Nokia 7230 Slide Czarny Szary

Telefon komórkowy z ekranem 2,4 cala. Klawiatura Slider (rozsuwana), aparat 3,2 Mpix, pamięć wewnętrzna poniżej 0,5 GB .
4,2 5 0 32 opinie / 1 pytanie
4,2
129,00 Gdzie kupić?

czas pracy na baterii

1. 8...e

Nokie 7230 Slide posiadam już ponad 4 miesiące . Jestem z niej bardzo zadowolony , ma aparat fotograficzny 3.2 Mpix . Robi bardzo ładne zdjęcia pod warunkiem dobrego oświetlenia { w pomieszczeniach zdjęcia wychodzą o wiele gorzej { w SE C702 tego nie ma ] Poważnym minusem jest brak lampy błyskowej , zdjęcia w nocy w ogóle nie wychodzą . Jakośc słuchanej muzyki jest bardzo dobra , nie jest to telefon muzyczny ale wbudowane głośniki grają czysto , bez szumów i bardzo głośno . Niewygodny jest port USB znajduje się on u góry i zamocowany on jest na miękkim plastiku , który morze się uszkodzic .

2. 5...b

Poprzednio używałam Samsung z klapką. Nokię kupiłam pierwszy raz i szczerze mówiąc zawiodłam się . Bardzo żle się pisze SMSy, praktycznie to pisanie prawą ręką (klawisze po prawej stronie 3,6,9,) jest prawie niemożliwe, nie ma jak trzymać telefonu. Bateria też nie wytrzymuje zbyt długo mimo, że nie korzystam z radia i odtwarzacza. Mam też zastrzeżenia do umieszczenia polskich znaków, jako mniej używane powinny być na końcu klawiszy. Podoba mi się duża czcionka oraz albumy fotograficzne gdzie ma się podgląd 12 zdjęć. Trudno też podłączyć kabel USB , którego na dodatek nie ma w zestawie. Zaczep na smycz na dole aparatu jest raczej niewygodny, aparat jest "do góry nogami".

3. a...e

Właśnie jestem w fazie testów, przesiadłem się z SE K800i , ma zdecydowanie większy wyświetlacz , wyrazisty , dźwięki bardzo głośne . Moja ocena w skali od 1 do 5 wynosi 4-. Zdjęcia wyświetlane są tylko na połowie wyświetlacza , trzeba powiększać żeby było na cały ekran , aparat jest za bardzo czuły - lekkie drgania i obraz jest rozmyty ( w SE tego nie było ).

Daję 3/5 z powodu tego, że ogólnie jest to bardzo przyzwoity telefonik, z doskonałą jakością dźwięku, taką samą jakością wyświetlacza (jak na to archaiczne już dość 256 tys. pikseli jest naprawdę dobrze), z dobrym głośnikiem, aparatem fotograficznym i ładnym nowoczesnym designem. Przebolałabym fakt, że plastikowa obudowa nadaje mu w sumie trochę tandetny, zabawkowy charakter. Przebolałabym nawet tę niedogodność, że karta pamięci schowana jest pod baterią (którą wyjmuje się dość opornie - za pierwszym razem połamałam paznokieć), tak więc, po jej wyjęciu i ponownym włączeniu telefonu trzeba apiać od nowa ustawiać datę, godzinę itp. Telefon ma jednak budzik, kalkulator, notatnik, odtwarzacz mp3, bardzo dobre mapy, w zasadzie wszystko czego użytkownik nie oczekujący od telefonu wodotrysków może chcieć. Ale... No właśnie. Słownik T9. Dla mnie sprawa bardzo istotna, bo lubię pisać "róża" zamiast "roza". Słownik niby jest, tyle tylko, że telefon NIE OBSŁUGUJE w słowniku znaków uproszczonych. Co sprowadza się do tego, że przy tworzeniu smsa przy włączonym T9, po wpisaniu pierwszej lepszej polskiej litery znika z licznika jakieś 100 znaków. Użytkowanie T9 w tym modelu jest więc teoretycznie możliwe, a praktycznie bezsensowne. Jedyną alternatywą jest wyłączenie T9 i klikanie każdej jednej literki "z palca", jak za czasów króla Ćwieczka. Zważywszy, że jest to Nokia - mercedes wśród telefonów komórkowych - ten brak to rozczarowująca niedoróba.

5. c...5

Mam ten telefon prawie rok jestem z niego bardzo zadowolona !
    Duży, czytelny wyświetlacz, świetny aparat, duża karta pamięci, ładny wygląd. Czasami się mi zacina, ale mam bardzo dużo na nim plików... 130 filmików, 1150 zdjęć, 90 piosenek, i nadal mogę coś tam jeszcze ''dopchnąć''.
    Jest wygodny i lekki, naprawdę szrzerze polecam. Z resztą Nokia to bardzo dobra firma, i nigdy z ich telefonami nie miałam problemu. Pozdrawiam.

Telefon miałam ponad 2 lata, przeżył wiele, tysiące upadków, kałuże i kąpiel w wannie. Mimo tego wszystkiego, wystarczyło wysuszenie i wszystko działało bez problemu.
    Porównując moje dotychczasowe telefony i ten, który mam obecnie ( dotykowy samsung ) najlepiej sprawdził się u mnie ten model nokii. Owy telefon ma wiele ciekawych aplikacji, obsługa nie jest skomplikowana. Byłam z niego zadowolona i polecam go.

7. 5...4

Kupiłem tą komórkę w czerwc i od tego czasu do chwili obecnej chyba z pięć razy wykasowała mi całą listę kontaktów! Czy ktoś miał z nią też podobny problem? Ostatnio własnie dzisiaj: po ładowaniu akumulatorka chciałem wyświetlić sobie listę kontaktów, a tu zamiast listy PUSTY EKRANIK! Zaczynam już mieć go dość! Czy ktoś wie jaka może być tego przyczyna? Zaznaczam że używałem listy kontaktów telefonu a nie karty SIM. Zresztą - teraz wykasował i tu i tam. Ratunkuuu!

telefon mam od pół roku. Sprawuje się bardzo dobrze, jest prosty w użyciu, a mimo to posiada wiele opcji przystosowania dla konkretnego użytkownika. Dobra jakość zdjęć oraz mp3. Telefon jest bardzo szybki, posiada spory wyświetlacz a dodatkowo wejście na słuchawki odpowiada standardowemu wejściu na głośniki (tj. jack). Bardzo polecam

Telefon jest po prostu śliczny , łatwy w obsłudze , duże litery , spory ekran , aparat ok, minus to duży zegar na wyświetlaczu, mógłby zajmować mniej miejsca, cena nie powala ale też nie jest wygórowana , telefon jest wytrzymały ma dobrą baterie i bezproblemowy dostęp do neta.

10. 9...d

NIE POLECAM! Totalny BUBEL! Kupiłam NOKIĘ 7230 sześć m-cy temu. Już po ok. 2 tygodniach popękała mi srebrna część obudowy, później zaczęły odpadać część obudowy pomiędzy pęknięciami. Zaznaczam, że telefon nigdy mi nie upadł i jak widzę w opiniach w internecie - to takie pęknięcia mają miejsca b. często w tym modelu. Serwis stwierdził, że to "uszkodzenie mechaniczne" i NOKIA to oczywiście podtrzymała. Telefon ten to TOTALNY BUBEL, a firma nie szanuje swoich klientów!! Telefon nadaje się do wyrzucenia - już wyleczyłam się z NOKI !