Gigabyte GA-M720-US3

Płyta główna, chipset nVidia nForce 720 gniazdo Socket AM3. Pamięć DDR2 do 16GB RAM, audio 7.1
4,5 5 0 4 opinie / Zadaj pytanie
4,5

Zobacz inne produkty z kategorii Płyty główne

stabilność

Zobacz jakie opinie mają użytkownicy o produkcie Gigabyte GA-M720-US3 i jak oceniają go pod kątem jakości wykonania, ceny i wyglądu.

Płyta spisuje się dobrze ,aczkolwiek zamontowany radiator sporych wielkości na chipsecie uważam ,że się grzeje ok 61"C Płytka fajnie wygląda jak zamontuje się zimne katody np:UV to elementy gniazd świecą. Obsługuje kilka typów pamięci.

2. f...c

Płyta sprawuje się bez zarzutu (Athlon 5200+ Brisbane), obsługuje wiele typów CPU, łącznie z X3 i X4.
    Dużo portów USB, to przy obecnym zapotrzebowaniu na te porty spory plus. 6 złącz SATA - przy kilku dyskach bez kombinowania z kontrolerami.
    Energooszczędność - 4 tygodnie testów (non-stop) na Watomierzu i zauważyłem od kilku do kilkunastu Watów zaoszczędzonych w porównaniu z wcześniejszą płytą GA-M61SME-S2L. A teraz mały kamyczek do ogródeczka. Nie wiem jak pod XP (być może to kwestia "ciężkiego interfejsu" WIN7), ale pod WIN7 32bit, temperatura mostka standardowo w okolicach 75-84 stopnie i to bez dodatkowego obciążenia programami(na szczęście bez zwiech, restartów czy innych dziwnych objawów), radiator (swoją drogą sporych rozmiarów) bliski zagotowania. W obudowie były zamontowane 2 wiatraki (tył i przód - wolnoobrotowe). Po zamontowaniu 3 wiatraka z boku i podkręceniu prędkości wiatraków z tyłu i przodu, temperatura oscyluje w okolicach 65 stopni. Napisałem do GA, odpowiedzieli, żebym sprawdził przyleganie radiatora (gdyby nie dolegał mając taką temperaturę na dotyk, to pewnie MCP już byłby ugotowany), a potem zasugerowali wymianę (w nowej płycie) radiatora na większy lub zamontowanie chłodzenia aktywnego (na razie się nie zdecydowałem, takie małe wirniczki potrafią nieźle buczeć, dlatego póki co poprawiłem wentylację obudowy, ze skutkiem opisanym powyżej. Mimo wszystko na razie jestem zadowolony

3. 7...8

Witam.
    Mam tą płytę z zainstalowanym WinXP Prof no i z zrobionym Raidem5 na 3x500GB.
    Nie wiem czego to wina ale odczyt z dysku ;) 4Mb/s a zapis 3Mb/s. W Raid0 dyski sobie bobrze radziły. I odczyt i zapis był prawie podwojony. Każdy dysk z osobna z benchmarkowałem i wszystko jest w porządku. Robienie Raida pod Windowsem nie poprawiło wyników.

4. 6...9

Płyta spisuje się jak należy, doskonała do OC z mojego athlona 4400+ (2.3) podkręciłem go do 2.8 GHz a to jeszcze nie koniec bo czekam na freezera :P