrość zdjęć, nawet powierzchni Księżyca, i nawet bez lampy błyskowej. ISo 1600 używalne to też wynik super i tylko dzięki mechanizmowi wieloklatkowego odszumiania które działa jak powinno.
    - Są jednak też wady które zniechęcą niektórych. Przede wszystkim zbyt wolny zapis zdjęć nawet w przypadku szybkich kart pamięci ( nie dot. zdjęć seryjnych) , nie za szybkie włączanie. O ile AF działa całkiem szybko w trybie robienia zdjęć, o tyle nawala w trybie filmowania, albo czasem kilka sekund trwa nim złapie ostrość, albo też ją gubi gdy bawimy się zoomem, a często gubi zwł. gdy akumulator jest bardziej rozładowany, ale tak być nie powinno z tym autofocusem. Wizjer jest dla mnie wystarczający ale konkurencja oferuje już 1.44 mln punktów. To że zoom jest zmotoryzowany a nie ręczny jak w Fuji hs50exr też nie jest zaletą. Brak wyjścia na zewnętrzny mikrofon, brak RAW-ów i gorącej stopki czy w pełni odchylanego wyświetlacza to też nie są zalety. Aparat w stosunku do canonów i fuji czy panasoniców jest zwyczajnie słabo wyposażony, pomijając świetny obiektyw i dobre avchd. Sama matryca nie wyciąga więcej niż 9.9 mln pixeli. Aparat jako luneta jest fajną zabawką np. w VGA zoom 810 x widać Saturn z pierścieniami czy na 200x 20mln pix jowisza z 4 ksieżycami galileuszowymi, ale jarać się tym można kilka miesiecy. Na dłuższą metę konkurencja wydaje się ciekawsza,np. wodoodporny Fujifilm S-1 który też na kurz odporny jest i ma lepszą 5 osiową stabilizację obrazu a zoom też 50x. Niemniej ciężko będzie o lepszą optykę- obiektyw jest wart tego tysiąca z hakiem, ale wyżej wymienione braki i silna oferta konkurencji każą się wielu zastanowić czy aby na pewno ten.

Zalety
    • uchylny wyświetlacz lcd